Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig lehet kitartani egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig lehet kitartani egy párkapcsolatban a gyerek érdekében?

Figyelt kérdés

Borzasztóan érzem magam, aludni sem tudok már lassan. Minden olyan tökéletes volt, amíg meg nem született a gyerekünk másfél éve. Azóta a párom teljesen kifordult magából. Én vagyok a nő.

Folyamatosan visszautasítja a közeledésemet, már november óta nem is feküdtünk le, mert belefáradtam a rengeteg visszautasításba. Amikor ezt szóvá teszem, akkor mindig ugyan úgy reagál és elkezdi felsorolni, hogy nem teljesülnek a feltételei (hogy ne legyen fáradt, aludjon a gyerek stb). De ő mindig fáradt amikor hozzáérek. Majd hozzáteszi, hogy de ő attól nagyon szeret, csak neki nincs kedve ( és gondolom az, hogy nekem meg lenne, az hidegen hagyja). Egyéb dolgok is vannak, amik miatt összeveszünk (pl. tegnap délelőtt (11óra) felöltöztettem szépen a gyereket és mondtam, hogy vigye ki egy kicsit, míg én is felöltözök és reggelizek. 10 perc volt mindennel együtt. Mire kinyitom az ajtót, már látom az arcán, hogy mérges és szóvá is tette, hogy miért nem elég 1 perc, miért 10 percig tartott. Ezalatt ő természetesen beleengedte a gyereket a sárba és öltöztethettem újra.

Tegnapelőtt pedig pakoltam a bevásárlókocsiból a dolgokat, mire hangosan mondja, hogy ha így meg úgy pakolok, akkor ideges lesz. Mások is hallhatták.

Mégis úgy hozza le, hogy én vagyok a bipoláris meg én változtam meg. Holott egyszerűen már a tűréshatáromon vagyok. A múltkor én is beszóltam neki, mert náthás volt, van itthon orrcsepp és minden egyéb dolog, ő viszont elutasította, hogy nem fog használni. Annyira horkolt, hogy sem a gyerek, sem én nem tudtunk aludni. Mérgemben rákiáltottam, hogy csepegtess már a k.urva orrodba. Ez akkora nagy sértés volt neki, hogy napok óta csak ezt hajtogatja, hogy én milyen csúnyán beszéltem vele.

Néha már a fogaimat szorítom, de úgy érzem nem bírom. Viszont a kisfiúnk nagyon apás, nem bírnám, hogy én miattam ne láthassa minden nap az apját.


márc. 3. 04:41
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
88%

Ennek a faszinak megérte szülni.

Mostmár eső után köpönyeg. Menj dolgozni és válj el. Ha utána leszarja a gyerekét és a kötelességeit, az már a saját szegénységi bizonyítványa. A gyerek még pici, gyorsan alkalmazkodik a változáshoz.

márc. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
48%
Elég érdekesen tálalod a dolgokat. Ha ennyire nem számít a pénz, akkor minek írtad, hogy nem fizetne gyerektartást sem? Lényegtelen, mert egyedül is megoldanád a diplomáddal meg a jó szakmáddal, csak nem akarod. A csodát várod inkább, ami nem lesz, mivel a férjed egyértelműen beleszarik az egész kapcsolatotokba. És semmiben sem érzi magát hibásnak. Így aztán tényleg nem is fog tenni semmit a változásért.
márc. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Mert attól még jogosnak érzem a gyerektartást. Magában a kijelentésének van lényege. Hogy inkább felmond, minthogy a gyerekének adjon.
márc. 3. 06:17
 14/34 anonim ***** válasza:
87%
És ezzel akarsz maradni mégis? Úgy gondolod, hogy a gyerekednek ilyen apa mellett aztán olyan kva jó lesz felnőni, aki így áll hozzá?? Hát szenvedj akkor vele, ezen nem lehet segíteni.
márc. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
85%
A leírás alapján én sem érzem azt, hogy annyira a gyerek érdeke lenne együtt maradnotok. Másfél éves gyerek még kicsi, emlékezni se fog az apás korszakra, szóval emiatt felesleges lenne tűrnöd.
márc. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
82%

Én megértem a Kérdezőt. Mindenkit maga elé helyez, ő pedig összeroppan alattuk. Tipikus.

Egyszer nála is be fog telni az a bizonyos pohár és az nagyot szokott szólni az ilyen önfeláldozó nőknél! A kérdés az, hogy mikor jön el ez az idő. Hány csepp fog még addig a pohárba landolni?

márc. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
90%

Rutinos, nagycsaládos anyaként írom: a gyerek nem apás. Csak te 0-24 ott vagy ott vagy vele, sokáig úgy tekint rád, mint a saját teste részére, mintha egyek lennétek. Fel se merül benne, hogy te elmész és nem jössz vissza, hiszen 0-24 rendelkezésre állsz. Unalmas is leszel. De apa más: elmegy, nagyon-nagyon sokáig nincs, ezért örül, amikor hazajön. Nem természetes, hogy foglalkozik vagy játszik vele, ezért tud annyira örülni, ha mégis.

De ez pont azt jelenti, hogy nélküled nem boldogul, rád van szüksége. Ha te összeomlasz, depressziós leszel, az a gyerekedre is hatással lesz, és akár élete végéig elkíséri a trauma.

Másrészt: őszintén, szerinted ti egy életen át együtt fogtok maradni? Nem úgy tűnik. Inkább az az ember érzése, hogy a férjed mindent megtesz, hogy elüldözzön, hogy te mond ki, hogy vége. A gyerek viszont kinél kisebb, annál könnyebben dolgozza fel a változást. Most jobb lenne neki a válás, mint ovis korban vagy iskolásként.


A gyerektartást pedig nem választás kérdése, hogy fogja-e fizetni. Egyrészt nem ő az egyetlen aki így akar kibújni, ismerik ezt az ügyvédek és a bírók is. Mindenképpen kapsz gyerektartást, mert az állam megelőlegezi, és behajtják rajta. Ha papíron nincs munkája, megy közmunkára. Bármi lesz a nevén, azt elárverezhetik, miközben behajtják rajta az összeget. Illetve ha egyáltalán nem fizet, akkor le fogják ültetni. Akár többször is. Külföldre menekülni se tud, mert amint bejelentkezik albérletbe, lesz munkahelye, lesz betegbiztosítása, stb, egyből megtalálja a hatósag. Teljesen feketén, bevándorlóként meg maximum hajléktalan lehet, az első igazoltatásig.

Amúgy ha téged ki is tesz a házból, a saját gyerekét akkor se teheti utcára. Egyből mehetsz is feljelenteni.


A helyedben nem tökölnék, nem várnám meg, hogy kidobjon a gyerekkel és beadja a válást, hanem még hétfőn keresnék egy jó ügyvédet, és félkészülnék a válásra. Mert ebből az lesz.

márc. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
90%
Itt már régóta nem te tűrsz valójában, hanem a férjed benneteket, csak nem vagy hajlandó ezzel szembenézni. Az előttem írónak igaza van, hogy mindent megtesz azért, hogy magadtól lépj le. És akkor élheti az életét nyugodtan tovább kötöttségek nélkül. A gyerektartás nem fizetési akarása is csak azt mutatja, hogy púp vagytok a hátán. Szar, de ez a valóság. Viszont ebben nem ő fogja kimondani a végszót. Nem szeret és nem tisztel benneteket egyáltalán már. Teherként éli meg, hogy ott vagytok a nyakán. És előbb-utóbb, ha nem lépsz, ő fog lépni, ha teljesen elfogy a türelme. Tehát, ideje nem vakon lenned a továbbiakban, mert ennek a házasságnak vége. Hiába kapálózol még.
márc. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek érdekében kell minél előbb elválni. Én már csak tudom, egész gyerekkoromban hallgattam a veszekedést.
márc. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
47%

Itt a férj, megtaláltam a feleségem kérdését. Szeretnék reagálni egy-két dologra.


Először is a kisfiamat mindennél jobban szeretem. Gyerektartást eleve nem fizetnék ÖNSZÁNTAMBÓL soha, mert soha nem hagynám őt el. Ha elveszik tőlem az akaratom ellenére, akkor az más, de akkor is támogatnám őt. Ha egyszer mérgesen talán olyat mondtam, hogy inkább felmondok, minthogy fizessek, az talán azért volt, mert a fizetésem felét kérted volna, és olyat mondtál hogy tönkreteszel. Elég jól keresek, ezért az abszurd hogy a fizetésem felét kérd.


Másik dolog kedves kis feleségem: 3 éve itthon vagy, egy fizetésből élünk, az enyémből. Van kocsink kettő is, és házunk hitelmentesen. Igen minden az én nevemen van, mert én vettem. A kedvedért lemondtam, arról hogy az én szüleim közelébe vegyünk házat, hát helyette itt a te anyukád közelébe vettem direkt házat, hogy neked jó legyen, hogy te be tudj járni ide a nagyvárosba dolgozni a kórházba a diplomáddal, mert a te faludban ahonnan jöttél nincs munkalehetőség. Anyukádat minden héten látjuk, én szüleim engem látnak 1 évbe 2x, az unokáit is egy évbe kétszer látják, mert én lemondtam ezekről a te érdekedben. Ha meghal anyukád senkink nem lesz itt! Magunkra leszünk maradva.


Másik dolog, mivel én még mindig szeretlek, ha elhagysz, mint most tenni készülsz, én mentálisan nem fogok tudni ebben a házban tovább lakni a sok emléktől. Ebből kifolyólag mondtam hogy én el fogom adni, ha már nem leszel itt.


Szex: amikor megismerkedtél velem, tudtad hogy a szőrös nuni a kedvencem. És a kedvemért megnövesztetted. Aztán mit művelsz novemberben? A képembe vágod hogy bosszúból direkt leborotváltad, mert ez a punci már nem az enyém. Elküldesz kurvázni, olyanokat mondasz hogy épp most szoptál le valakit a boltban és csókoljalak szájon. Számtalanszor áskáltad a férfiasságomat, hogy bezzeg XY milyen jól meg tudna téged dugni. Tudod hogy nekem nem jön be az análszex, de azt is csak erőlteted.


Aztán egyéb dolgok: azt mondtad neked kell egy fagyasztó, hogyha mész dolgozni, akkor tudj benne megfőzni előre és majd jó lesz. Megvettem neked. Erre: nem mész dolgozni, ne adjuk még bölcsibe a gyereket, majd szeptemberbe. És még mesélhetném a sok magánorvosos kalandjainkat és a hipochondriáidat is.....


Sajnálom hogy idáig fajultak a dolgok, hogy közszemlére kell kiteregetni a dolgainkat, ahelyett hogy velem beszélnéd meg. Inkább hiszel a csőcseléknek, hogy én már nem szeretlek, minthogy engem meghallgatnál.

márc. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!