Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Felépülés egy nárcisztikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felépülés egy nárcisztikus kapcsolatból?

Figyelt kérdés

Picivel több, mint egy évet voltunk együtt.

Szerelmes voltam, vak voltam. Mások nyitották fel a szemem, hogy nárcisztikus kapcsolatban élek.

Nem lehettek neten férfi ismerőseim. (rokon sem).Folyamatosan ellenőrizte , hogy mikor vagyok elérhető, mikor lépek ki, mikor kelek fel. Ezekről képernyőfotókat készített. Volt már neki több száz db is.

Ha nem dolgoztam, otthon voltam akkor egész nap mennie kellett a videohívásnak. Volt, hogy 12órát. Így kellett csinálnom a dolgaimat hisz csak így tudott ellenőrizni.

Amikor "megharagudott" behisztizett valamiért akkor minden közösségi oldalon letiltott és bejelölt 40-50 idegen nőt, hogy idegesítsen. Ha nem sikerült neki, akkor elkezdett nekik írkálni is.

De ezek csak pár dolgok a sokak közül.

Szerelmes voltam. Szerelmes vagyok. Sokáig kitartottam mert azt hittem változhat. Mindent megtettem amit csak lehetett.

Most ismét dobott. Ismét tiltott mindenhol és ismét másokat jelölget.

De eleget szenvedtem. Eleget fájt már.

Hogy lehetek túl rajta? Kegyetlenül fájdalmas jelenleg.

Nincsenek barátaim, mert mindenkit elmart tőlem. Nem tudok senkivel sem beszélni.



2023. jan. 23. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám ezek alapján ez nárcisztikus személyiségzavar.

A PTSD viszont ettől viszont még fennállhat. Valószínű meg mélyülni fog. Aztán az idő majd megoldja, egyénfüggő. Mint, ahogy az is, hogy lesz-e maradandó károsodás. Ok nélküli bizalmatlanság, esetleg megismétled az egészet, mert magadnak akarsz bizonyítani.

Leírás alapján elég mély a seb, sokaig fog tartani a kilábalás. Hobbi, sport, új közösség segithet. Új hobbi. De sztem majd csak 2-3 honap múlva pl. Vagy egy utazás. Valami, ami igazán leköt.

2023. jan. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj pszichológushoz, mert különben úgyis visszafogadod és sose lesz vége a szenvedésednek. Megváltozni nem fog, abban biztos lehetsz.
2023. jan. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pár hónap és 3 éve lesz a szakításunknak, még mindig nem épültem fel. Én is szerettem nagyon, mindent megpróbáltam, de hiába. Sokat bántott, én is azt hittem és abban akartam reménykedni, hogy változni fog. Sajnos nem változott. Amikor megismertem iszonyatosan kedves volt, később elkezdett sértegetni, szidni engem, utána már üvöltözött is, a végén az ő hibáiért is engem okolt. Sokszor könyörgött, hogy bocsássak meg, megváltozik, olyan őszintének tűnt. Elhittem. De újra és újra ugyan az történt. A külvilág nem tudott semmit, mert másoknak példa értékűnek mutatta magát. Nem is hittek nekem amikor szakítottunk. Nem beszéltünk a szakítás óta. Járok pszichológushoz, de néha még most is elsírom magam. Nekem sem volt senkim akivel tudtam volna beszélni, amikor vége lett a kapcsolatnak. Remélem te hamarább túljutsz rajta, mint én. Ha beszélgetnél írj.


1-es válaszoló honnan tudtad, hogy a PTSD mélyülhet? Mindenki azt hitte túl leszek előbb-utóbb, de több, mint 2 évig olyan mély depresszióm lett. Nem tudok túl lenni, testiséget azóta senkivel se tudok elképzelni.

2023. febr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3: mert jártam ebben a cipőben. Ugy mélyül, mikor fokozatosan emlekről emlékre haladva rájössz, hogy kb semmi se volt igaz, leginkább az a személyiség, akiről azt hitted ismered. Mikor ide eljutsz, az a mélypont, mert a konklúzió, hogy magadat se ismered annyira, hogy megbizhass a döntéseiben. Akkor, hogy akarsz ta mást megimerni.
2023. febr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*döntéseidben
2023. febr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!