Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A párkeresés a szerencsén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párkeresés a szerencsén múlik vagy aktívan tenni kell érte?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodom ezen a kérdésen, ugyanis lehet valaki külsőleg egy bombázó, jó karrierrel, vastag pénztárcával és önismerettel, ha mégsem találja a párját. És nem azért, mert valamilyen problémája lenne, hanem mert nem találkozik össze azzal, aki megmozgatná az érzéseit.
2022. júl. 18. 22:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

A párkeresés főként a férfi fizetésen múlik.

De azt nők nagyon tagadjak(már már szinte kényszeresen).

2022. júl. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
90%

Szerencsén múlik nagyrészt.

Leírom miért.

Alapból nem mindegy hova születsz, melyik országba, melyik vidékre. Szerencse kérdése.

Ahogy az is, hogy milyen családba születsz, milyen géneket örökölsz, kik a szüleid.

Mindez már alapból meghatározza az életed kb. 70%-át: milyen földrajzi helyre, milyen családba és milyen emberek gyereke vagy. Az utóbbi a legfontosabb. Mert lehet, hogy te a brazíliai favellákba születsz, de két extrém jól kinéző, egészséges ember gyerekeként, ami miatt te magad is kiváló géneket örökölsz és külsőre szintén extrém jól fogsz kinézni.

Mi az eredménye? Ragadni fognak rád a nők/férfiak (ízlés kérdése). Lehet, hogy csak az ottani szegény emberek közül, de akkor sem maradsz egyedül. És minél több embert ismersz meg annál nagyobb esélyed lesz, hogy pusztán a jó külsőddel előrébb juss az életben.

Ugyanez igaz, ha gazdag családba születsz valahol az USA-ban/Nyugat-Európában. Még ha nem is nézel ki jól akkor is sokkal több esélyed lesz, mint egy átlagos embernek.

Szerencse kell ahhoz is, hogy találkozz a megfelelő emberrel, aki a társad lehet. JÓ helyen legyél, jókor és jó állapotban. Ez mind-mind szinte kizárólag a véletlen műve.

Az esélyeid persze tudod növelni, pl azzal, hogy próbálod a külsődet/belsődet fejleszteni, hogy tanulsz, hogy jobb karriert futhass be, hogy sokat jársz el ide-oda stb.

De sajnos egyik sem garancia semmire. Lehet te végig tanulod a fiatalkorodat, közben kimaradsz minden eseményből, jó karriert építesz, de mire eljutsz odáig azt veszed észre, hogy 40 vagy és nincs senkid. Mások pedig végigbulizzák a fiatalkorukat, fűvelfával összejönnek, majd végül találnak valakit maguk mellé, és közösen építenek fel normális egzisztenciát.

A variációk gyakorlatilag végtelenek és SZERINTEM a szerencsén múlik a legtöbb dolog: valaki hajléktalanként megnyeri a lottót valaki pedig 3 diplomával sem fog tudni boldogulni. Szerencse kérdése.

2022. júl. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi véletlenül találtunk egymásra egy bálon. Közel 60 éve vagyunk házastársak. Én már gondolkoztam azon, hogy kellene egy nő, akivel együtt lehetnék, de a találkozás mégis a véletlenen múlott, hiszen rajta kívül számtalan szabad lány is ott volt az egyetemi bálon.
2022. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

22. hsz. tökéletesen összefoglalta.

Ha nincs szerencséd, tehetsz érte aktívan akármennyit, akármit...

Velem pl. többször előfordult már olyan is, hogy alaposan feltételezhetően teljesen jó páros lehettünk volna az illetővel, ha előbb találkozunk, de a párjával, aki egészen hasonló kívül-belül, mint én, korábban találkoztak, így ők jól megvannak, én meg egyedül vagyok, és ha találkozom is valakivel, csak olyannal, aki ahogy fogalmazol is, nem mozgat meg. Annak meg mi értelme?!

2022. júl. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nyilván kell rá a lehetőség, meg hogy felismerd a lehetőséget, de p ha nem mész sehova vagy elzárod magad a lehetőségektől, hogy emberekkel találkozz vagy elmenj ide-oda, akkor az úgy elég nehéz. Nyilván ahhoz meg kicsit szerencse is kell, hogy rövid időn belül fogj ki olyat, aki tetszik és szimpatikus pl.

Párt találni könnyű amúgy, egészséges, boldog kapcsolatban élni, na azért már többet kell tenni, ott már a szerencse nem segít.

2022. júl. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
48%

" ha mégsem találja a párját"


Na most ezt ilyen nagy filozofikusan érted, hogy "jaj, abból a rengeteg emberből senki nem felel meg NEKEM"? Mert itt a GYK-n nem ilyen problémákat szoktunk kitárgyalni.

2022. júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Mindet végigolvastam.


Én karriert váltottam, mert nagyon sok sérült ember volt az én szakmámban (művészek), de időbe telik, ameddig kialakul az új helyen egy új társaság. Én azt gondolom, hogy vagy a barátain keresztül vagy a munkaközegben van nagyobb esélye az embernek a pártalálásra. Hiszen pl. egy racionális mérnök és egy színműs, libsi csaj nem sokat tudnának egymással kezdeni. Mindketten a saját értékrendjüknek és ízlésüknek megfelelő közegben fognak párt találni (azt sem mondom, hogy nem működne két ennyire különböző ember között a kapcsolat, de ha reálisan belegondolunk, akkor kevés rá az esély).

Másrészt a korábbi társaságom elkezdett valahogy lekopni, hiszen én váltottam, ők maradtak, ezért már nem keresnek engem, de én sem őket nagyon. Ha nem váltottam volna, akkor nyilván megmaradt volna nekem is az a stabilitás és kapcsolatrendszer, de meguntam a sok elvont arcot. Ideig óráig jó volt velük bulizni, de az a baj az ilyen "alter" emberekkel, hogy nem lehet rájuk számítani és a mindennapi életben életképtelenek. Legalábbis én ezt tapasztaltam, kivételek biztosan vannak.


Szerintem a szerencse úgy határozza meg a pártalálást, hogy ki hol tart az életben. Ha valaki megtalálta a saját közegét (ez lehet egy postás is), akkor ott előbb utóbb meg fogja találni a párját is. Azt nem értem, amikor egyesek a pénzzel érvelnek, hiszen két felnőtt embertől elvárható, hogy legyen normális fizetésük, amiből egzisztenciát tudnak építeni. Egy orvos meg nyilván nem fog összejönni egy áccsal, hanem talál magának valakit a munkahelyén. Inkább akkor van a probléma, ha valaki biztos állással és kapcsolatokkal sem tud találni senkit sem. Annak már több oka lehet, pl. pszichológiai problémák.

2022. júl. 19. 22:44
 28/28 anonim ***** válasza:

#20: Ahogy a boltokban is a luxusárut fogják leakciózni, mielőtt lejár a szavatossága (ami még így féláron is drága) az akcióst meg már az akció első napján elkapkodják, így van ez az emberekkel is.


A vonzó nőkkel, akiknek nincsenek egekben az igényei azért nem kerülnek fel társkeresőre, de a nyílt húspiacra sem, mert mindig van valakijük és mindig legyeskednek körülöttük. Az ilyenektől hallod, hogy x-szel szakítottam 5 év után, aztán y ott volt mellettem hónapokig, aki gyerekkorom óta ismertem és most vele vagyok.


Tehát a pénzes embernél is dominálhat a szerencse, ha nem vág fel a pénzével, csak látszik rajta és ezáltal olyan körökben mozog.


Mert minél feljebb vagy a piramisban, annál kevesebb a konkurencia. A szerelem meg vonzalom/szimpátia alapján működik, nem teljesítmény alapján, tehát a sok riválisod egyből beégeti magát, amikor a sportkocsijával akarja felszedni a modellcsajt, akinek te tetszel és külön imponál neki, hogy egy szerény orvos vagy, aki gyerekeket gyógyítasz, míg a gyökér jogász meg mindenkinek úgy mutatkozik be, hogy kihangsúlyozza, hogy ő doktor.


Na ezért fontos a pénz akkor is, ha igaz szerelmet keresel. Mert a modellcsajra hiába csorgatja több millió simp a nyálát, sokkal kevesebb potenciális riválisod van, mintha csak egy sima 200 ezret kereső, albérletben élő senki vagy. Akkor bárkivel helyettesíteni tud a párod.


Tehát még nagyobb szerelem, még erősebb vonzalom kell ahhoz, hogy meg se forduljon a fejében, hogy lecserél.


És a sors iróniája, hogy ha így élsz, akkor sokkal kevésbé kiegyensúlyozott az életed, mintha több pénzed van, vagyis

- jobban meg kell alkudnod a főnöknél.

- kevesebb és olcsóbb kikapcsolódási lehetőségek.

- kevesebb megvalósítható hosszútávú cél.


Sokszor még a munkarendeteket sem tudjátok összeegyeztetni.


A jómódú emberek ezért lesznek CSOK-os ideális családok, a prolik meg ezért kötnek ki a Badoon, az alkohol vagy drogelvonón vagy a temetőben.


És nagyon jól mondod, a szakmánkat mi választjuk, csak éppen az életben az eredményért jár a jutifalat, függetlenül attól, hogyan, milyen eszközökkel érted azt el.

2022. júl. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!