Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi történt, miért van ez?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történt, miért van ez? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Sziasztok! :) Több mint 6 hónapja vagyunk együtt a barátnőmmel, akivel rengeteg időt töltöttem. Osztálytársak vagyunk, suliban mindig vele voltam, péntek délután pedig mindig elmentünk valahova, sokszor egymáshoz, és egymásnál aludtunk. Idén nyáron voltunk együtt nyaralni is, méghozzá 11 napot. Mielőtt összejöttünk volna, akkor is legjobb barátok voltunk, rengeteget beszélgettünk, akár suliban, Facebookon, akár Skypon órákig. Nem is kell mondanom nagyon jól megvoltunk, imádtam vele lenni, és imádtam őt is, nagyon jól éreztük magunkat egymás társaságában mindenféle körülménytől függetlenül. Mindent megbeszéltünk, ha veszekedtünk volna apró dolgokon, azon is rögtön túltettük magunkat. Nemrég viszont valami megváltozott … belémköltözött egy olyan érzés, hogy mi lenne ha úgy lennék vele, hogy nem is szeretem … ez összezavart bennem minden pozitív érzést vele kapcsolatban, szóval mindent … sírtam is emiatt, bűntudatot érzek sokszor, ha esetleg csókolózunk, aggódom, hogy mi lehet, egyszer úgy érzem hogy szeretem, máskor hogy nem … nagyon kötődöm viszont hozzá! Ha nem beszélnénk, akkor hiányzik, aggódom miatta. Nagyjából 3 hete tart ez a rossz időszak, és nagyon rosszul érzem magam emiatt … ő ugyanúgy érez irántam mint anno, én viszont vágyni sem vágyok már rá úgy mint régen (csókra, vagy esetleg többre), ha beszélgetünk, az sem olyan már ... nem tudok vele olyan lenni mint régen. Létezne hogy ’kiszerettem’ volna belőle ennyi idő alatt? Nagyon szeretném visszakapni a régi kapcsolatunkat és érzéseimet, és elfelejteni ezt a rossz időszakot, és mindent ami ezzel kapcsolatos. Most megbeszéltük, hogy nem találkozunk egy ideig, hátha jobb lesz utána … Elmondtuk ezt szüleinknek, és azt mondták hogy lehet hogy tényleg túl sokat voltunk együtt … beszéltem erről egyik barátommal is, aki már egy éve együtt van a barátnőjével, és ő azt javasolta hogy ne rágódjak ezen, náluk is volt már ilyen, meg fog oldódni.  Ez egyébként nagyon kihat a kedvemre is, estére mindig le vagyok törve, rossz a kedvem, feszült vagyok, nem tudok arra figyelni amire kéne, olyan mintha elveszítettem volna … Mit kellene tenni? Lehet, hogy tényleg túl sokat lettünk volna együtt? Lehet ez a kapcsolat még olyan mint régen, vagy tönkrement volna? Vagy lehet hogy ez inkább valami lelki probléma, ami kihat erre a kapcsolatra? Kérlek segítsetek, adjatok nekem/nekünk tanácsot! Különösen kíváncsi lennék azoknak a véleményére, akik éltek át hasonlót … Nagyon köszönöm előre is! :)

2013. aug. 2. 20:15
 1/6 A kérdező kommentje:
16/F és 15/L, ez kimaradt.
2013. aug. 2. 20:16
 2/6 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy "túl sokat voltatok eggyütt " !! ha szereted kitartasz mellete,addig örülj amig te vagy ilyen helyezetben és tudod hogy mi van és képes vagy mérlegelni esetleg javítani dolgokon .... nálam a barátnőmmel is ugyanilyen problémánk adódott kb olyan 6 hónapnál ahogy ti is vagytok,csak nálunk ő volt a te szerepedben .... ha tényleg úgy érzed hogy kell neked és nem akarod elveszteni ne baszakodj ilyen idióta gondolatokon,pont ezek szoktak lenni ami megfertőz egy kapcsoaltot ..... ha még nem késő akkor meg tudod menteni ,viszont ha már megbeszéltétek hogy nem találkoztok akkor ez nem a legjobb helyzet...

(OFF: elengedték veled nyaralni a szülei 11 napra ? :O :O bár nálunk engednék ezt meg az ősei :D )

2013. aug. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hmm, érdekes, köszönöm a választ! :)

(Pont hogy náluk voltunk nyaralni külföldön. :DDD)

2013. aug. 2. 22:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Hát hű, pont ezt éltem át kb 2 hete, de nálam csak 1 hétig tartott ez a depi. (16L vagyok)

Egyik napról a másikra változott meg hirtelen a kedvem, és nekem is olyan érzésem volt, hogy na most mi a **** van?

1 hétig nem tudtunk találkozni, mert elutaztam. Úgy voltam vele, hogy amint lesz lehetőség egy találkozásra, meglátom, mit érzek. Nagyon nehéz volt, sokat sírtam, főleg azért, mert elveszíteni nem akartam a barátomat, sok közös emlékünk van, és vissza akartam szerezni a régi felhőtlen boldogság érzést...

Ő kitalálta, hogy tartsunk szünetet (hogy tisztázzam az érzéseimet), mert azt hitte, nem szeretem. Én inkább csak úgy mondtam volna, hogy átváltott a szerelem szeretetbe. Na ezután én teljesen kiborultam, és mondta, hogy jó, akkor nincs szünet, de akkor ilyen hülyeségekről ne beszéljek tovább, hogy nem tudom mit érzek, stb.

Találkoztunk még párszor azóta (mivel ugye nemrég volt ez az eset), visszagondoltam a kapcsolatunk elejére, és úgy döntöttem, hogy nem fogom feladni az eddigi másfél évet egy h*lye gondolatért. És most szerencsére... visszatért a régi érzés! 2 hetembe tellett, de sikerült.:)


Egyébként nem tudom, mi okozza ezt. Talán a felismerés, hogy még fiatal vagy, annyi kapcsolatod lehetne, de ezzel szemben áll, hogy szereted a mostani párod, és nem akarod elhagyni.


Szerintem mondd el a lánynak is, kicsit nehezen fogja fogadni biztosan.. De hidd el, megkönnyebbülsz lelkileg és talán tud segíteni is, jobban, mint én így neten...

Próbáljátok meg felidézni a kapcsolatotok eddigi színességeit, eseményeit, esetleg egy romantikus valami vacsoraféle vagy nem tudom. Apró gesztusokkal mindig csak jót lehet tenni. De ami nagyon fontos, hogy teljesen elaludni soha ne hagyd a lángot, egy kis parázs mindig maradjon, mert az még mindig fel tud lobbanni! Mivel a szerelem egyszer csak elszáll és sokkal erősebb szeretet jön a helyébe, de ha az a parázs vagy szikra vagy minek nevezzem megmarad, akkor bizonyos időnként mindig érzed majd újra a szerelmet is!


Hát nem tudom, mennyivel lettél okosabb egy másik tini szavaitól, de remélem, segíthettem! :)

2013. aug. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, azt kihagytam, hogy nálam nem váltott át a szerelem, csak azt hittem, mert nem találkoztam még soha ezzel az érzéssel. De elképzelhető, hogy egyszer ezen mindenki átesik, szóval ne ijedj meg, és tegyél a kapcsolatért!
2013. aug. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ez nagy segítség nekem! :)
2013. aug. 4. 02:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!