Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit lehet tenni ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni ebben a fájdalmas helyzetben?

Figyelt kérdés
Párommal 10 éve vagyunk együtt, van egy 3 éves kisfiunk. Nagyon eltávolodtunk egymástól sajnos. A napokban hosszas örlődés után beszeltünk a kapcsolatunkról, érzéseinkről. Megbszéltük hogy nem jó a helyzet és mondtam neki lehet jobb lenne, ha külön folytatnànk. Úgy érzem hogy nincs meg bennem az az érzés, ami kellene. Össze is pakoltam egy bőröndbe és elindultam, hogy elköltözöm. Ő utánam jött és sírva magyarázta, hogy ez nem így működik, nem ezért vállalta a gyereket. Szegényre mindent rázúdítottam és nem tudta feldolgozni. Most bejelentkeztünk egy terapeutához, mint egy végső próbálkozásképpen. Van köztetek olyan, aki sikeresen helyre tudta hozni a kapcsolatat igy. Most nagyon akutt a helyzet, fogalmunk sincs mitevők legyunk. Parom fél, hogy összeomlik és nem tudja hogy latja el a gyereket meg mit mond neki, ha engem keres.

2023. jan. 9. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Nehez helyzet. Amikor megvarjatok, hogy darabokra torjon az egesz kapcsolat, ott mar csak a piocas ember segithet. Lathatoan te mar jol elvagdostad a kotelekeket koztetek, mig nala ezek megvannak. Most jon az a resz, hogy erzelmileg megeroszakolod magad, hatha elvezni fogod. Ha akarsz valamit tenni, akkor tedd. Ha nem, akkor ne csinalj ugy, mint aki ugy tesz.
2023. jan. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Menni fog, ha mindketten akarjátok. Ez nem kis munka. Nem egy-két hétbe fog kerülni, lehet akár fél-1 év is. A lényeg, hogy legyetek kitartóak. Sokan ott buknak el, hogy nem tartanak ki, pedig meg lehetne oldani, csak kényelmesebb kilépni. Persze ehhez az is kell, hogy azért minimális érzelem legyen, hiszen csak akkor van mit újra lobbantani. Ha nincs, az még nehezebb, az már kérdéses.
2023. jan. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

De te azt mégis hogy gondolod, hogy kérdés nélkül, anélkül hogy ezt a barátnőddel megbeszélnéd, csak ott hagyod őt a KÖZÖS gyereketekkel, aki mindkettőtök felelőssége??

Miért gondolod természetesnek, hogy te ezt megengedheted magadnak??


"Parom fél, hogy összeomlik és nem tudja hogy latja el a gyereket meg mit mond neki, ha engem keres."


És ez téged nem aggaszt? A gyereked jóléte?

Elképesztően undorító egy "apa" vagy te..

2023. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy érzem hogy nincs meg bennem az az érzés, ami kellene."


Ha arra a nagy, őrjítő szerelemre gondolsz, az pár év alatt szükségképpen elmúlik. Ha így gondolkodsz, akkor szükségképpen válás/szakítás lesz minden kapcsolatod vége néhány év alatt.

A párterápia lehet eredményes, elsősorban akkor, ha mindketten őszintén meg akarjátok javítani a kapcsolatot.

2023. jan. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Te pont olyan gusztustalan ember vagy, mint a gyerekem apja. 2 éves volt a gyerekünk, mire kimondta, h nem akarja velem tovább folytatni. Mehettem albérletbe és még a gyereket sem engedte el velem. Azóta férjhez mentem és belefulladt a saját hülyeségébe, mert már nincs házi cseléd, nincs aki kölcsönad neki, mert elfogy a pénze. 5 év élettársi kapcsolat után közösek a dolgok is, és 4,5 év múlva milyen érdekes, nem érezte azt, amit kell. Jobb lesz a párodnak nélküled.
2023. jan. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sztem menj, de tudasd vele hogy a penzed felet a gyerekednek utalod.

Azert gondolom nem akarod szarba hagyni ?


Az lenne a normális ha finanszíroznad neki a gyerek nevelést ugy egyben, hisz gxerek mellett dolgozni is egyes helyzetekben szinte lehetetlen segítség nélkül.

Tehat biztositsd a megelhetesuket , es koltozz el, ez mellett elheted az életed, de ne feledd a gyerek fele felelősséggel tarozol, es az anya fele is amig oviba nem adja

2023. jan. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdés az,hogy valóban Te is szeretnéd e helyrehozni a kapcsolatotokat,vagy csak sajnálatból maradtál a párod mellett.


Ha szeretnéd,akkor adj bele mindent,beszélgessetek őszintén,nagyon sokat,hogy ki mit szeretne,ki mit vár a másiktól a jövőben.Sok idő lesz és keményen kell dolgozni érte,de ha mindketten szeretnétek akkor rendbe tudjátok hozni.

2023. jan. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
20%

Szia,


Itt mindkét oldalról vérzik a téma.


Egyrészt mindenkivel elfog múlni a szerelem benned. De lehet nem jó embert választottál magad mellé. Benne van...


A pároddal is vannak gondok. Mi az, hogy nem ezt vállaltad? Gyerek van stb. Tipikus esete, amikor azt gondolja lett egy gyerek, ő most már magához láncolt.


Én nő vagyok. Ha valakivel gyereket vállalok, tudatában vagyok annak, hogy lehet egyszer a házasság véget ér és egyedül kell nevelnem tovább. Nyilván az apának be kell szállni, hiszen a gyereke. De ne kínlódjak már egy szar kapcsolatban, csak mert közös gyerek.


Gondold át tiszta fejjel az egészet. Mi szól mellette és mi ellene.

2023. jan. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!