Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vajon a barátom pszichopata?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon a barátom pszichopata?

Figyelt kérdés
Egy évekig tartó kapcsolat lezárása után ismertem meg a mostani barátomat.Még csak 1 hónapja vagyunk együtt és annak ellenére hogy beleszerettem,érzem hogy valami nem stimmel.26 éves,mind lelkileg,mind fizikailag intenzíven éli az életét.Nálam ez annyit tesz,hogy már nem először mászott bele a telefonomba,közölve azt,hogyha talál valamit a mentő fog elvinni...Ha együtt vagyunk sokszor szerzek sérülést:kék-zöld folt,múltkor felrepedt a szám.Nem ver meg,csak folyton harap...Mindig leállítom,egy darabig oké is,aztán kezdődik minden elölről.Arról nem beszélve h minden egyes alkalommal hátulról akarja,ami nálam kizárt,fúj...Úgy érzem csak egy rossz,elborult pillanatot kellene elkapjak és vagy agyonverne vagy megerőszakolna vagy nem tudom...Most ezt így leírva már tudom a kérdésemre a választ,de tőletek is várok tanácsot.Felszívódnátok még nem késő?
2016. júl. 18. 15:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

#12-es, megsugom, h a szerelem pont attol szerelem, m nem tudod megfogalmazni, miert vonzodsz a masikhoz. Ezek szerint meg rohadtul nem voltal szerelmes, ha ennyire nem vagod a temat :) Tokmindegy, mit szeret benne, a kerdezo a kerdesere szeretne valaszt kapni, nem eszosztast kert...


Kedves Kerdezo, nem pszichopata a baratod, hanem egy agressziv es onzo bunko. A pszichopatakra altalaban a magas foku intelligencia jellemzo es nem ennyire nyiltan agresszivek. Minel hamarabb pattanj a kapcsolatbol es csereltess zarat, telefonszamot, mindent, amit lehet. Enm fog visszariadni attol, h fenyegssen, vagy esetleg zaklasson, de akkor meg azonnal hivod a rendorseget.

2016. júl. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Én teljesen rendben vagyok magammal és én se értem mégis minek vagy vele. Engem az agresszív viselkedés olyan szinten taszít, hogy ismerős viszonyt sem bírok fent tartani olyan emberrel, akiről tudom, hogy előszeretettel kegyetlenkedik. A halálos fenyegetés nem képezi alapját egy normális kapcsolatnak, de emberi viszonynak sem. Komoly gondok vannak veled, ha szeretet érzel ilyen emberek társaságában, és ez nem pocskondiázás, hanem tény.


Szerintem sürgősen lépj le, és keress fel egy pszichológust, mivel veled is baj van és az életeddel fizethetsz érte később. Nem is lenne sem egyedi sem ritka sajnos...

2016. júl. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
22es,miről beszélsz????ilyen emberek társasága????ha nem ez lenne az első ilyen ember az életemben szerinted feltettem volna a kérdést?tényleg nem értelek titeket...
2016. júl. 18. 16:53
 24/27 A kérdező kommentje:
Rögtön a pszichológussal jössz holott lehet neked lenne rá szükséged csak annyira nem ismered magadat h ezt bevalld.Én nyíltan vállalom hogy hosszú évek óta járok és nagyon szépen rendbe tett lelkileg.Tudom milyen vagyok és azt is tudom h mit szeretek,az erőszakot nem.Épp ezért tanácsot szerettem volna kérni ez nem jött össze,így téma OFF.Aki rendes válaszokat adott és nem trollkodott,azoknak köszönöm!
2016. júl. 18. 16:59
 25/27 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező, észrevehetően nagyon defenzív vagy és mindenre kifogást keresel, teljesen függetlenül attól, milyen stílusban lett megírva a komment, amire reagálsz. Ha nem akarsz számodra kellemetlen igazságokat olvasni, hanem azt várod, hogy megveregessék a vállad, hogy dejó, milyen fantasztikus párt fogtál ki, akkor a barátaidnak tedd fel a kérdést, ne pártatlan idegeneknek.


Nagyon erősen a fejemhez kaptam én is a kérdést olvasva, a kommenteid olvasva pedig végképp kétlem, hogy bárki tanácsára hallgatnál, azért megpróbálom.


A barátod nem feltétlenül pszichopata, viszont egy kontrollmániás, hataloméhes, birtokló, féltékeny és rettenetesen önző bunkó. Szépítheted akárhogyan, a tények magukért beszélnek.. Egy kapcsolatba semmilyen esetben nem fér bele az, amit művel - sem a telefonban kutakodás, sem a fenyegetőzés, sem a fizikai/lelki bántalmazás, jelen esetben a harapás. Te írtad, hogy már maga a kisugárzása olyan, hogy simán kinézed belőle, hogy megver, megerőszakol, stb.


Továbbá egyetlen pozitív dolgot nem említettél meg vele kapcsolatban, meg sem tudod mondani, mit szeretsz benne.. Tudod miért? Mert valójában nem szereted őt egyáltalán, megvolt a kémia, így belevetítettél egy álomképet egy egyhavi ismerettségbe, amihez most foggal-körömmel ragaszkodsz, még úgy is, hogy minden ellene szól.


Nem tudom, ezzel a volt kapcsolatod elvesztését próbálod-e kompenzálni, kapcsolatfüggő vagy-e, büntetni akarod magad valamiért, vagy egész egyszerűen szeretsz szenvedni.. ezt nem tudhatjuk. Amit tudunk, hogy ez egy újabb kérdés egy undorító féreggel való bántalmazó kapcsolat kapujában álló nőtől, aki hiába látja, hogy menekülnie kéne, inkább kifogásokat keres, próbálja magát és a környezetét meggyőzni arról, hogy valójában jól döntött. Hát nem.


Azt írod, jársz pszichológushoz, gyanítom, hogy akkor megvan a bizalmi kapcsolat köztetek. Neki miért nem mesélsz róla, kéred ki a véleményét? Talán azért, mert egyszerűbb idegeneket lehurrogni a neten, ha nem azt mondják, amit hallani akarsz, de egy közelebb álló ember véleményét már nehezebb hárítani..


A te életed, a te döntésed.. Még csak egy hónapja vagy benne ebben a dologban, most még ki tudsz lépni, mielőtt komolyabb baj lenne, mielőbb jobban sérülnél, akár fizikailag, akár lelkileg.. Nyisd ki a szemed és legalább magaddal szemben legyél őszinte - ez nem egy boldog, kiegyensúlyozott, egyenlő kapcsolat, hanem egy bántalmazó, toxikus, beteg közeg, amivel körülveszed magad.. Lehet azt hiszed, ez jobb a semminél (nem az), lehet megvan az adrenalin és a hullámvülgyek, amelyek szappanoperává varázsolják az életed egy ilyen alak mellett, de neked kell tudnod, hogy valójában a szíved mélyén boldog vagy-e így, el tudod-e képzelni így az életed. Mert a pasi - legalább remélem ebben nem vagy naiv - változni nem fog, a féltékenysége, kisajátítása, önzősége csak eszkalálódni fog, csitulni nem.

2016. júl. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem nagyon aranyos fiú.
2016. júl. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Költőnő? ***** válasza:
82%

"nagyon szépen rendbe tett lelkileg"

Hát ha az rendben van, hogy önként és dalolva légy egy bántalmazó kapcsolatban... ám legyen, de ez nem arra vall, hogy rendben lennél. De hát úgyis jobban tudod.

2016. júl. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!