Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi alapján lehet eldönteni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi alapján lehet eldönteni, hogy valaki tényleg bántalmazott?

Figyelt kérdés

Valaki = akár nő, akár férfi


Hogy döntsük el, hogy aki azt állítja, hogy ő bántalmazott, az tényleg igazat beszél-e?


Varga Judit ihlette a kérdést.


ápr. 1. 09:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Aki áldozatként megtapasztalta a bántalmazók működését, de saját akaratából kilépett ebből, és erről ma már tudatosan képes gondolkodni, esetleg terápiaba is járt, az kétségtelenül felismeri az elmondás alapján a bántalmazó mintát. Nekem olyan ismerősöm rakott röhögő fejet a leíráshoz, aki maga is bántalmazó.
ápr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
28%

Mondjuk a tények alapján.


Azt most hagyjuk, hogy kb aki olvasta azt a sztorit kb 15-20 pontot tud mondani, hogy miért "KAMU". De tudom nem szép ilyet mondani, de ez most egy teljesen más ügy.

ápr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Én általában mélyen együttérzek a bántalmazoztakkal és fontosnak tartom az érzékenyítést, de ez pont kontraproduktív volt.

-Egyrészt ismerek személyesen olyan nőt, aki önmagáról bántalmazottként beszél, de közben meg olyan rettenetes természete van, hogy a környezetéből mindenki gyűlöli, a leghiggadtabb emberekből is kihozza a legrosszabbat - ezt magamon is tapasztaltam. Varga Juditnál is ez volt az érzésem, hogy sok általa elmondott viselkedésére én is robbantam volna.

-Olyan részleteket állít be bántalmazónak, amik nem azok, hanem minden toxikus kapcsolatban előjönnek - az áldozat oldaláról, amikor kétségbeesetten próbálja felhívni a figyelmet a fájdalmára.

-Az interjú társadalmi üzenete viszont szörnyű, kb. 20 évnyi visszalépés az érzékenyítés terén. Mert mit üzen ez a valóban súlyosan bántalmazott, teljes függésben tartott nőknek? Hogy még az sem tud kiszállni, akinek van pénze, testőrei, magas pozíciója, akkor mit akarsz TE, aki minden téren függsz a bántalmazódtól?

ápr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%

Nem fog szinte mosolyogva, hadarva, tényszerűen beszélni róla, főleg nem egy év után.

Ha csak nem zsarolasra, fenyegetésre kell beszélnie...


Én is voltam bántalmazott, és bár vannak ketségeim a történet felől, de minden egyes röhögő fej, vagy mém fáj. Mert mi van ha igaz? Hogy lehet igy hozzáállni hogy aki ilyet állít, azt kinevetjük, kigúnyoljuk? Mit üzen, sőt milyen hatással van/lesz ez a későbbi áldozatokra?

Én is kaptam olyan beszólásokat a hatóságoktól hogy csak pislogtam.


Aki valóban bántalmazott, abban örök sebek maradnak, és nem hinném hogy túl könnyen fog róla beszélni. A legtöbb részletről én se tudok, pedig már több mint 3 éve vége.

ápr. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ismerni kell.

En pl látom azt az egyik szomszedcsajon hogy nagypofáju beképzelt barom. Mig egy másik akit vert az exe, szende csendes félős nyomi aki bujkálós tipus közösségin sem mer fent lenni.


Ezek a személyiségjegyek szépen lassan lejönnek.

ápr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Amelyik nő még meg valaki lenni nagy a szája ki mer allni magáért azt még nem vágta szájba senki éveken át.
ápr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
*mer vki lenni
ápr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
24%
A szexmegvonással büntető feleségek melyik kategóriába esnek? Igen tág a halmazuk, de valahogy a lelki terrorista nőket nem támadja a törvény.
ápr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%
Egy veszekedés utan vagy gyökerekkel nem fekszik le senki. Ok okozat van 8.
ápr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az nem buntetés hanem nincs izgalomban vágyban a pasitol. Mert az nem olyan.
ápr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!