Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Tényleg megszűnik a szerelem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg megszűnik a szerelem egy idő után és csak szeretet marad?

Figyelt kérdés
Egy idő után kialszik a láng? Vagy csak egyes pároknál? Mi a véleményetek? Nem létezik az "igazi"? :(

2016. szept. 22. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ez csak akkor igaz, ha a szerelmet összekeverjük a szenvedéllyel. A szenvedély valamennyit csillapodik, de a szerelem (ha tényleg az) nem szűnik meg. Én 8 éve élek házasságban, szerelmes vagyok a férjembe. Ha csak szeretet lenne közöttünk, az azt jelentené, hogy nem látom benne a férfit, és ő nem látja bennem a nőt. De szerencsére látjuk egymásban. Persze ezért tenni is kell, nem szabad ellustulni, eligénytelenedni.
2016. szept. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
The myth of the "one"... :) Valaki azzá válhat. Megváltozik a láng, nem kialszik. Persze ki is aludhat, ha hagyják.
2016. szept. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Rajtad múlik.

Egy részt e érzések hormon alapúak, de nagyobb részt tudatosan alakíthatók, gondolataiddal.

Én é 7 év után jobban voltam szerelmes mint 1. években.

Csak rajtatok áll, hogy hogyan változik ha változik.

Sok ember lehet igazi és egy ember a lelked tükörképének hordozója.

2016. szept. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kenzo Tenma ***** válasza:
24%
Tényleg megszűnik. Szerinted a házas emberek miért válnak el? Unják egymást, nincs szerelem, elmúlik.
2016. szept. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Nagy hiba pl. az, hogy amikor egy párnak gyereke születik, onnantól a nő úgy emlegeti a párját, hogy "Apa így meg úgy..." a pasi meg anyucinak szólítja a feleségét. Ha csak a szülői szerepet gyakorolják, és a férfi/nő szerepet nem, akkor tényleg csak szeretet maradhat köztük. De ez csak hozzáállás kérdése.
2016. szept. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem igaz, hogy a szerelem csak hormondili meg kémia. Ha csak hormondili meg kémia van, az nem szerelem, csak fellángolás, szenvedély. A szerelem több ennél, és nem múlik el sohasem. Más kérdés, hogy a legtöbb ember csak ezt a kémiát tudja átélni, mert túl sekélyesek, felületesek, gyakorlatiasak, haszonelvűek ahhoz, hogy a magasabb dimenziókat is megjárhassák. Kevés ember alkalmas a szerelem megélésére.
2016. szept. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Noblesse Oblige ***** válasza:

Én 7 év után úgy élem meg a dolgokat, hogy már nem örök izzásban vagyok, mint a szerelem kezdetén. Az elején, minden dologról ő jutott az eszemben, ami a leglátványosabb volt, hogy végtelen energiám volt. Napi 2-3 óra alvással is úgy működtem mintha rendes 8 órát aludnék. Ha megláttam nagyon megörültem neki, izgatott lettem. Képes voltam futni utána az egész városon keresztül, csakhogy pár percig beszélhessek vele. Szóval mindent megtettem hogy legalább egy kicsit találkozzak vele.


Ez már nincs meg így, ilyen formában. Sokkal nyugodtabb vagyok. Vannak pillanataink amikor ugyanúgy képes megdobogtatni a szívem mint régen. De ez nem egy állandó állapot. Ha meglátom akkor már nem ugrik ki a szívem a helyéről, de egy jó érzés tölt el, mintha a mondjuk az egyik családtagom látnám. Már nem azon vagyok, hogy 1-2 pillanatra lássam, és nem gondolok rá folyton. Naponta többször is gondolok rá, de nem mindenről ő jut az eszembe.

Szóval ez úgy élem meg mintha már nem a tűz lenne meg, hanem az izzó parázs. És alkalmanként ezt a parazsat fel tudjuk izzítani, hogy lángra kapjon.


Én így éltem meg ezt 7 év alatt.

2016. szept. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
Igaz, mivel a szerelmet az agyban számos vegyület idézi elő. Ennek lebomlási ideje kb. 2-3 év. Ezért is jellemző a kapcsolatok nagy részére kezdetben a szenvedélyszerelem, idővel átalakul társszerelemmé. Jó esetben megmarad a tisztelet, ragaszkodás, gondviselés, önzetlen szeretet a másik iránt a lila köd felszállása után is. :)
2016. szept. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
:)
2016. szept. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!