Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha kiemelt pszichológusi segítséget nyújtanának az inceleknek, megoldaná a problémájukat?

Figyelt kérdés

Most nem olyan pszichológusi segítségre gondolok, mint ami jelenleg Magyarországon van...hanem annál színvonalasabbra. Csoportterápia keretében meg lehetne tanítani ezeknek a férfiaknak, hogyan kommunikáljanak, elsősorban nőkkel. Itt most nem PUA-s techinákra gondolok, hanem arra hogy megtanuljanak érdemben beszélgetni a gyengébbik nemmel, verbális és nonverbális kommunikáció tekintetében.


És lehetne nekik segíteni abban is, hogy tudják kezelni a szorongásaikat, az elutasításokat, dühkitöréseiket és hogy megtanuljanak akár egyedül is boldogok lenni, és helyre rakni az önképüket...


Mit gondoltok?



2022. márc. 20. 23:50
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
11%
Ha meg nem is oldaná, de mindenképp enyhítene a problémán. Én támogatnám. Sőt, ha megfizetnék, lennék én a terapeuta. Ki más tudhatna többet róluk és érezhetné át a dolgot, mint aki egykoron maga is incel volt?!
2022. márc. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
0%

Miert csak "volt"?



37F incel

2022. márc. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
20%

Külső javulása, viselkedésminták elsajátítása, önvizsgálat (NEM önfejlesztés!), és új dolgok beiktatása az életben.

Igen, a külső a legfontosabb. Ha nem nézel ki jól, megszívtad.

2022. márc. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
76%

23 komolyan gondoltad, hogy te lennél a terapeuta? :D

Hülyeségeket beszèlsz, elzárkózol az önfejlesztéstől, és azért, hogy a mérgező f@szságaiddal tömd a nyomorult társaidat, még pénzt kérnèl?

Ááhh, valóban nem vagy már incel😂

Ezt hányszor ismételgeted magadnak naponta, hogy még el is hiszed?

2022. márc. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
5%

Igen, komolyan gondoltam. Mert én voltam a gödör mélyén, és tényleg megjártam a folyamatot. És én - sok ittenivel ellentétben - tudok is mit felmutatni.


De egy magadfajta anonim gyáva kommentelő, aki a névtelenség védelme mögött kötekszik, hogyan is érthetne bármit is, nemigaz? 🙃

2022. márc. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
66%

Ha az anonimitástól gondolsz gyávának, akkor te is az vagy🙃

Képzeld, a terapok is voltak a gödör mélyén, csak ők veled ellentétben ki is jöttek, nemcsak ezt hiszik, úgyhogy hiteles a tudásuk.

Neked viszont még a saját magadhoz való eszed sincs meg, nemhogy a másokhoz való.

Forgathatod ezt akárhogy, vagdalózhatsz is, az is csak azt bizonyítja, hogy ugyanaz a nőgyűlölő incel nyomoronc vagy, aki eddig.

De hát az egész diskurzus is fölösleges, mert nem vagy terap, és nem is megy hozzád senki max a fantáziádban. Álmodozni lehet.

2022. márc. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem egyértelműen ez lenne a megoldás. Mármint a mai felnőtteknél. A kamaszoknál pedig már iskolában kellene tanítani a megfelelő viselkedésmintát mindkét nem esetében. Láthatjuk, hogy az otthonról hozott minták, illetve az egyéb helyeken látott minták ma már kevesek vagy nem megfelelőek.


Férfiakat nem is látok pszichológusi segítséget igénybe venni ha párkapcsolatról van szó. Nők esetében ismerek ilyeneket. Érdekes, hogy ezeknél a nőknél a "szakemberek" mennyire tévúton járnak. Arra még nem jöttem rá, hogy a hozzá nem értés lehet az ok, vagy szándékosan nem akarnak segíteni, mert így évekig oda fog járni a páciens. De a lényeg, hogy az nem segítség, amit adnak.

2022. márc. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
23%

Figyelj, én nem fogok veled leállni szájkaratézni. Ha azt látnám, hogy egy kulturált vitát szeretnél, ahol véleményt nyilvánítunk és érvelünk/ellenérvelünk, akkor szívesen vitáznék. De te csak személyeskedsz, sértegetsz és gyűlölködsz, anélkül, hogy megszólítottalak volna, vagy bárkiről bármi rosszat mondtam volna.

Ez tipikusan a gyenge, gyáva, frusztrált és sunyi emberek ismérve. Gondolom a mai nap ez lesz a legnagyobb eredményed, hogy beszólogattál ismeretlenül valakinek.

Én kijöttem a gödörből. És a folyamatnak például egyáltalán nem volt része az "önfejlesztésnek" nevezett hamis reményt kínáló, lehúzásra épülő iparág. Én, aki valóban járatos vagyok a témában, pontosan tudom, hogy mit érnek ezek valójában. Ezért is utálom gyakorlatilag az összes PUA-t, coach-ot, tanácsadót meg minden ilyen Szabó Péter féle bullshit-betyárt.


Ez a baj ezzel az oldallal. A magadfajták ellehetetlenítik az építő jellegű párbeszéd létrejöttét.


Privátban szívesen folytatom az értelmes emberekkel a véleménycserét. Itt majd akkor, ha a gyűlölködő fröcsögő kommentjeidet törölték.

2022. márc. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
90%

Az ilyen szélsőséges gondolkodás valamilyen személyiségzavar/vagy más kezeletlen pszichés zavar eredménye.


Ha mást okolunk a sikertelenségünkért, az általában nárcizmus, és ezt kezelik pszichológusok. 18 éves korig ráadásul ingyen, de felsőoktatási intézményekben is van ingyenes pszichológiai segítségnyújtás, illetve több cégnél is van "munkapszichológus" leginkább multiknál.


Ingyenes terápiás lehetőség is van az egészségügyi rendszerben súlyossági alapon, illetve van területi pszichiátriai ellátás is.


A szélsőséges dühöt és antiszociális viselkedést(ami az incelek sajátja) gyógyszerekkel is lehet kezelni.


Senki nem fog veled beszélgetni a nőkről ingyen, mert ez az, amire te vágysz, csak a barátaid. Építs kapcsolatokat, szerezz olyan ismeretségeket, akik meghallgatnak(és jók a nőknél), lógj velük és utánozz őket. Felnőtt élet, ez egy apró probléma, képesnek kell lenned megoldani egyedül.


Amennyiben valami gond lehet a háttérben, mondjuk autizmus(hiszen már mióta rá vagy kattanva a témára, gyenge a szociális érzéked, szélsőségesen szorongsz és hibás(más) úton jutsz el rossz következtetésekhez, akkor keress auti specifikus klinikai szakpszichiológust.


Olyan régóta pattog itt egy két ember ezen a témán, ez biztosan nem normális. Minden témára le lehet függni kényszeresen, az egészséges életmódra, táplálkozásra, videójátékokra, kutyákra, bármire. Ha kényszeresen sokáig foglalkoztat valami, és önerőből nem tudod megoldani, ott KOMOLY probléma van fejben.


A felnőtteknél ezt csak akkor fogják ingyen megoldani, ha odáig fajul, hogy megtámadsz valakit, de abban nem lesz sok köszönet. Spórolj arra, hogy kifizesd a 15ezres terápiás árakat, vagy menj ingyen pszichiátriai rendelésre, hogy diagnosztizáljanak és gyógyszert kapj. A szüleidnek kellett volna gondoskodni erről, amikor még ingyen segített az állam, mert nem létezik, hogy ilyen mértékű gondolkodási zavar ne látszódjon meg tinikorban. Amennyiben te vagy a 37 incel, akkor sajnálom, abban az időben még gyerekcipőben járt a pszichiátria, a pechesek közé tartozol.

2022. márc. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
88%

Kiemelt pszichológiai segítség MINDENKIRE ráférne Magyarországon. Borzalmas az emberek mentális egészsége, csak sajnos nálunk ezt senki nem veszi komolyan, nincs is kulturális alapja a mentális problémák felismerésének, kezelésének. Mondjuk az USA-ban jellemző dolgot sem tartom követendőnek, hogy mindenre gyógyszert írnak fel, aki egy kicsit ingerültebb, idegesebb, rosszabb periódusát éli az életének már egyből mentálisan labilisnek lesz nyilvánítva és kvázi kényszerterápiára küldik és agyon gyógyszerezik.

Valahol a kettő között kellene lennie a megoldásnak.

2022. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!