Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan viszonyulnál külföldi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kekszakall kérdése:

Hogyan viszonyulnál külföldi párodhoz, akivel nem tudsz verbálisan kommunikálni, mert nem tud semmilyen közlekedő nyelvet? F28

Figyelt kérdés

Egy ideje együtt vagyunk. Alig tudok vele beszélni. Nem tanul angolul, vagy legalábbis nem megy neki.

Belemerülnétek egy ilyen kapcsolatba?


máj. 1. 08:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

@Kérdező!


Még valami:


Olvastam itt az oldalon egy hasonló story-t, csak ott másabb volt a helyzet.

Egy pasi írta ki, akinek az volt a baja, hogy az osztrák barátnője nem tanul magyarul, és csak németül kommunikálnak.


Az én véleményem az, hogy mivel én szeretek nyelveket tanulni, ezért ha összejönnék egy külföldi nővel, akkor tanulnám az ő nyelvét (már csak azért is, hogy imponáljak neki)

Nem mondom, hogy perfektül, de tanulnám. Megörülnék annak, hogy van egy ilyen lehetőségem elsajátítani egy új nyelvet.

Kivétel akkor lenne, ha épp egy kemény nyelvtanulás közepette lennék. De mikor annak vége lenne, akkor áttérnék az ő nyelvére.


Idegen nyelveket tanulni jó. :) #6 voltam

máj. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

El nem tudnám képzelni. De én angolul se beszélek folyékonyan, viszont egy kapcsolatban nagyon fontos, hogy tudjunk mély, tartalmas beszélgetéseket folytatni, szóval, nekem még az is kevés lenne, hogy mondjuk konyhanyelven azért megértjük egymást.

De arra én is kíváncsi lennék, hogy jöttetek akkor össze, vagy hogy zajlik egy közös program? Van ugye Google fordító, de körülményes.

máj. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

#11


Teljesen igazad van. Engem is izgat a tény, hogy testközelből ismerhetem meg a japán kultúrát és nyelvet.

Nyáron elkezdem a japánt.


Viszont nem gondolom, hogy túltolom a problémát, csak azért hogy legyen indíték a szakításra.. Ez egy valós probléma, hiszen angolul beszélni már alap dolog manapság.

máj. 1. 09:12
 14/25 A kérdező kommentje:

#12


Közös program? Olyan nincs.

Tegnap egy órát sétáltunk Bp belvárosában. Minden pár, akiket láttunk, beszélgetett egymással, csak mi nem. Egy óra úgy telt el, hogy kb 3 percnyit beszéltünk.

Az, hogy mi a konyhanyelv, szerintem szubjektív. Valószínűleg én is konyhanyelven beszélek. Ő még így sem.


Felhoztam ezt a dolgot neki múltkor, azt mondta kb (mrm a google tr.): a közöttünk lévő kémia áthidalja ezt a problémát..

Ő sem gondolhatja ezt komolyan. Xd

máj. 1. 09:20
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy vagyok vele, mint a 12., nagyon igénylem a mély és tartalmas beszélgetéseket. És bár viszonylag folyékonyan beszélek angolul, ismerkedtem is már más folyékonyan beszélőkkel, mégis mindig oda jutottam, hogy azt a mélységet, amire NEKEM van igényem, csak az anyanyelvemen tudom átélni. Mert a nyelv finom árnyalatai is kellenek ahhoz, hogy érzésekről, lelki mélységekről tudjak beszélni. Szóval én eleve össze sem jönnék külföldivel, még akkor sem, ha van közös nyelv.

De ez én vagyok, az én igényszintem. Másnak meg más. Sok vegyes házasság van a környezetemben, náluk működik, nyilván a közös nyelv elengedhetetlen.

máj. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak szex kapcsolat, vagy még az se(?), nem a párod... Hogy is lehetne, ha semmit nem beszél. Máskor ne az OIF elött kanalazz fel magadnak, vm 3. világbelit. És ne mond, hogy nem is ott találtad, hanem az egyetemen, mert ahhoz, hogy egyetemre járjon, kell valami angol tudás :D
máj. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem beszélünk közös nyelvet nem tekinteném páromnak, max szexkapcsolat.


Párkapcsolat nálam onnan indul, hogy meg tudjuk beszélni a problémákat és közösen megoldást találunk. Hogyha csak szex van, 1-2 közös program, az számomra nem vált ki mély kötődést.

máj. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy vagyok mint a 15-ös, nálam nagyon fontos a nagyon mély kommunikáció, de mondjuk szerencsére majdnem anyanyelvi szinten beszélem az angolt, ezért nincs kizárva, hogy olyanokkal ismerkedjek, akiknek szintén nagyon jó az angoljuk. De Berlinben lakva már jó párszor elõfordult, hogy olyanok akarták erõltetni az ismerkedést, akikkel alig tudtunk szót váltani. Már rögtön az elején mondom nekik, hogy beszélni se tudunk, szóval kizárva az ismerkedés, de csak erõltetik, erõltetik, nem tudják vagy akarják megérteni az én álláspontom. Nagyon idegesítõ tud lenni, mert nem olyan nehéz felfogni, hogy sok embernek fontos az, hogy rendesen és mélyen tudjon kommunikálni a párjával
máj. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Miutan telefonnal lehet azonnal tolmacsolni, az angol szomszedaim azonnal ertettek az ukran csaladot, akit befogadtak ket eve, mikor meg nem beszeltek angolul.
máj. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

#19

Gondolom tartalmas diskurzus lehetett, tehát olyan, amely túlmutatott olyan kérdéseken, mint 'hol van a legközelebbi kisbolt', 'mennyi a huf árfolyama', 'hogyan kell tömegközlekedni Mo-n'...

máj. 1. 15:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!