Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feleség 8 éve nem dolgozik?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleség 8 éve nem dolgozik?

Figyelt kérdés
Van 2 fiúnk egy elsős 7 éves és egy 4 éves aki most kezdte az ovit. Feleségemnek többször jeleztem már, hogy jó lenne már ha ő is dolgozna, de esze ágában sincs. Igaz, hogy egy kisvárosban élünk, azt is tudom, hogy kisgyerekes anyukákat nem szívesen alkalmaz senki, nagyszülők is dolgoznak még, de 4-en egy fizuból már nem sokáig bírjuk. Mindig mondom neki ha hallok valamit munkát, de még csak utána sem érdeklődik. Nagyon sokban volt az iskolakezdés is meg most jön a Karácsony, nagy kiadások és még csak azt se látom, hogy próbálkozna munkát keresni. Gyerekek előtt dolgozott rendesen.

#Párkapcsolat, munka, nő, feleség,
2023. nov. 22. 17:28
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

" a nő belerak mindent a gyerekek körül, egyedül neveli őket, mert az apának kimerül a gyereknevelés annyiban, hogy én többször főzök kicsit, mint a feleségem".. Ami nem is gyereknevelés, hanem házimunka, kivéve, ha te nyomod bele a gyerekbe a kaját.


Én úgy látom, hogy amíg az apa magára hagyja az anyát a gyerekekkel és a munkába menekül, addig ne pattogjon azért, hogy a nő a teljes gyereknevelés mellett és a házimunka 80%a mellett még dolgozzon is 4-6 órában. A jól megérdemelt pihenését tölti, mivel valamit 100%ban ő csinál egyedül(gyereknevelés), és ő viszi a háztartás nagyobbik felét.


Szr ügy, ha emberünk fizikai munkát végez a saját akaratából túlórázva, de a saját életminőségéért csak ő felel. Szerintem amúgy milliószor jobb részmunkaidőben dolgozni, mint bezombulni a gyerekekkel ovis-iskolás korban, de nem tudom ki tanulna vele, ki látná el KORREKT módon, ha nem én, hisz apuka eddig sem emelte meg a fenekét se a háztartás, se a gyereknevelés terén. 3 terület van, amin osztozni kellene, munka, háztartás, gyereknevelés. Mivel ő ebből csak egyet és plusz 20%ot csinál, én meg egyet és plusz 80%ot, neki kellene pattognia, nem a fizikai munkás frusztrációját levezetni rajtam, akinek szellemi és érzelmi/(idegi?) munkája van. Majd akkor lesz részmunkaidős állás, ha valaki ellátja a gyereknevelés ráeső részét, mert addig úgy veszem, hogy azért vagyok kifizetve(eltartva) naponta, hogy az ő részét is megcsináljam. Ha majd aktív lesz a gyereknevelésben és többet vállal a háztartásból, esetleg munkát vált, továbbképzi magát, tesz azért, hogy ne 10 óráznia kelljen fizikai melóval, akkor lenne ideje reggel elugrani a gyerekekkel a suliba, 4kor végezne, itthon megírná velük a leckét, amíg én főzök, és még közös dolgokra is futná a napból, amit együtt, családként tehetünk, én akkor mennék dolgozni részmunkaidőben. Így tuti nem. Aki 10-11 órázik és gyereket is akar, az tartson ki valakit, aki lehetővé teszi a gyereknevelést, mert ő a munkája miatt képtelen rá. És attól még, hogy az egyik fizikai területen fárasztóbb, nem nehezebb a másiknál. Hát anyuka lesz idegroncs? Apukák fizikai munkával meg testi roncsok lesznek:D Én egálnak látom.

2023. nov. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Azèrt nem olyan egyszerű pici gyerek mellett elmenni egy anyànak dolgozni bàrhogy is nèzzük!Kicsit gondold ezt àt!Nagy felelőssèg egy gyermek ès mellette mèg minden màsnak egy ilyen pici mellett megfelelni! Főleg ha esetleg kevès a segìtsège is! Pl.Hordani elhozni a gyermeke, utazni stb... Èn mèg a helyedben nem erőltetnèm!
2023. nov. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

"Mindig mondom neki ha hallok valamit munkát, de még csak utána sem érdeklődik."


És ezek tényleg olyan melók, amik összeegyeztethetőek a ti életetekkel? Vagy csak elsőre jól hangzik, de bele sem gondolsz mivel járna?

Elmondom nálunk hogy volt a 3 gyerekkel, csak hogy árnyaljam,hogy mennyire nem tud egyszerű lenni.

Férjem ugye váltott műszakos volt. Reggel 6-14, meg 14-21 heti váltásban, és mivel élelmiszer üzletben volt üzletvezető helyettes, hétvégék is voltak.

A "hozni-vinni-ből" csak az egyiket tudta vállalni adott héten, így rám hárult a teher, hogy mind a kettőt abszorválni tudjuk.

Én előtte vendéglátóba dolgoztam, oda nem mentem vissza. Részmunkaidő nuku, még ha volt is, az is olyan beosztásban, ami szintén nem lett volna jó.

Na aztán találtam helyben egy irodai munkát, 8-16:30, jaj de jó, minden pipa. Igen ám, de amikor a férjem délelőttös volt, a reggelek voltak horrorok, elkészíteni és elvinni a gyereket, ráadásul 3 helyre (suli-ovi-bölcsi), és 8-ra még be is érni. Ha délutános volt, akkor meg a délután rohanás, hogy fél 5 után gyorsan összekaparjam a gyerekeket, meg még edzésre rohangálni, és mindezt egyedül. És azon kaptam magam, hogy kora reggeltől estig megyek mint a mérgezett egér. A férjem persze olybá tűnik kivette a részét, de ő nem rohant sehova. Reggel elvitte a gyerekeket, aztán nyugiban elvolt otthon, majd dolgozni ment, mire hazáért a gyerekek le voltak fektetve. A másik műszakban meg mondjuk elhozta őket délután, de aztán ott voltam én is már a délután-este folyamán, nem egyedül kellett helytállni. Szóval hozzám képest elvolt mint Marci hevesen. Én meg kipurcantam. Aztán azt pár hónap után ott is hagytam, utána megpróbáltam tényleg részmunkaidős állást találni, de semmi. Pedig BP, és agglomeráció, de nem. Aztán sikerült egy üzletben elhelyezkedni, ahol figyelembe vették a férjem váltott műszakját, és úgy írták a beosztásom, de persze itt is voltak hétvégék, és húzós volt.

Utána már úgy voltam vele, hogy akkor leszek én is váltott műszakos, ellenkezőleg a férjemmel, és akkor a gyerekek tényleg pipa. Aha, csak ezzel mérg az lett, hogy alig találkoztunk egymással, sokszor telefonon értekeztünk a fontos dolgokról, mert reggel is csak futólag találkoztunk, este meg már aludt az egyikünk, mire a másik hazáért. Az eredménye az lett, hogy elhidegültünk, és majdnem ráment a házasságunk.

Ezután jött végre egy 6 órás teljesen nappalos álláslehetőség, amivel most már jók vagyunk, meg persze a gyerekek is nagyobbak lettek időközben.

Ezt most csak azért írtam le, hogy lásd, nem olyan egyszerű ez gyerekekkel, mint elsőre látszik. Pláne úgy, hogy te nem tudsz ebből részt vállalni, teljesen neki kell alkalmazkodnia hozzád.


Lehet, hogy tényleg nem nagyon akar dolgozni, mert megszokta magát otthon, és tart az új helyzettől. De te meg lásd azt, hogy ez egyáltalán nem olyan egyszerű,mint elsőre tűnik. Nem te estél ki évekre a munkaerőpiacról, tudtad építgetni a karriered, úgy dolgoztál ahogy akartál, meg tudtál, mert otthon minden rendezve volt. Így könnyű.

Most meg ott van ő, hosszú ideje nem dolgozott, és egyedül rajta van a gyerekek terhe is, mert rád nem számíthat ebben.

Úgyhogy ne mártírkodj, hogy te tartod el a családot, mert neked minden a feneked alá van téve.

Mert ezzel az erővel legyen az, hogy te is keresel szépen egy másik állást, amivel kb ugyanannyit hazaviszel, és a gyerekeknél is tudod intézni az egyik utat. És akkor feleséged is tud szépen munkát keresni.

2023. nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
51%
Most agyalunk éppen a férjemmel hogy kiveszünk egy üzlethelységet és kis élelmiszer boltot nyitok. Beviszem magammal a gyerekemet ha beteg vagy ha szünet van. Nem várhatok sok évet még hogy 8 órát legyek valahol majd ha nagy lesz a gyerekem.
2023. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Uhh en azt latom itt sok hozzaszolasnal, hogy az emberek nagyon tulvallaljak magukat gyerek temaban. Mármint 3 gyereket bevallalni ugy, hogy szinte biztos hogy ezt nem fogjak az anya es az apa allasaval kilogisztikazni?? Ezt miert teszitek? egy, max két gyerekkel ez sokkal egyszerubb lett volna.


Nalunk ket gyerek van, egy ovis, a masik meg pici, vele meg gyesen van a párom. Több nem lesz, nekünk ennyi fér bele. Én 8-4 ig dolgozom, irodai meló. Reggel én viszem az oviba a nagyobbik gyerkocot, bevasarlas, elinteznivalok altalaban szinten az en reszortom munka utan. hazimunka full kozos, en is porszivozok, mosogatok stb... (Fűzni mondjuk nem nagyon foztem, de azt mostanaban mar parom sem, inkabb rendelunk).


Nagybevasarlasra sokszor parom megy egyedul, kozben vagy en vagy a mama vigyaz a gyerekekre. Paromnak ez egy kis "kikapcsolodas" is, el is van neha 4-5 orat :) De nem bánom, ennyi "énidő" kell neki is. Szabadidos programok (jatszoter, jatszohaz, allatkert, etc) mindig kozos. Ami nagyon fura amugy, mert az esetek 90%-aban azt latom, hogy az ilyen helyeken mindig anyaval vannak a gyerekek... Szinte mindig mi vagyunk az egyetlenek, akik "teljesek" tehat apa-anya kint van a jatszon, pl...


Mondjuk itt az a halalom, amikor apa kint ul a jatszo elott a kocsiban unott arcal, a gyerek meg bent van az anyjaval, anya meg hajtja a gyereket, hogy "haladjunk, mert apad menne mar haza", illetve a masik kedvencem az "apad azert nem jott ki velunk, mert epp barkacsol valamit a muhelyben..." Jah a "muhely" a legnagyobb kifogas szerintem :D


Nade visszaterve.. ha a kisebb is 3 lesz, parom megy vissza dolgozni. Szinten irodai melo lesz, 8-4 ig. Mama mar nyugdijjas, o is fog tudni segiteni, vigyazni a gyerkocokre, ha ugy van.


Persze, lehet mondani, hogy ez amit leirtam, milyen "idealis", meg hogy masoknal ez nehez a muszakba jaras, sok gyerek (3+), vagy pl az apa rossz hozzaallasa miatt, de ezt szerintem mar akkor el kell tervezni, mielott belevag az ember a gyerekvallalasba.

2023. nov. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálatok van mama, tehát te is kikapcsolódsz/van társaságod. Ez teljesen más.


Illetve azok tökmag gyerekek, nem írsz velük leckét, nem vagytok meghívva a barátaihoz. Az viszont klassz, hogy a férjed rugalmas főzésben meg magától megy játszóra, jó emberke, de majd ha tanulni kell és különórákra vinni..

2023. nov. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 1 gyerek van, de nincs nagymama nagypapa és senki segitségunk. És hiperaktív is a lányunk úgyhogy összeteszem a kezem ha van olyan nap hogy elbírtak vele a suliban. Otthon meg szintén magas fordulaton pörög.

Így vagyok most 4 órás …

2023. nov. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"Mármint 3 gyereket bevallalni ugy, hogy szinte biztos hogy ezt nem fogjak az anya es az apa allasaval kilogisztikazni?? "


Nem a gyerekek száma a lényeg. Számít persze, de nem annyit. Kettőt is ugyanúgy el kell hozni az ovi-suliból.

2023. nov. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

25-os vagyok. Én vagyok a férfi ha nem derült ki 😊


Mi változik iskolaval külön órával? Most is jár 3 külön cuccra, (ilyen tánci tánci dolgok) nyilván oda is hozom viszem ugyanúgy mint az anyja...


Én igazán nem értem a ferjeiteket...mi a kifogás ami miatt nem akarják csinálni?

2023. nov. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!