Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha egy vàlóperben egyertelmü...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy vàlóperben egyertelmü hogy nem pártatlan a biró,kérhetem -e,hogy másik biró tárgyalja az ügyemet?

Figyelt kérdés
2021. máj. 18. 13:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem minden tárgyalásról felvétel.

1 előre levágnak egy monológot, hogy rögzítésre kerül és ehhez beleegyezés.

2. ha ilyen nincs akkor van egy jegyző aki írásos kivonatot készít.

2021. máj. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Akkor mit csinaljak?
2021. máj. 18. 16:08
 13/18 anonim ***** válasza:

11.-nek.


Pontosan, de az ügyvéd kérheti a rögzítést.

2021. máj. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
A kerdesemre nem kaptam valaszt
2021. máj. 18. 18:40
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

A nyitókérdésedre ügyvéded megadta a választ: nem váltanák le a bírót.

A megoldás pedig az, amit már írtak: keress egy rámenősebb ügyvédet.

Tipp: ügyvédnők válópernél néha nagyon keményen tudják védeni férfi ügyfeleik érdekét.

Gondolom a bíró is nő. Ha férfi ügyvéded van, akkor szinte egy nők <-> férfiak közti harc alakul ki. Ha nő az ügyvéded, akkor nők csatáznak egymással, akik értik egymás gondolkodásmódját.

2021. máj. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
A biro ferfi az ugyvedem nő.Az biro a ferjem oldalan all.Felhivtam 5 kulonbozo ugyvedet es mind azt mondta a birot nem lehet csak ugy levaltani.Eleve ez egy videki nagyon pici birosag es itt csaladi valoperekkel csak ez a biro foglalkozik.a tobbi buntetopereket visz stb.Gondolom ha 5 kulonbozo ugyved ezt mondja akkor van benne igazsag.Azert koszi a segitseget.
2021. máj. 18. 22:03
 17/18 anonim ***** válasza:

"A biro ferfi az ugyvedem nő."

Na, erre nem gondoltam.

Illetve eleve azt hittem, te a férj vagy.

Szóval kb. mindennek a tükörképét képzeltem el. :-)

2021. máj. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem lehet csak úgy leváltani egy bírót, kivéve, ha elfogultságot jelentesz be ellene. Ezt bizonyítani kell, nem fogadják el bemondásra, vagy arra való hivatkozásra, hogy csúnyán beszélt veled, morcosan nézett rád. Ha nincs leírva a jegyzőkönyvben, mit mondott neked a bíró, akkor senki nem fogja elhinni, amit állítasz, egyszerűen beraknak a "hisztérikák" mappába.


Ahhoz, hogy leváltsanak egy bírót, alapos indoknak kell lennie, például:

- a bíró elfogultságot jelent saját maga ellen (ritka eset)

- bejelented, hogy tudomásod van arról, hogy a bíró az ex közeli hozzátartozója, ismerőse, stb., és így nem várhatod, hogy pártatlanul döntsön az ügyetekben

- a tárgyalások során hozott közbenső ítéletekkel (pl. ideiglenes intézkedések) rendre az ellenérdekű félnek kedvezett, melyeket a másodfokú bíróság megváltoztatott/hatályon kívül helyezett. De sztem ilyenből is kell legalább három eset, mert egy ítélet alapján nem fogják alaposnak tartani az elfogultsági indítványodat.


Nekem anno sikerült elérnem a bíró leváltását, rögtön az első tárgyalás végén, de azért, mert nagyon rámenős, felkészült ügyvédem volt. Megkérdeztem 5 ügyvédet, de közülük csak ez az egy mondta, hogy érdemes megpróbálni, ő belevágna. Sikerült neki. :)


Nem mondom, h jobb bírót kaptam, de az eredetileg kijelölt bíró szemrebbenés nélkül megítélt volna mindent, persze az én káromra.

Kitartást! :)

2021. máj. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!