Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek egy abortuszt át...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egy abortuszt át tud vészelni a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Adott egy nem kívánt terhesség, 11 hónapja alkotunk egy párt. A párom mindenképpen szeretné megtartani, nekem vegyesek az érzelmeim.. Szívem szerint mindenképpen akarom őt, viszont az eszem szerint nagyon korán érkezett és felelőtlen vagyok.. Párom szeretne elvenni feleségül és albérletbe menni, tehát elvileg komolyan gondolja. Viszont én félek, hisz egymagam nem tudnám eltartani a picit ha mégis rosszra fordulnak a dolgok. Ezért van bennem a legnagyobb kétség. Anyagi támogatás lenne a szüleimtől ez fix, DE nagyon elitélnének ha gyerekkel visszakerülnék hozzájuk. Tehát az anyagi biztonság “adott”, viszont a lelki nem, amennyiben a közeljövőben szakítanánk párommal (persze nem ezt várom vagy ezt tervezem, de úgy gondolom úgy a legbiztosabb egy baba ha én egymagam is meg tudok neki adni mindent).

A páromat nagyon szeretem nem akarom elveszíteni őt, de már most össze vagyok törve és zokogok ha belegondolok hogy akár a jövőben “helyette” szülnék egy másik babát, mert gyereket mindenképp szeretnék előb vagy utóbb…

Mit tennétek a helyembe? :( nagyon el vagyok keseredve és szívesen látnám mások véleményét a helyzetről. Légyszives abba ne menjünk bele hogy védekezni kellett volna.. ez már nem opció és természetesen nagyon tanultam ebből


márc. 1. 09:22
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
5%
Elmennék a helyedben abortuszra és azért, mert olyan bizonytalan vagy, hogy a sok stressz ártana a magzatnak...
márc. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ne hagyd, hogy az internet népe befolyásoljon, vagy ítélkezzen feletted. Random idegenek, arc nélküli emberek, nehogy már ők mondják meg, hogy mit csinálsz rosszul...


Akárhogy döntesz, a párodnak kutya kötelessége -mindenben- támogatnia. Mivel ez erősen az ő felelőssége is. Ha a döntésed miatt elhagy, akkor igazából nem is a döntésed miatt tette ezt, hanem a saját gyenge jelleme miatt, vagy mert annyira nem volt erős a kötődése. Ez esetben meg tökmindegy, ha fejre állsz, akkor is elhagy. Ne emiatt aggódj. Csak magaddal törődj, a párod meg majd alkalmazkodik hozzád. A teher rajtad van, tehát ez alapvető.

márc. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
29%
13 - A férfi házasságot és gyereket akar a kérdezővel, a kérdező bizonytalan - pedig szereti a férfit, vele akar maradni és gyereket is akar. Minden esélyük megvan a boldogságra.
márc. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
30%
Nem.
márc. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
57%

1, Szerintem egy olyan kapcsolatba nem érdemes gyereket szülni, amit tönkretenne az abortusz.

Ahol a szerelem és a tisztelet kölcsönös, ott megértik a döntésedet, és nem kell f0snod, hogy ki leszel dobva.

Ha viszont megértő, az jó jel.


2, Bárhogy is döntesz, ne az alapján dönts, hogy meg akarod tartani a pasidat. Fontosabb tényezők, hogy a mennyire tenne be egy terhesség a jelenlegi életednek, készen állsz-e a szülőségre (ami egy egész életen át tart, nem tudsz kiszállni belőle), tudnál-e egyedülálló anya lenni, stb.

Szóval ebben a döntésben te, meg a gyerek vagytok a fontosak. Tudom nem szép ilyet mondani, de a párod bármelyik percben kiszállhat a képből, és otthagyhat a francba (sok ilyen eset van, és senki sem hiszi hogy vele is megeshet) és akkor nagyon megbánod, ha csak miatta vállaltad.

márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

#3

"Baromira ciki egyébként, hogy csonka csaladban fog felnőni..."

Ez az apjának ciki, nem nektek.

márc. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom miért vannak lepontozva a válaszolók amikor véleményt kértél és nem mindenki egyformán gondolkodik.

Én szerintem sem kéne bevállalni a picit hiszen még egy éve se vagytok együtt, nem is lehet kijelenteni, hogy szerelem köt benneteket össze, még bőven lehet fellángolás legalább egyikőtök részéről csak nem tud még róla. A szerelem később alakul ki ( sacc) 2 év után. Butaság lenne szülni egy gyenge lábakon lévő kapcsolatba.

A párod hiába 30 éves, vagy lenne 40 éves akkor is rövid ideje vagytok együtt, nemhiába forognak a vészkerekek az agyadban.

Nem az ő teste változik, nem ő hozza a világra, nem ő lesz vele 24/7 több mint 1 évig.

Ő elmegy dolgozni aztán elfárad és eleinte segíteni fog (ha egyáltalán fog!), de meg fogja unni, téged is meg fog unni, mert nem lesz kedved, időd, energiád szexhez!

Úgy fogja érezni nem szereted és te is, mert a szexen csak fog járni az esze.

Arról nem beszélve amit írt az egyik hozzászóló hiába van ő is lepontozva a magzatnak/gyermeknek árt a stressz, érzi rajtad, hogy bizonytalan vagy, nem vagy kész az anyaságra és szenvedne melletettek fölöslegesen.

A barátod végtelenül önző és manipulál az érdekei szerint, tudja, hogy mennyire oda vagy érte. Az nem támogatás, hogy ő szeretne gyermeket.

Abortuszra úgy menj, hogy el tudod viselni utána a zűrt, de szülj csak azért, hogy veled maradjon.

Ha ő téged elhagy abortusz után soha nem is szeretett csak szólok előre...

márc. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Senkit sem pontozzam le! ment a zöld mindenkinek vagy max semmi. Én minden választ köszönök szépen
márc. 1. 12:24
 19/37 anonim ***** válasza:
46%

Valójában semmi garancia nincs arra, hogy mondjuk öt év múlva jobban fogsz állni anyagilag és egyedül is beleférne a gyerek, persze nem írtad, hogy mik a kilátások, milyen végzettséged van, stb. de ha alapvetően nem vagy egy lusta / buta stb ember, akkor a terhesség alatt meg amíg otthon vagy a gyerekkel, bőven ki lehet tanulni egy új szakmát, nem egy nő ezt csinálja. De ha valami tuti diplomád van, akkor sem kellene elméletileg akadálynak lennie a gyereknek, hogy tudj haladni.

A pároddal ezeket beszélném meg, hogy ilyesmikben mennyire partner, hogy neked is legyen lehetőséged fejlődni, mert ha beleragadsz egy anya-háziasszony szerepbe, ahol semmi másra nincs időd, akkor természetesen ugyanúgy a nullán fogsz állni akkor is, ha esetleg elhagy titeket. De jelen pillanatban nem úgy néz ki, hogy ő hirtelen le akarna lépni, 30 éves, gondolom ő készen áll a komolyabb kapcsolatra, családra, szóval minimum egy pár évig nem hiszem, hogy kilépne.

Rengeteg nő van, akinél fordítva alakult az élet, előbb lett gyerek és utána szedte össze magát anyagilag. Anyukámnak 22 évesen már kettő volt ráadásul nem sokkal utána el is váltak a szüleim, akkor iratkozott be egy képzésre és utána vállalkozó lett, név a szakmájában, celebekkel is dolgozott együtt meg minden hülyeség, mondjuk azt nem tudom, hogy csinálta, mikor én nulla darab gyerekkel is csak szerencsétlenkedek, de attól még ilyen is van.

Abszolút nem vagyok pro-life egyébként, ha indokolt, akkor támogatom az abortuszt, de külső szemmel ebben a helyzetben én túl sok aggódást meg mi lesz hát látok, ha szeretnétek a gyereket, akkor ne az tartson vissza, hogy a szülők csúnyán néznének, ha vissza kéne menned hozzájuk. Pláne, hogy lásd az első mondatom, ez akár évekkel később is simán előfordulhatna.

márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
52%

Nem rád gondolok személy szerint kérdező.

Gondold át rendesen, de én biztosan nem vállalnám be 11 hónap miatt a picinkót hiába szeretnék. Legalább 2 év után érdemes. Hamarabb nem.

márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!