Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi számít "magas elvárásnak"?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi számít "magas elvárásnak"?

Figyelt kérdés

Sok kérdés van itt, illetve válasz is, ahol nagyon sokszor emlegetik ezeket a magas elvárásokat, amiket ezzel együtt irreálisnak is szoktak néha titulálni.


Azzal egyetértek, hogy valóban értelmetlen dolog lenne olyasmit is elvárni a másiktól, amit mi magunk nem tudunk nyújtani, de szerencsére ép szellemű embernek ilyenekkel nincs problémája. Vagy én élek álomvilágban?


TI mit értetek magas/irreális elvárások alatt?


2015. jún. 1. 16:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Amikor valaki teljesen az o elkepzeleseinek megfelelo embert vmkeres vagy az aktualis parjat probalja olyanra idomitani amilyet o szeretne.

18/L

2015. jún. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A testvérem elvárásai: legyen legalább akkora iskolai végzettsége, mint neki, legalább ugyanannyit keressen, és minden téren egy véleményem legyen vele
2015. jún. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Most nem azért, első, de kinek az elképzeléseinek megfelelő embert keressek magam mellé? A szomszéd Julcsinak szerintem kicsit más elképzelései lehetnek az ideális párkapcsolatról, mint nekem :)
2015. jún. 1. 16:17
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
írok párat 3 év társkereséséből legyen kigyurt ne lakjon anyucinál legyen kocsija munkája egzitenciája jövő képe jó munka helye legyen legyen jól öltözött legyen háza mind ezeket a magyar bérekből viccek a mai nők :D
2015. jún. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ööö nemtom. Nalam az alap, hogy: legyen odaig ertem, legyen velem udvarias es odaado, legyen hüseges hozzam, jarjon a kedvemben, ne legyen kritikus es maradi, legyen vadsag a szemeiben, legyen velem 120% elegedett stb stb. Szerintem ezek nem hü de durva elvarasok.
2015. jún. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Irreális elvárás szerintem az, mikor valaki olyasmit vár el, amit önmaga nem tud nyújtani, vagy amivel hasonló nagyságrendű elvárásnak nem tud megfelelni. A valóságban viszont szerintem kevés embernek vannak irreális elvárásai, csak az igazán elszálltaknak.. A párkeresési problémák inkább abból adódnak, hogy túl specifikusak az elképzelések, ami nem baj, mert így akivel az ember végül párkapcsolatot kezd, az ténylegesen jó választás lesz, viszont kevés a megfelelő alany, az emberek pedig nem kompromisszumképesek vagy toleránsak egy kicsit más típust is elfogadni. Még ez utóbbival sincs egyébként baj akkor, ha az ember nem sír közben folyton, hogy nem talál normális partnert..

Nem élsz egyébként álomvilágban, ha te ilyen problémákat nem tapasztalsz, akkor kiegyensúlyozott, pozitív ember lehetsz, aki nem görcsöl állandóan azon, hogy legyen párja, egyedülállóként sem fordul magába, és éppen emiatt vonzóbb is a másik nem számára.

2015. jún. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amikor nem akarnak velem lefeküdni a lányok.
2015. jún. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem itt többségében azokat az elvárásokat titulálják túl magasnak, aminek ők maguk nem tudnak megfelelni. Meg néha a kb. teljesíthetetleneket. De elsősorban az első.
2015. jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"írok párat 3 év társkereséséből legyen kigyurt ne lakjon anyucinál legyen kocsija munkája egzitenciája jövő képe jó munka helye legyen legyen jól öltözött legyen háza mind ezeket a magyar bérekből viccek a mai nők :D"


tegyük fel, hogy egy felnőtt, munkaviszonnyal rendelkező emberről beszélünk. ezek közül melyik az, amelyik szerinted irreális és túl sok? oké, a saját ház az vitatható valóban, de egy albérlet, hogy 35 éves korára ne az anyjánál lakjon, igényes megjelenés, és az önfenntartás képessége szerintem messze van a túlzóan magas elvárásoktól.

2015. jún. 1. 16:52
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

# 7 és 8 megmondta a tutit. Mindenki azt az elvárást tekinti irreálisnak, aminek ő maga nem tud megfelelni.


Vegyünk egy példát. Van egy barátnőm, 3 diplomás, saját cége van, jó egzisztenciával rendelkezik.

Múltkoriban bepróbálkozott nála egy ismerősöm, aki minden téren messze elmaradt a barátnőm által képviseltektől (végzettségben, egzisztenciában), majd nekem panaszkodott, hogy a barátnőmnek miért olyan magasak az elvárásai...

Egyrészt azért, mert magához hasonlót keres, másrészt azért, mert megteheti... a magas egzisztenciával rendelkező, értelmiségi férfiak ugyanis hozzájuk hasonló nőket keresnek, vagyis pont a barátnőmet. Nem is nagyon szokott egyedül lenni, mindig talál az elképzeléseinek megfelelő partnert (igaz, pár évnél hosszabb időtartamra még egyik sem "vált be").

2015. jún. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!