Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek egy abortuszt át...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egy abortuszt át tud vészelni a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Adott egy nem kívánt terhesség, 11 hónapja alkotunk egy párt. A párom mindenképpen szeretné megtartani, nekem vegyesek az érzelmeim.. Szívem szerint mindenképpen akarom őt, viszont az eszem szerint nagyon korán érkezett és felelőtlen vagyok.. Párom szeretne elvenni feleségül és albérletbe menni, tehát elvileg komolyan gondolja. Viszont én félek, hisz egymagam nem tudnám eltartani a picit ha mégis rosszra fordulnak a dolgok. Ezért van bennem a legnagyobb kétség. Anyagi támogatás lenne a szüleimtől ez fix, DE nagyon elitélnének ha gyerekkel visszakerülnék hozzájuk. Tehát az anyagi biztonság “adott”, viszont a lelki nem, amennyiben a közeljövőben szakítanánk párommal (persze nem ezt várom vagy ezt tervezem, de úgy gondolom úgy a legbiztosabb egy baba ha én egymagam is meg tudok neki adni mindent).

A páromat nagyon szeretem nem akarom elveszíteni őt, de már most össze vagyok törve és zokogok ha belegondolok hogy akár a jövőben “helyette” szülnék egy másik babát, mert gyereket mindenképp szeretnék előb vagy utóbb…

Mit tennétek a helyembe? :( nagyon el vagyok keseredve és szívesen látnám mások véleményét a helyzetről. Légyszives abba ne menjünk bele hogy védekezni kellett volna.. ez már nem opció és természetesen nagyon tanultam ebből


márc. 1. 09:22
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
46%
És most hol laktok? Azt írod párod 30 éves és most szetetne albérletbe menni. Ez itt nekem nem kerek. Ha nincs fix lakhatásotok akkor ne vállaljatok gyereket.
márc. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
A párom jelenleg is albérletbe lakik, de az kicsi lenne 3 személyre, ezért váltanánk. Én a szüleimnel élek még
márc. 1. 12:38
 23/37 anonim ***** válasza:
70%

Na még együtt se éltek. Akkor hova gyermek? Egy csomó pár szakít összeköltözés után. Lakva ismerkszik meg az ember.

Gyermek születése után meg még több elvál.

márc. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező nincs garancia arra hogy ha elveteted és 3 évet együtt vagytok utána jön a kicsi nem fog elhagyni.


Ha elveteted nincs garancia arra hogy lehet többet.


Én megtartanm ha elég érettnek erzem magam.


A gyermek 2 éves korától lehet bölcsibe adni és tudsz dolgozni. Magyarul úgy mint sok egyedülálló anya te is eltudnád tartani a gyermekedet.


Ha jó a kapcsolat valószínűleg nem romlik meg ez alatt a pár év alatt. Ha mégis a szüleid biztos támogatnak erre a kis időre.


Ha a kezükben tartják majd az unokát imádni fogják. Nem lesz ezzel baj. Nem csak hogy elnéznék hogy velük laksz de boldogak is lennének szerintem.


Én 2 éves kisfiammal maradtam egyedül az albérletben. Nehéz volt nagyon mindössze 23 voltam. De nem lehetetlen. Lehet hogy az apja egy bunkó de sose bántam meg a fiam.

márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
41%

Ja és el ne felejtsem, létezik olyasmi, hogy terhesség utáni bántalmazás, olvass utána. De belinkelek egy kérdést neked, pont tegnapi mit csinál a "férfi" a nővel.


Amikor a legkiszolgáltatottabb, legsérülékenyebb a nő akkor érzik magukat a "férfiak" nyeregben. Tudják, hogy nincs hová menniük, hogy gyengék és így tovább.

Ha a te barátod tudja, hogy mitől félsz akkor leesett neki, hogy milyen gyenge vagy. Tudja, hogy a szüleid nem igazán támogatnának, haragudnának rád.

Ilyeneket 11 hónap után el se mondanék neki, még mindig egy idegen számodra. Valakit 3, valakit 5 év után vernek össze, vagy ölnek meg és azt hitték, hogy ismerik a párjukat, ők a légynek se ártanának.

Az ő családi háttere milyen amúgy, minden rendben volt? Nincsenek problémái munkahelyen, úgy látod, hogy erős személyiség, soha nem manipulált téged? Mondjuk most azt teszi lássuk be. Állatokat szereti, más gyerekkel láttad már?

Különben aki a legnyugodtabb az robban a legjobban, vagy a legcsúnyább módon.

Úgyhogy nagyon gondold át.

Szerintem a tudatalattid jelez neked, hogy nem kéne és okkal.



https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..

márc. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
46%
Terhes bántalmazás több év után is előfordulhat.
márc. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
65%
Így akkor nekem ez felejtős. Te otthon laksz, a srácnak is csak egy albérlete van ami nem is elég 3 főnek. Nem áll ez biztos lábakon. Együtt se éltek.
márc. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
44%
Írtam, lehet az 3-5 év múlva is nyugodtan. Azért kérdeztem, hogy ő milyen családi közegből jött, vagy ember is ő. Nekem nem tetszik, hogy 11 hónap után ő gyereket akar. Ez nagyon rövid idő, de persze a kérdező dönt. Én csakis hosszabb időn belül mennék bele amikor jobban ismerném és kizárólag akkor ha lenne támogatásom válás után.
márc. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
75%
Semmire nincs garancia. Van, aki 10 éves kapcsolatba vállal és a gyerek 1-2 éves korára már szétmennek. Van, aki meg fél évesbe és még mindig együtt vannak.
márc. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
70%

Nekem tönkre ment a kapcsolatom. Bár valószínűleg amúgy is tönkre ment volna.

Becsúszott, 19 éves voltam, ő 23. Ő meg akarta tartani a semmire. Dolgozott, de kirúgatta magát, és még így is meg akarta volna tartatni velem. Szüleim támogatásukat adták, de inkább arra beszéltek rá, hogy vetessem el. Én tönkre mentem lelkileg, idegroncs lettem.

Viszont ha vállaltam volna, akkor a jelenlegi férjem össze se jött volna velem, mint egyedülálló anyával. Nem született volna meg tőle fix, biztos családi és anyagi háttérrel a 2 gyerekem.

Mai napig számolgatom hány éves lenne, milyen lenne, iszonyatosan sajnálom, hogy megtörtént, de azt is tudom, hogy nem is bírtam volna olyan fiatalon az anyaságot sem, mert azért elég nehéz "munka".


Én azt mondom ilyen tapasztalatokkal a hátam mögött, hogy csak és kizárólag akkor vállalnám, ha minden biztos hozzá. Lakhatás, anyagiak, és baj esetén B terv. Ha még együtt sem laktok, akkor a kapcsolati biztonság nincs meg. Persze benne van az is a pakliban, hogy működne.

Nehéz döntés így is, úgy is. Bárhogy is döntesz, lelkileg jó lenne, ha kapnál támogatást, és nem utolsó sorban azért az anyagi támogatásokat is nézzétek át, van néhány lehetőség, hátha segítene elindulni. Minden buktatójával együtt írj egy listát előnyökről, hátrányokról. Kérj időpontot családsegítőhöz, védőnőhöz, velük is át tudod ezeket beszélni.

márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!