Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak én tartom ezt tiszteletle...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én tartom ezt tiszteletlenségnek? Már csak kíváncsiságból is megtanulhatna egy két magyar szavat, nem?

Figyelt kérdés

A barátnőm osztrák, ausztriában élünk, közel a magyar határhoz. Többször is mondtam, hogy szeretném ha egy kicsit megtanulna magyarul, hogy majd értsen ezt-azt amikor megyünk a szüleimhez vagy amikor az itteni pár magyar barátommal találkozunk. Jelenleg állandóan németül kell beszéljünk mert ha nem akkor megsértődik. Arról nem is beszélve, hogy én szeretném, hogy a gyerekeim tudjanak magyarul is.

Az elején nem voltam rákattanva a témára azonban két hete nekifogott spanyolul tanulni. Semmi terve a spanyol nyelvvel, nem akarunk Spanyolországba költözni, még csak egy kirándulás sincs a láthatáron. Azt mondta, hogy csupán meg szeretné tanulni a szabadidejében. Ez nekem baromira rosszul esett és lett is belőle egy hatalmas veszekedés. Én elfogadtam az ő kultúráját, őt viszont nem is érdekli az enyém.


márc. 1. 20:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ismerkedéskor kellett volna letisztázni. Gyerekek, amikor még ebben sem értetek egyet?
márc. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Én megértelek, rosszul esne nekem is.
márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%

Tudod miért nem tanul magyarul? Azért mert erőszakos vagy. Inkább megtanul még kínaiul is mint neked eleget tegyen, inkább kidob téged.


Auf Wiedersehn lesz hamarosan.

márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
80%

A magyar nyelv a nyelvészeken kívül nem sok embert érdekel, és semmi haszna nincs is, szóval érthető, hogy nem akarja tanulni.


Azonban. Nem akarom a falra festeni az ördögöt, de szerintem ez a csaj nem szerelmes beléd. Ha az lenne, örömet akarna okozni neked azzal, hogy legalább A1-A2 szinten megtanul magyarul.

márc. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
58%
Jogosan esik rosszul valahol. Nekem is teljesen logikus lenne a párom kedvéért tanulni a nyelvet, hogy be tudjak kapcsolódni az ő életébe a nyelv által, és meg tudjam érteni hogy körülötte mi folyik. Egy kérdést megérne, hogy szerinte a magyar nagyszülőkhöz spanyolul fog beszélni a gyereketek ha lesz?
márc. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
79%

Én szerintem meg te vagy még mindig erőszakos és tiszteletlen ő vele. Miért kéne neki megtanulnia magyarul amikor azt se tudja, hogy meddig lesztek együtt, vagy pár alkalom miatt? Oké kategória:

Jó reggelt, jó étvágyat, bocsánat, köszönöm és ilyesmik.

De neki nem kötelező megtanulnia olyan szinten, hogy értse miről dumál a családod, barátaid egyáltalán.

Ha tudná, hogy együtt lesztek 10 évig akkor biztosan megerőltetné magát és ha te nem erőltetnéd rá.

Te mit szólnál az egészhez fordítva? Gondolj bele!


Hogyha egyszer meg nem tetszik a viselkedése amiről igazából te tehetsz akkor szakíts vele, ilyen egyszerű.

márc. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
56%
Amúgy meg úgy lenne fair az egész hogyha a családod, barátaid, csajod és te beszélnétek angolul egymás között! Nem úgy, hogy majd te miattad alkalmazkodjon mindenkihez! Nagyon jól teszi, hogy nem hagyja magát befolyásolni és még jobban tenné ha kirakna téged a francba. Te vagy vele tiszteletlen és unfair. Fordítva ülsz a lovon.
márc. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
34%
Én össze se jöttem volna vele. Beszélj csak magyarul hozzá. A többit meg oldja meg.
márc. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
55%

A párom skót-olasz, én az angolt és az olaszt is folyékonyan beszéltem, mire megismerkedtünk, így a kommunikációval sose volt probléma. Az anyanyelvei mellett még beszél franciául és nemrég kezdett el spanyolul (ami nekem a harmadik folyékonyan beszélt nyelven).

Nem várom el tőle, hogy beszéljen magyarul. Ha a családom vagy magyar barátaim között van, akkor angolul beszélünk, illetve besegítek a fordításban például a nagyszüleim esetén. A nyelvtanulás rengeteg energiát és időt fektet bele, pláne egy annyira egyedi nyelv esetében, mint a magyar. Teljesen jogosan nem tanulja meg, ha amúgy nem érdekli és nincs garancia arra, hogy sokáig együtt lesztek (vagyis hogy valóban megérje neki).

A párom néhány kifejezést tud magyarul, köszönések, néhány közmondást és bókot, ilyesmiket, nekem ez elég. Ha lesznek gyerekeink, szeretném, hogy tudjanak magyarul (bár az angol és olasz prioritást fognak élvezni), amit meg tudnak tanulni tőlem, a szüleimtől, a nagyszüleimtől, a testvéreimtől, a többi rokonomtól és barátaimtól. Nem kell a pár mindkét tagjának beszélnie a nyelvet.

Ne erőltesd a dolgot, mert ezzel csak egyre taszítóbbá teszed a nyelvet és nem mintha szükséges lenne, hogy mindenképpen tudjon magyarul, elvégre így is van közös nyelvetek.

25/N

márc. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem erőltetném a kapcsolatot, se a nyelvet. Nyilván annyira nincs odáig érted, ha egyszer sérti, hogy az anyanyelveden beszélsz. Gyereket főleg nem terveznék.
márc. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!