Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Támogatnád, hogy az állam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Támogatnád, hogy az állam olyan szinten beleszóljon a párkapcsolatokba, hogy pl. egy nő feljelentésse a pasiját, amiért veszekedés közben sértőt mondott neki?

Figyelt kérdés
Rend lenne. Mindenki szépen bánna a másikkal.
jan. 1. 14:45
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*feljelenthesse
jan. 1. 14:46
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Nem támogatnám.


Ebből nem rend lenne hanem még több párkapcsolat menne tönkre.

jan. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Miért is?

Csírájában el lenne folytva az agresszió. Az emberek meggondolnák, hogy mit mondjanak.

jan. 1. 14:56
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

És mégis hogy bizonyítod?

Ráadásul ez ingoványos talaj, innen pár lépés hogy már gondolni se szabad rosszat a másikról. Vagy hogy mindig mosolyogni kell rá, hiszen minden más sértő és degradáló, hogy ő rossz ember.

Elméletben és gyakorlatban is nonszensz helyzet lenne amiről a kérdés szól.

jan. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szóval csak azért feljelenthetnél, mert én azt mondanám neked dühömben, hogy "menj a p*csába"?

A legapróbb baromságokra röpködnének a feljelentések. Nameg tanuk nélkül kb. a két fél szava áll egymással szemben.

Hidd el, az ügyeleteseknek nagyobb gondjaik is vannak, minthogy ilyen marhaságokra pazarolják az idejüket.

jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

#3


Mert az emberek nem így működnek. Az amúgy esetlegesen pár óra alatt lezajló konfliktust elnyújtana akár napokra/hetekre és csak olaj lenne a tűzre, hogy más is beleszól. Illetve nem is értem, hogy gondoltad, hogy lenne erre kapacitás. Az ország negyedének akkor ebben kellene dolgoznia.

jan. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit ittál éjszaka?
jan. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
9%
Én inkább az asszonyverést támogatom de csak szigorúan nevelési célzattal és csak akkor ha megérdemli.
jan. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Öhm.... nagoyn nem.


Egyrészt bizonyíték nélkül bárki telítélni nagggggyon rossz irány. A megoldás erre meg csak egy orwelli megfigyelőrendszer lenne, ami bizonyítaná az elhnagzotakat.


Másrészt meg az indulat kifejezése fontos a dühkezelésben. Nyilván van ennek jó és rossz formája, de hidd el, nem attól lesz egy párkapcsoalt jó vagy rossz, hogy az egyik mérgében odaszól a másiknak.


Ráadásul milyen csírájában elnyomásról beszélsz? A csíra a konfliktus maga, nem pedig az abból fakadó veszekedés, pláne nem annak stílusa. Ha csírjában akarod elfojtani a veszekedéseket, akkor inkább kommunikációs, empatiát fejlesztő és kooperációt fejlesztő képzéseket indíts, ne pedig feljelentgess minden hülyeségért.


Mondjuk ha jól sejtem téged az egész úgy ahogy van nem érint....

jan. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Én abszolút támogatnám!

A megoldás a fent felsorolt problémákra, hogy a bántalmazott nő általi feljentéseket bizonyítás nélkül kellene elfogadni és a másik felet azonnal és automatikusan súlyosan büntetni.

Annyi ilyen családon belüli béntalmazás történik nőkkel szemben, hogy igazából nem is látok más megoldást a problémára.

Az meg hogy esetleg "visszaélésre" ad lehetőséget egy ilyen rendszer, szerintem egy elenyésző problémát jelent. Sokkal kevesebb ember lenne tévesen büntetve, mint ahányan manapság büntetlenül megúsznak súlyos dolgokat.

jan. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!