Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan mondjuk el a gyerekekne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjuk el a gyerekeknek, hogy elválunk?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta feszült volt a helyzet, végül én adtam be a válókeresetet. Előtte próbáltuk újrakezdeni, de 2 napig sem tartott a béke.


Aláírtuk a közös megegyezés papírjait, pár hét és meglesz az első tárgyalás.


A házat, amelyben laktunk, már eladtuk, 1 hónap és át is kell adnunk. Én a gyerekekkel átmenetileg szüleimhez költözök,kb 1.5 hónap amíg be tudunk költözni az új lakásba, közben párom albérletet keres hamarosan.


Holnap költözök át a gyerekekkel szüleimhez, de egyelőre még csak annyit tudnak, hogy azért mert a házból már lassan ki kell pakolni, ill. nyári szünetben a mamáék fognak rájuk vigyázni többnyire.

11, 9 és 7.5 éves gyerekek.


A tanévzárás miatt vártunk eddig a bejelentéssel, ne befolyásolja őket negatívan a témazárók megírása előtt pl. Holnap vége az iskolának - de még mindig nincs szívem elmondani nekik, mert hétfőtől mennek táborozni, 1-1 hétre, váltásban. Ottalvós tábor a kisebbeké.

Indítsam el egy ottalvós táborba elsős és másodikos gyerekeket, hogy előtte rájukborítok egy ilyen hìrt?? Vagy utána követő héten a nagyfiú megy sporttáborba, ami nem ottalvós ugyan, de nagyon-nagyon várja. Rontsam el a kedvét a hírrel? Az első tárgyalás egyébként pont ezen a héten lesz, amikor ő sporttáborban lesz.


Vagy várjam ki még ezt a 2 hetet így boldog tudatlanságban? Utána is lesz még 1-1 tábor, de csak pár hétre rá.


Minden hsz érdekel, az is úgy általànosságban is, hogy ti konkrétan mit mondtatok a gyerekeknek az egészről, és mikor?

Köszönöm.


2022. jún. 14. 10:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha már eddig vártatok, akkor én kivárnám a tábor végét, nem úgy indítanám a gyerekemet táborba, hogy előtte közlöm vele, hogy összedől az általa elképzelt vár.


Azért annyit hozzátennék, hogy a 11, 9, és 7,5 éves gyerekek már bőven fel tudják fogni, hogy mi történik körülöttük, nem hülyék. Csak sajnos a szülők szeretik azt hinni, hogy ha nincs kimondva valami, akkor a gyerek semmit nem sejt.

2022. jún. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan sejtik, hogy nincs minden rendben. De szerintem azt nem sejtik, hogy most nemcsak egy sima költözés lesz, hanem megváltozik minden.
2022. jún. 14. 10:39
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Tábor előtt már szerintem se.
2022. jún. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%
Szabad megkérdeznem miért váltok?
2022. jún. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
46%
Tábor után kérdezd meg Oke, jól érezték-e magukat. A válasz valószínűleg az lesz, igen. Erre Te mondd Nekik, na látjátok, apa is elmegy táborozni...
2022. jún. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
Se nem csecsemők, se nem hülyék azok a gyerekek. El kell mondani az igazat. Dehogy táborozni megy.
2022. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Nem értették az iróniát, ha eddig is hazugságban éltek, miért ne éltetnék továbbra is benne Őket...

Normális az lett volna, ha kezdettől fogva be vannak avatva, bármilyen kicsik és fájó, de tudatuk már van, és elvileg Ők is a család tagjai és itt a család válik szét!

Üdv, egy elvált szülők gyereke.

2022. jún. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%

Milyen kezdettől fogva?? Még tárgyalás se volt, megegyeztek egyelőre a szülők és a lakásviszonyokat rendezik épp.

Mikor kellett volna szólniuk a gyerekeknek? Majd most, amikor már éles a helyzet és válnak és költöznek.

Elvált szülők gyereke vagyok és elváltam a fiam apjától.

2022. jún. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

4-es: évek óta érlelődött már. Durva hangnemű, türelmetlen velünk, hacsak teheti nincs is itthon. De sokszor már jobb is volt így, legalább béke volt. 5% eset volt, amikor volt egy vidámabb, nyugodtabb közös családi programunk - ebbe az 5%-ba kapaszkodtam az elmúlt pár évben.


Idén történt meg a törés, nem mentem bele egy újabb hitel felvételébe, párom ezen megsértődött (utólagos elmondása alapján nem sértődött meg ezen). Nem szóltunk egymáshoz 1 hónapig. Akkor nekem volt egy műtétem, egy sms nem sok, annyit sem írt hogy felébredtem-e egyáltalán az altatásból. A kórházból hazavitt végül, de egész úton egy szót sem beszéltünk.

Amikor jobban lettem, akkor mondtam hogy ennél lejjebb már nincsen, jobb lesz nekünk külön.

Másnap megbeszéltük h adunk még egy esélyt magunknak. De mivel szóvá tettem h hova lett 50 ezer ft amit levett a számláról, és felvezettem neki h muszáj megfognunk a pénzt itt-ott, hadd intézzem én a bevásárlásokat, pénzügyeket - akkor megint megsértődött, ismét nem beszéltünk. A szülinapomon oda se jött hozzám egy szóra sem, egy csokit se vett, a gyerekek nevében legalább.

Akkor mondtam ki újra és véglegesen h válni szeretnék.


Amióta aláírtuk a papírokat (tehát nagy nehezen sikerült megegyeznünk az anyagiakban), azóta kedves és segítőkész velünk. Egy közös családi kiránduláson is voltunk együtt (3 gyerekkel az erdőben, jobbnak láttam ha én is megyek velük, illetve mondta is h jöjjek én is nyugodtan).


Ezután persze lehet még nehezebb lesz megérteni a gyerekeknek h különköltözünk, pedig most is milyen jó volt együtt. De szeretném ha jó lenne a jövőben is a gyerekek és az apjuk kapcsolata. Sőt, hogy jobb lenne mint most. Persze ez a kirándulás most jó volt, de előtte állandóan szapulta a gyerekeket minden apróságért, és nem foglalkozott már velük.

2022. jún. 14. 11:01
 10/19 A kérdező kommentje:

Értelek 7es... De épp elég megterhelő volt lemeccselni a dolgokat párommal, nagyon sok indulat volt. Ha ezen a ponton avatjuk be őket, abból sok jó nem sült volna ki szerintem.

Nem színészkedtünk előttük hogy minden milyen rendben van, mert kb március óta nem is szóltunk egymáshoz, külön is alszunk azóta.


Most először volt jó hangulat a kiránduláson hétvégén, de egymáshoz akkor is csak udvariassági 1-2 mondatunk volt. A gyerekekkel foglalkoztunk jórészt.

2022. jún. 14. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!