Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A férfiak miért nem beszélnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak miért nem beszélnek az érzéseikről?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a férfiak többsége magában tartja minden érzését, ami benne van, míg a nők minél többet beszélnek valamiről, annál "könnyebb".


Az exem egyszerűen nem volt hajlandó válaszolni semmilyen kérdésre, amikor én csak tudni szerettem volna mi játszódik le a fejében, de nem.


Most ez azért érdekel, mert szakítottunk, de nem olyan dolgok miatt, amik a kapcsolatunkat érintik, legalább is ezt állítja.


Már viszonylag régen szakítottunk, de (sajnos?) beszélőviszonyban maradtunk. Sokszor kért, hogy ne keressem, és amikor ezt tiszteletben tartottam, akkor ő került elő néhány nap elteltével.


De ha megkérdezem, mit érez akár irántam, akár az életével, problémáival kapcsolatban, akkor folyton abba a válaszba futok bele, hogy ilyesmiről nem akar beszélni.


Részemről viszont szerintem jogos a kérdés, hisz tudni szeretném, hogy mi a valós problémája, mit szeretne vagy nem szeretne tőlem.


Mert az egyértelmű, hogy neki is rossz ez a helyzet, nehéz neki, de mégsem hajlandó feltárni a benne lapuló problémákat.


Na most ez csak egy példa, de van még néhány férfi ismerősöm, akik szintén mondjuk úgy, hogy párkapcsolati krízisben vannak és büszkén beszélnek arról, hogy ők bizony ilyenkor egy szót sem akarnak szólni a másikhoz, nem akarnak sem agyalni sem beszélni a bennük rejlő érzésekről.


Ez nem provokatív kérdés akar lenni, hanem tényleg érdekel, hogy férfiak ezt miért csináljátok, hogy tudjátok megállni, és miért jobb elnyomni magatokban az érzéseiteket?



2020. szept. 24. 07:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert félnek attól h ha kimutatják, sérülékennyé válnak.
2020. szept. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Mert félnek,hogy visszaélnek vele.A férfiak amúgy se érzelgősek.
2020. szept. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
1es 😂 egyidőben irtuk.
2020. szept. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

De ha a saját példámat/példánkat veszem, 8 éves kapcsolat van mögöttünk.

Tőlem miért fél?

2020. szept. 24. 07:42
 5/23 anonim ***** válasza:
65%
Lehet már jobban ismer vagy megunt.
2020. szept. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Jobban ismer? :D

Ezalatt mit értesz? Nem vagyok olyan típus, aki hátba szúrná.

Minden "mocskos" dolgát tudom, amik miatt problémái vannak magával. Ezeket a dolgokat csak én és ő tudja, amit tiszteletben is tartok, nem beszélek róla sem a családjával, sem senkivel, pedig segítségre szorulna..

Nem hiszem, hogy lenne bármi, amiben nem kellene őszintének lennie velem.

2020. szept. 24. 07:48
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Megválaszoltad,ismered az összes mocskos dolgait.

Akkor mit vársz egy ilyen embertől,biztos nem fogja kimutatni az érzéseit.

2020. szept. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A férfiak EGY RÉSZE nem akar ilyenekről beszélni. Azért mert ahogy írták félnek a serulekenysegtol, nem férfias dolog társadalmilag erről beszélni stb
2020. szept. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát, velem előfordult, hogy komolyabban megnyíltam egy akkori barátnőmnek. Beszéltem a gyerekkori traumáimról, félelmeimről pl.

Aztán szakítás után egy mindkettőnk által használt fórumon láttam viszont a sztorijaimat, mert volt olyan kedves, és kifecsegte az egészet.

Azóta kétszer is meggondolom, kit engedjek közel magamhoz

2020. szept. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%

Ahogy a 9es irja,itt van te is leirtad,hogy milyen kis mocskos dolgairól tudsz.

Ergó kidumálod vad idegeneknek,akkor majd pont fog beszélni az érzéseiről.

Hát én se beszélnék,pedig nő vagyok.

2020. szept. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!