Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Létezik még erkölcsös, katolik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik még erkölcsös, katolikus 28-34 év körüli keresztény nő? Olyan aki még nem állapodott meg? Úgy látom kihaltak mint a dínók.

Figyelt kérdés

ápr. 1. 19:10
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

13-as: Isten útjai kifürkészhetetlenek


Amúgy pedig sajnálom hogy neked ilyen tapasztalataid vannak a vallásról. Nem mindenkinek van ez, de valóban esetedben valahol érthető.


Én ezért nem is erőltetném kisgyerekre a vallást, ennek belülről kell jönnie.

ápr. 1. 19:38
 12/32 anonim ***** válasza:
75%

És azt tudod, hogy a vallás megköveteli, hogy mindenkit szeress és tisztelj? A vallással nem egyeztethető össze, ha lehordassz minden nőt aki nem fekszik össze veled.


Ha tényleg vallásos lennél csak kedvesen, tisztelettel beszélnél a nőkről.

ápr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
83%

"azt sem tudom mi az az incel."



Oszt ott a megadott kulcsszavak közt az incel. xD


Attól hogy keresztényt játszol, még nem fognak veled összejönni a keresztény nők. xD


Hogy őszinte legyek náluk még annyi esélyed sincs, mint az átlagosoknál.


Én azt tudom tanácsolni, hogy a fogatlan cigány nők közt keresgélj.

Náluk hátha befutó leszel.

És még csak a kamu keresztényt sem kell játszanod.

ápr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
88%

Ma voltam templomban, voltak nők, családosok és egyedül is.

Ha ilyen beállítottságú lányt keresel, ismerkedj katolikus társkeresős oldalon, vagy gyülekezetben

ápr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
79%
Ez megint a kereszténycel, aki közel 40 évesen tapasztalatlanul szeretne egy 28/32 közötti csinos gyermektelen nőt.
ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
87%
Ha katolikus, akkor keresztény. Nem kell kétszer kiírni, incifinci. Ettől nem tűnsz vallásosnak.
ápr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
91%
párKatt.hu - katolikus társkereső
ápr. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
69%

Ennyire katolikusan tudnod kéne, hogy Isten utadba vezérli párodat. Így máris felesleges a kérdés. Spirituálisan mondva meg van írva. Párom katolikus, de ez közös hit bennünk és most már sokkal jobban hajlik az én oldalamra. Azt negatívnak tartom, hogy görcsösen katolikust akarsz. Mi van, ha nem az? Nézz meg minket, ugyanúgy közös utunk van. Lehet, hogy nem katolikus lenne párod és ezzel elzavarod magadtól.


35/F

ápr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

18-as: köszönöm a kimerítő válaszodat. Lehet rosszul tettem fel a kérdést. Nem akarok görcsösen katolikust hiszen én is csak felnőttként tértem meg és gyerekként ráadásul reformátusnak lettem keresztelve, aztán felnőttként katolikus lettem ( elsőáldozás és bérmálás ).


Sokáig a keresztényi mivolt sem volt elvárás nálam, de azt vettem észre hogy azok akik teljesen elutasítják a keresztényi értékeket, vagy éppen ateisták, nagyon nem az én világom. A hitbuzgó emberek között is van olyan akivel nem tudok azonosulni azonban, sőt azt látom hogy mekkora teológia viták vannak két keresztény ember között is. Tehát nem várnám el alapesetben a kereszténységet, pláne nem a felekezetet, de egy jó mankó lehetne.


Sajnos engem sokáig kizártak a keresztény nők mert vagy nem voltam hívő, de leginkább nem pont úgy ahogy ők. Véleményem szerint a férfiak alapból máshogy hívők mint a nők. A nők között rengeteg lesz tagja különböző neoprotestáns felekezetnek, szektának. Ez szintén nem vonzó.


Olyat szeretnék aki hajlandó templomba járni, aki nem iszik, nem dohányzik, hisz a túlvilágban és nem csak az evilági javakat hajkurássza, nem vág fel, nem él 'kivagyi' életet. Igényes legyen nyilván önmagára de ne olyan módon hogy csak ez legyen a szempont.


De ha mondjuk evangélikus/református és nagyon erősen kötődik a saját egyházához akkor nehéz lenne kompromisszumot kötni, bár állítólag erre is vannak jó példák.


A katolikus oldalról több elfogadást látok más felekezetek irányába mint a többinél. Ezért sem szeretnék különböző, fent említett protestáns egyházak közösségeibe tartozni, pláne nem ha HGY vagy Baptista, metodista, adventista, stb.!


Amúgy még egy megjegyzés: nem vagyok "ennyire" katolikus, sőt. A neveltetésem ráadásul kusza volt hiszen a hit jelen is volt meg nem is, a felmenők között minden volt, a családban is. Azóta is egy bonyolult kérdés. Tehát nem egy full ateista de nem is egy full katolikus családból jövök. Azt hiszem sokan vagyunk amúgy ezzel így.


37F

ápr. 2. 08:54
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyébként őt "sajnos" nagyon erre nevelték, nála például az ünnepi miselátogatás nagyon bebetonozott lett, és még kórus tagja is. Miközben én határozottan nem szeretem az egyházat és az ilyen dolgokat, mégis megtaláltuk a közös hitet is. Ezért ezzel nem tudok mit csinálni, nyilván el sem tilthatom a kapcsolatunk miatt, az ellenérzésem ellenére csendben el kell néznem. Hétvégén például szülőhazája környékén együtt üdültünk, voltak közös programjaink, voltak külön programjaink is, ő ment misére és én mentem máshová. Hát menjen akkor. :D Hajlik már az én hitem felé, de gyerekkortól ezt nála lebetonozták. Ahogyan mondtam. De érdekes módon a családjának "erőszakos" keresztény felfogását már ő sem viseli el és sajnos össze is vesztek.

Ezt csak úgy elmeséltem, hogy nálunk így zajlik az élet. :-)

ápr. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!