Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » 6 év különélés után a volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

6 év különélés után a volt párom megmondhatja hogy kit engedhetek be a közös házunkba?

Figyelt kérdés

6 éve a gyerekek (most 17 és 13 évesek) apja elköltözött a közös házunkból. Azóta nem is látta őket igazán.

Most hirtelen felbukkant.

Azt mondja hogy mikor elköltözött azt kérte tőlem hogy ne hozzak ide senkit. A gyerekeinek hagyja itt a házat.


Az lenne a kérdés hogy megteheti e hogy megmondja nekem hogy kit engedhetek be a házba?



2021. okt. 28. 09:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Viszont az apa kérheti, hogy a ház árának felét fizesse ki neki az anya. Mivel erre ő általában nem képes (miből tudná kifizetni?), ezért alapesetben el lehet adni az ingatlant - így viszont a gyerekek garantáltan nem fognak ott tovább lakni. Másik megoldás, és a kérdezőnek talán jó volna ebbe az irányba terelni a dolgokat, hogy az apa nem fizet gyerektartást, de cserébe az anya kapja meg az ő házrészét is (vagy a gyerekekre írják, ez már csak megegyezés kérdése). Persze értékegyeztetéssel kéne ezt nézni.

Ügyvéddel kéne mindezt megbeszélni.

2021. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
#11 A gyermektartas dijat valoban rendezheti az apuka a tulajdon reszenek atruhazasaval a gyerekek javara.Azaz elore kifizeti ezzel a tartasra kotelezett a tartasdijat. Persze a birosag jovahagyasa kell az egyezseghez.
2021. okt. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
52%
#12: Én ebben nem vagyok biztos, mert a gyermektartás nem a gyereknek jár, hanem az őt nevelő szülőnek. A tulajdonjogot gyerektartás helyett a volt feleségének adhatja.
2021. okt. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#13 4:217. § (1) A gyermektartásdíj mértéke és megfizetésének módja tekintetében elsősorban a szülők megállapodása irányadó.


(2) A szülők megállapodhatnak abban is, hogy a gyermekétől különélő szülő a tartási kötelezettségének megfelelő vagyontárgy vagy pénzösszeg egyszeri juttatásával tesz eleget. A megállapodás akkor érvényes, ha abban meghatározzák azt az időszakot, amelynek tartamára a juttatás a tartást fedezi, és azt a gyámhatóság vagy perbeli egyezség esetén a bíróság jóváhagyja.

2021. okt. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

2es

Nem, nincs kulcsa.

Nem együttélési szándékkal, vendégként nem engedhetem be szerinte.

Azért ez szerintem nevetséges.

2021. nov. 1. 07:58
 16/16 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. Engem mindenki jól lepontozott, pedig csak azt írtam le, hogy az számít, hogy JOGILAG kinek a nevén van a ház!


Ha mindketten tulajdonosok vagytok 50-50%-ban akkor neki is van beleszólása, hogy ki költözik be oda, és neked is, ha ő költöztetne oda valakit!

Viszont ahogy ma megírtad, csak vendégként engednéd be, ebbe nem szólhat bele, ha te is tulajdonos vagy!

Legközelebb előbb írd le a részleteket, mert itt mindenki lepontozott engem, miközben egy csomóan nem is a kérdésre válaszoltak!

Mindenféle gyermektartásdíjról írtak, pedig te a következőt kérdezted:


"Az lenne a kérdés hogy megteheti e hogy megmondja nekem hogy kit engedhetek be a házba?"


Azért írtam ,neked segítő szándékkal, hogy le kellett volna rendezned már 6 évvel ezelőtt, hogy kinek mihez van joga, (ügyvéddel) mert így mindig bele fog szólni, hogy hogy élsz, és kit engedsz be a házba!

2021. nov. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!