Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan mondjuk el a gyerekekne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjuk el a gyerekeknek, hogy elválunk?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta feszült volt a helyzet, végül én adtam be a válókeresetet. Előtte próbáltuk újrakezdeni, de 2 napig sem tartott a béke.


Aláírtuk a közös megegyezés papírjait, pár hét és meglesz az első tárgyalás.


A házat, amelyben laktunk, már eladtuk, 1 hónap és át is kell adnunk. Én a gyerekekkel átmenetileg szüleimhez költözök,kb 1.5 hónap amíg be tudunk költözni az új lakásba, közben párom albérletet keres hamarosan.


Holnap költözök át a gyerekekkel szüleimhez, de egyelőre még csak annyit tudnak, hogy azért mert a házból már lassan ki kell pakolni, ill. nyári szünetben a mamáék fognak rájuk vigyázni többnyire.

11, 9 és 7.5 éves gyerekek.


A tanévzárás miatt vártunk eddig a bejelentéssel, ne befolyásolja őket negatívan a témazárók megírása előtt pl. Holnap vége az iskolának - de még mindig nincs szívem elmondani nekik, mert hétfőtől mennek táborozni, 1-1 hétre, váltásban. Ottalvós tábor a kisebbeké.

Indítsam el egy ottalvós táborba elsős és másodikos gyerekeket, hogy előtte rájukborítok egy ilyen hìrt?? Vagy utána követő héten a nagyfiú megy sporttáborba, ami nem ottalvós ugyan, de nagyon-nagyon várja. Rontsam el a kedvét a hírrel? Az első tárgyalás egyébként pont ezen a héten lesz, amikor ő sporttáborban lesz.


Vagy várjam ki még ezt a 2 hetet így boldog tudatlanságban? Utána is lesz még 1-1 tábor, de csak pár hétre rá.


Minden hsz érdekel, az is úgy általànosságban is, hogy ti konkrétan mit mondtatok a gyerekeknek az egészről, és mikor?

Köszönöm.


2022. jún. 14. 10:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%
Oh, már emlékszem rád, írtál már ki kérdést és ott is többen írtuk, hogy ez a házasság már minden, csak nem házasság.
2022. jún. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
33%

Anyu és apu nagyon szerették egymást,de rájöttünk,hogy már nincs meg az a tűz ami a szerelemhez kell.

Külön fogunk költözni apátol,de attol ugyan úgy szeretünk benneteket,csak mostmár apa és anya nem puszilózik,hanem ölelkezik.

Ezt a nyelvet megérti mind a 3 gyerek.


Azért félelmetes,hogy 3 gyerek után jöttetek rá,hogy nem fog menni..


Mindenesetre tudatosítani kell a gyerekekben,hogy őket ugyanúgy szeretitek mint előtte és bármikor fordulhatnak mindkettőtökhöz!

Mind a ketten legyetek ott a beszélhetésnél, ez egy sorsdöntő dolog számukra.

2022. jún. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Mégha csak a tűz hiányozna...:)

De köszönöm a hsz-edet 12es!


Házasságunk 4. évében már 3 gyermekünk volt azóta eltelt még 7 év - igen, sajnos lehetséges, hogy ennyi idő alatt nagyon negatív irányban változzanak meg a dolgok.:(

2022. jún. 14. 12:23
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne bonyolítsátok túl, a cicoma csak ront rajta. Elvált szülők gyereke vagyok és a mai napig beleborzongok az emlékbe, hogy apám elém áll a semmiből meg boldog családképből, hogy ő nagyon szeret engem, de egy másik nénit jobban szereti anyánál (14 voltam...) és hogy értsem meg, hogy ezt nem lehet elfojtani blabla. Azt tartottam volna a legkorrektebbnek, ha mindketten elém állnak és azt mondják hogy lehet hogy nem úgy tűnt az elmúlt időben, de már nem működnek köztük a dolgok és elválnak. Aztán nyíltan: apa az anyjához költözik, de azért hetente látogat majd, vagy én is látogathatom, mi meg anyával maradunk a házban.

Ez az apa és anya attól szeret téged szöveg szerintem nem odavaló, hacsak nem kérdez rá kifejezetten a gyerek. Úgyis sokk lesz neki(k) a válás híre, felesleges a sallang.

2022. jún. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem buták a gyerekekek, valószínűleg ők is látják a gondod. Nálam 7 évesek voltak az ikrek mikor szétmentünk, és a fiúk teljesen higgadtam fogadták, és megértették, hogy ez így nem mehet tovább, pedig semmi veszekedésnem nem voltak részesei, de azon kívül se volt, csak voltak komoly problémák.
2022. jún. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm 14es! Sokkoló lehet egy ilyen hír, ezért is félek hogy fogják fogadni a gyerekek.

De a másik oldalon meg tudom hogy milyen pusztító volt napi szinten a családi életünk. Azt sem szerettem volna folytatni.

2022. jún. 14. 14:06
 17/19 anonim ***** válasza:
20%

Mond ezt:

-Nem mi vagyunk az igazi szüleitek, örökbe fogadtunk titeket!


_csak vicc volt , elválunk apátokkal!

2022. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, valószínűleg nem fogják jó fogadni a gyerekek. Pláne, hogy most volt egy idilli családi kirándulásotok. De ezt akárhogy mondjátok el, nem fogják jobban fogadni, maximum rosszabbá tehetitek a mellébeszéléssel.
2022. jún. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ketten együtt mondjátok el, minél előbb.
2022. jún. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!