Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Egyre több helyről hallom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyre több helyről hallom, hogy ha valaki már nem akarja a társát és szakítani akar akkor ahelyett hogy megtenné inkább kiharcolja a másiktól. Eltávolodik, nekiáll bunkózni, bántani, elhanyagolni. Ez mégis mire jó, miért kell ezt csinálni?

Figyelt kérdés

Miért kell szakítás előtt tönkrevágni a másik felet? Akit talán valamikor régen még szerettél is!

Miért kell ez a hülye taktikázás?

Őszintén nem értem. Milyen ember az ilyen és miért vannak egyre többen?



2021. szept. 16. 00:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Gerinctelen, időpocsékoló r0hadékok, azért!

Határozottan, nyíltan kell megmondani, összepakolt csomaggal a csomagtartóban és menni amerre lát, felesleges fájdítani a másik szívét.

2021. szept. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert azzal nyugtatják a lelküket, hogy mivel "hivatalosan" a másik fél szakított = ők a dolog elszenvedői.
2021. szept. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen ember? Gyáva és jellemtelen. Nem kell teret adni a játszmázásának, hanem azonnal kidobni az első jelnél. Úgyis szakítás lesz a vége, nincs értelme húzni az időt. Nincs jelentősége, hogy ki szakít, a lényeg, hogy így is, úgy is az lesz a vége.
2021. szept. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez személyiség függő, ami korábban is benne volt, csak mivel akkoriban érdeke volt vele maradj, türtőztette magát. Most rajtad vezeti le a feszültséget, képtelen felelősen dönteni és rád hárítja a feladatot.
2021. szept. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Több volt barátnőmtől tapasztaltam már ezt. Azért, mert még annyi gerinc sincs bennük, hogy szakítani merjenek.
2021. szept. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak párkapcsolatokra jellemző, nem egy munkahelyen láttam, hogy addig cseszegetik a dolgozót, míg magától megy el, ahelyett, hogy elküldenék.
2021. szept. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt figyeltem meg, hogy egyre jobban élünk felelősségáthárító életet. NEm csak párkapcsolati téren, hanem minden egyéb területen. Egyre kényelmesebben élünk, egyre jobban mossa át az agyunkat a média, a közösségi oldalak hazugságai. A legtöbb ember ha tehetné otthon ülne egy babzsákba, laptoppal az ölébe, onnan dolgozna, onnan rendelne kaját, és onnan hívná át a szexpartnerét. És pont. A francnak hiányzik a valóság, hogy elmenj A-ból B-be, hogy érezd a fizikai munka utáni elégedettséget, az alkotói munka utáni büszkeséget, a párkapcsolattal járó egyéb dolgokat, azt hogy beleadj valami energiát valamibe, és a csalódások ellenére élvezd a gyümölcsét a kitartásodnak. Neeem. Inkább a megúszásra hajtunk, a felelősségáthárításra.

Na ezért hárítják át a másikra a szakítást.

2021. szept. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

2 szakítást éltem meg, egyiket se akartam. De mind a kettőnél úgy lett vége, hogy rá kellett kérdeznem, hogy szakítani akár e az illető... és mind a kettőnél igen volt a válasz, onnantól meg tehettem bármit nem változott a véleménye.

Ez a kérdés most nagyon elgondolkodtató

2021. szept. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azért, mert ez egy nagyon nehéz helyzet. Sokszor van, hogy a szakító fél rádöbben, hogy a kapcsolat számára romboló hatással van, de még mindig szereti, kötődik hozzá, így nehéz kimondani a végszót.


Én például mérgező kapcsolatban éltem, de ahogy az lenni szokott, sokáig elfedte a köd. Fizikai bántalmazás csak egyszer volt, és akkor sem ütött meg, "csak" végigrángatott az utcán, és belilult a karom. Érzelmi bántalmazást sokszor kaptam. A leggyakoribb viszont a szexuális bántalmazás volt, mert nem értette a nem szót. Ha ő akart szexelni és én nem, addig nyomta hozzám a farkát, meg nyúlkált a bugyimba, amíg be nem adtam a derekamat. Persze ilyenkor látszott rajtam, hogy nem szenvedélyből megyek bele, hanem kényszerből, ezért meg is kaptam a fejmosást, hogy "MIÉRT NEM ÉLVEZTED, HÁT ÉN ÉRTED CSINÁLTAM?!"


Decembertől februárig milliószor belekezdtem a szakítós szövegbe, szépen felvázolva az okokat, de mindegyikre volt magyarázata akkor is, hogy ő csak értem tette, különben is tévedek, és ezért nem kell szakítani. Természetesen belengette, hogy végre összeházasodunk, össze is költözünk - én sokáig álmodoztam arról, hogy együttélek vele, tény, hogy a kapcsolatunk utolsó évében már elengedtem, és elfogadtam, hogy vele csak hétvégi randik vannak, amikor viszont kötelező bármit megtennem az ágyban, amit ő akar. Végül februárban sikerült szakítanom, én mondtam ki, de december elejétől már nagyon eltávolodtam, és ő kapaszkodott volna belém. Amikor nem akartak találkozni már a többedik hétvégén, akkor ilyet mondott, hogy "Na, már megint verhetem a farkam." Nem is az, hogy elveszíthetem a szerelmemet, a nőt, akivel le akartam élni az életem... Nem. Az volt az egyetlen problémája, hogy nem tud szexelni.

2021. szept. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem egy kolleganőm mondta, hogy a nők nagy része ezt csinálja, hogy hetekig, akár hónapokig "passziv", aztán mikor már minden körülmény adott, akkor egyik napról a másikra lelép. Nem tudom ez valóban mennyire jellemző, de itt a nők ebben egyetértettek.
2021. szept. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!