Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak én tartom ezt tiszteletle...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én tartom ezt tiszteletlenségnek? Már csak kíváncsiságból is megtanulhatna egy két magyar szavat, nem?

Figyelt kérdés

A barátnőm osztrák, ausztriában élünk, közel a magyar határhoz. Többször is mondtam, hogy szeretném ha egy kicsit megtanulna magyarul, hogy majd értsen ezt-azt amikor megyünk a szüleimhez vagy amikor az itteni pár magyar barátommal találkozunk. Jelenleg állandóan németül kell beszéljünk mert ha nem akkor megsértődik. Arról nem is beszélve, hogy én szeretném, hogy a gyerekeim tudjanak magyarul is.

Az elején nem voltam rákattanva a témára azonban két hete nekifogott spanyolul tanulni. Semmi terve a spanyol nyelvvel, nem akarunk Spanyolországba költözni, még csak egy kirándulás sincs a láthatáron. Azt mondta, hogy csupán meg szeretné tanulni a szabadidejében. Ez nekem baromira rosszul esett és lett is belőle egy hatalmas veszekedés. Én elfogadtam az ő kultúráját, őt viszont nem is érdekli az enyém.


márc. 1. 20:40
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Mno megoszlanak a vélemények. Jó ez így. Köszi.


Én nem akarom ráerőltetni. Írtam, hogy az elején csak annyit mondtam neki, hogy jól esne ha megtanulna magyarul. Arról beszélek, hogy egy alap kíváncsiság magától kéne jöjjön. De pont, hogy semmi. Amikor magyar zenét hallgatok az autóban pár szám után leváltja mert, hogy ő nem érti. A német zenével nincs gond mert hát én azt értem.

Azzal pedig nem értek egyet, hogy a magyar nyelvnek semmi haszna nincs. Egy osztrák kisfaluban a magyar határhoz közel (ahova gyakran járunk a szüleimhez) minek van értelme, a spanyolnak? Akkor már a gyerekeimet is spanyolul tanítsam mert azt egy egész kontinensnyi ember beszéli?...csak pont nem ott ahol ők élnek... Nevetséges.


A #7-es válaszra nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek. Miért ülök fordítva a lovon? Miért kéne kiraknia? Mi köze itt az angolnak?

márc. 1. 21:21
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ami neked alap, az neki nem biztos, hogy alap dolog.

Nincs ebben semmi nevetséges, ő a spanyol nyelvet kedveli, akár haszna is lehet az életben, ha szívesen tanulja. A hangsúly a szívesen szón van.


A gyerekeket meg nem értem hogy vonod bele. Sokan vannak úgy mint ti, az apuka magyarul az anyuka németül beszél a gyerekhez, kétnyelvű lesz. Nem értem, hogy jön ide, hogy majd spanyolul fog karattyolni a gyerek.


Az elején kellett volna ezt letisztázni. Vagy elfogadod a nemleges választ, vagy szétválnak útjaitok. De így, hogy neked ennyire szívügyed, így kêsőbb csak rosszabb lesz.

márc. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
72%

#11

Nem kell jönnie semminek, nem várhatod el senkitől, hogy érdeklődjön valami iránt, csak azért, mert az egy hozzád közeli dolog. Van olyan külföldi barátnőm, aki miattam kezdett el magyarul tanulni, ahogyan olyan is, aki a nevem helyes kiejtésén kívül többet sose érdeklődött a téma iránt.

Nyilván jobb, ha érdeklődő a párod, ha szeretne többet tudni a kulturális hátteredtől is, de ismételten, ezt nem várhatod el tőle, főleg, hogy egy komplett nyelven megtanuljon.


Minden nyelvnek van haszna, de azért legyünk őszinték, világviszonylatban nem beszélik sokan a magyart, Magyarországon kívül aligha fogod hasznát venni; ezzel szemben a spanyol világnyelv, ha jól emlékszem a negyedik legbeszéltebb a bolygón. (Az már sokadlagos, hogy valószínűleg neki egyszerűen jobban tetszik maga a nyelv és az ahhoz tartozó kultúra).

25/N (#9)

márc. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
45%

Te mentél Ausztriába. Neked kell alkalmazkodni.

Én is a spanyolt választanám a magyar helyett a helyében.

márc. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Rendben, elfogadom amít írtok de könyörgöm ne gyertek már azzal, hogy a spanyol világnyelv. A mandarin nyelvet többen beszélik. Valahol a világban természetesen de nem itt. Ha ez lenne a prioritás akkor minden gyermek spanyolul, kinaiul és angolul beszélne.


Ismétlem, hogy megértettem az álláspontotokat és elfogadom. Ezennel több választ nem várok. Köszi szépen.

márc. 1. 21:34
 16/26 anonim ***** válasza:
80%

Azért, hogy veled van neki nem MUSZÁJ magyarul tanulnia szóval logikusan a te háttered se kötelezi rá. Ő NEM TEHET RÓLA, HOGY TE TUDSZ NÉMETÜL/OSZTRÁKUL!

Egyáltalán semmi kötelezettsége nincs azzal kapcsolatban, hogy tanulja a nyelvet, vagy akár csak érdekelje!


Ha ő elvárná tőled, hogy tanulj mandarinul megtanulnád érte? Igen? Akkor nem lenne eszed!


Saját magad miatt tanulj, fejlődj!


Ha meg úgy érzed, hogy nem tiszteli a magyar kultúrát (mondjuk nem tudom miben merül ki) akkor tedd lapátra te!


Az én unokatestvéremnek cseh felesége van és nem tud magyarul, lefordítja neki aztán jól van.

A másik uncsitesóm svájci, ő se érti miről beszél nagy néha a család, ritkán jönnek.

Igazság szerint az a legjobb amikor sokat van az ember olyan helyen ahol más nyelvet beszélnek és úgy veszi át. Nem erőltetni kell!

Kíváncsiságból kérdezi magától mi mit jelent, megjegyzi.

Igen, fordítva ülsz a lovon.

Most már csak azért se fogja tanulni a nyelvet, rendesen megutáltatod vele és lehet téged is meg fog. Jó úton haladsz afelé!

márc. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
91%
Mi lenne, ha előbb te tanulnál meg magyarul? Pl. ragozni. Magyar szót...
márc. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tanulj még egy kicsit, a spanyol világnyelv, üsd be a Googleba, hogy melyik országokban milyen nyekveket használnak. Te meg fogsz rajta lepődni.


Az, hogy a barátnődet meg ilyen szinten korlátozod, az meg egyenesen szánalmas.

márc. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
91%

#15

Kérdező, nem csak egy világnyelv van; angol, spanyol, mandarin, hindi... Ezek mind olyan nyelvek, amiket több százmillióan vagy milliárdan beszélnek.

Egy nyelvet pedig nem csak az adott országban beszélnek. Jelenleg Skóciában élek, de napi szinten használom az olaszt és a spanyolt is, nem csak a párom és a barátaim miatt, hanem mert a munkám során is gyakran találkozok külföldi kollégákkal és vendégekkel. A nyelvtudás nagyon hasznos dolog.

25/N (#9, #13)

márc. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
71%
A spanyol pedig vilagnyelv.
márc. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!