Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A férfiak miért nem beszélnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak miért nem beszélnek az érzéseikről?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a férfiak többsége magában tartja minden érzését, ami benne van, míg a nők minél többet beszélnek valamiről, annál "könnyebb".


Az exem egyszerűen nem volt hajlandó válaszolni semmilyen kérdésre, amikor én csak tudni szerettem volna mi játszódik le a fejében, de nem.


Most ez azért érdekel, mert szakítottunk, de nem olyan dolgok miatt, amik a kapcsolatunkat érintik, legalább is ezt állítja.


Már viszonylag régen szakítottunk, de (sajnos?) beszélőviszonyban maradtunk. Sokszor kért, hogy ne keressem, és amikor ezt tiszteletben tartottam, akkor ő került elő néhány nap elteltével.


De ha megkérdezem, mit érez akár irántam, akár az életével, problémáival kapcsolatban, akkor folyton abba a válaszba futok bele, hogy ilyesmiről nem akar beszélni.


Részemről viszont szerintem jogos a kérdés, hisz tudni szeretném, hogy mi a valós problémája, mit szeretne vagy nem szeretne tőlem.


Mert az egyértelmű, hogy neki is rossz ez a helyzet, nehéz neki, de mégsem hajlandó feltárni a benne lapuló problémákat.


Na most ez csak egy példa, de van még néhány férfi ismerősöm, akik szintén mondjuk úgy, hogy párkapcsolati krízisben vannak és büszkén beszélnek arról, hogy ők bizony ilyenkor egy szót sem akarnak szólni a másikhoz, nem akarnak sem agyalni sem beszélni a bennük rejlő érzésekről.


Ez nem provokatív kérdés akar lenni, hanem tényleg érdekel, hogy férfiak ezt miért csináljátok, hogy tudjátok megállni, és miért jobb elnyomni magatokban az érzéseiteket?



2020. szept. 24. 07:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Társadalmi beidegződés. A férfiaktól azt várja el hagyományosan a társadalom, hogy legyenek erősek és megingathatlanok. Emiatt sokaknál nem fér bele az érzelmek kimutatása, mert attól félnek, hogy akkor veszélybe kerül a férfiidentitásuk. Ez sokszor nem tudatos amúgy, egyszerűen ha valaki egész életében olyan közegben szocializálódik, ahol érzelmekről beszélni "nem férfias" (sőt, nem ritka a szexuális orientáció megkérdőjelezése sem, ha egy férfi kimutatja az érzelmeit), akkor ösztönösen el fog zárkózni ezektől.
2020. szept. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha kimutatod akkor sebezhetővé válsz, amivel a nők vissza is élnek, ennyi.
2020. szept. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

#10


Nem dumálom és nem is dumáltam ki sosem senkinek.

De ha már az ilyen jellgű dolgait tudom, akkor az érzéseit miért nem tudhatom?

Na mindegy, elfogadom a sok választ, ha nem akar beszélni akkor ne beszéljen.

2020. szept. 24. 08:51
 14/23 anonim ***** válasza:
70%
Az én férjem ugyanilyen. Ahelyett, hogy elmondta volna, mi baja, kitalálta, hogy jobb ha külön megyünk több, mint egy évtized után, pláne gyerekeink is vannak. Na, én akkor mondtam azt, hogy nem érdekel, ha nem szeret az érzéseiről beszélni, most itt az ideje, mert a családunk jövője múlik ezen. Nehéz volt, de segített végül. Azóta próbálunk megbeszélni olyasmit is, amit előtte nem tettünk.
2020. szept. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha fiu vagy akkor kemeny kulsot kell mutatnod, ha lany vagy akkor meg legyel erzelgos.


Ezt nevelik belenk kb, meg ha nem is nevelik, akkor ol alsoban kinevetik azt a fiut aki sir, igy tudalatt azt tanulja meg sajnos, hogy inkabb nyomja el az erzeseit es nem lesz nevetseg targya.


Bar ne lenne igy

2020. szept. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
65%
És így mégis hogy a bánatba szeretnének párkapcsolatot, ha nem képesek érzéseket kimutatni és problémákat megoldani??
2020. szept. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Számomra ez nehéz, félek, hogy nem vennének komolyan, kinevetnének miatta, mert valójában egy érzékeny személy vagyok.
2020. szept. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Társadalmi elvárás és valószínűleg egyben biológiai "adottság" is. Annyit tennék hozzá a fentebb szólokhoz, hogy a nők sem szeretik az érzelgős férfiakat. Ugyanakkor az is rossz, ha valaki átesik a ló túloldalára és soha nem beszél az érzéseiről.
2020. szept. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
65%
A válaszokban végig az érzelgősségről beszélnek, hogy nem férfias. Pedig az nem egy azzal, hogy nem mondják el az érzéseiket. Előző nem probléma, utóbbi viszont az.
2020. szept. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én beszéltem, abban a pillanatban beflegmult, mert nyeregben érezte magát... Soha többé nem nyílok meg egy nőnek.
2020. szept. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!