Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy kezdjek neki a válásnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezdjek neki a válásnak?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem, hogy szeretnék elválni. Számtalan okom van erre. Nem tudom, hogy kezdjek neki. Van egy gyerekünk, és én többnyire, csak miatta maradtam vele. De már nem bírom. Egyszerűen nagyon boldogtalan vagyok már, nem szeretek hazajönni sem. Van egy szuper állásom, minden szegmensét élvezem. De lassan a lelkiállapotom miatt már a munkára is rámegy ez a helyzet. A gyerkőc 15 hónapos, én pedig 31 éves vagyok.

Amitől tartok, hogy a feleségem indulatos, és az utóbbi időben nem komplett. Egyedül életképtelen lenne. Ez sem érdekelne már, de annyira keresem a kiutat. Néha úgy érzem és úgy gondolom, hogy csak akkor menekülhetek el ebből a toxic házasságból, ha öngyilkos leszek.



2023. márc. 10. 19:31
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Az pedig kimaradt, hogy én férfi vagyok és nem, nincsen harmadik fél.
2023. márc. 10. 19:32
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Keress egy ügyvédet és - esetleg - egy pszichológust!
2023. márc. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%

Mióta vagytok együtt?

Miért pont neked szült? Más férfit nem talált?

Hogyhogy nem 2 évvel ezelőtt akartál tőle elválni, most kell, mikor gyerek van?


Én meg nem találok nőt aki szülne... hát ezért!

2023. márc. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Te nagyon félreérted! A gyerekemnek mindent megadok tudod? 16-17 órákat dolgozok, hogy mindent megadjak. Imádom szeretem. De a feleségemmel nem jövünk már ki. Jobb az, ha abba nől fel a gyerek, hogy kiabálás és csapkodás megy?!
2023. márc. 10. 19:39
 5/15 A kérdező kommentje:
7 éve vagyunk együtt
2023. márc. 10. 19:40
 6/15 anonim ***** válasza:
10%
Megérdemled. Szánalmas az egész.
2023. márc. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Mi a kérdés? Keress egy ügyvédet és ő elmondja lépésről-lépésre a teendőket, hogy mikor mi fog történni.


Pszichológus sem ártana valóban.


Hogy a búbánatban dolgozol napi 16-17 órákat? Mikor eszel/szarsz/alszol/foglalkozol a gyerekeddel?


Szereted, imádod - mennyit foglalkoztál vele eddig?


Ilyen kicsi gyereket extrém esetektől eltekintve az anyának ítélnek mindig, közös felügyeletet kérhetsz.


Bármennyire is nehéz próbálj a feleségeddel higgadtan egyeztetni az anyagiakról, láthatásról stb.

2023. márc. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon szánalmas kedves barátom.
2023. márc. 10. 19:47
 9/15 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, a gyerek nem attól lesz boldog, ha napi 17 órát dolgozol és az anyagiakkal messze nem adsz meg mindent! Folyton hajtod magad, nem csoda, ha depresszív vagy. Nem csak az otthoni dolgok miatt. Ha elválsz, a feleségedhez fog kerülni a gyerek, nem lehetsz vele minden nap, és amúgy is rengeteget dolgozol, időd sem lenne rá, ellenben azt írod, hogy nem komplett a nő, és indulatos, nem hangzik úgy mintha a gyerek érdeke lenne, hogy még távolabb is kerülj. Persze, az öngyilkos gondolatos apa se egészséges!!

Ha TÉNYLEG a gyerek szempontjai lennének az elsők, neked is, meg a párodnak is, k*** az lenne az első, hogy megtanultok lazítani, mert a gyerek magába szív mindent! Megy itt a duma, hogy mindent megadsz neki, a nagy kakit, hát ezerrel mérgezitek a közérzetét, te is, ő is. Mindent meg fog tanulni, a szorongást, az állandó fusztráltság érzetét. Attól hogy elváltok ez a jellemvonásotok még nem fog megváltozni, az anyának pláne nem ha egyedül marad. Csapatjáték kell, utána mondd nekem, hogy te mindent megadsz!

2023. márc. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

A sok okoskodó, aki ide olytsok jót ír, azt hiszi.

Egy kapcsolat két oldalas, nem egy. Azért írom ezt, mert én is abban a helyzetben voltam mint a kérdés kiírója. Addig pálcát ne törj a másik feje fölött, amíg nem érzed át a másik valós gondját problémáját. A kérdező kétségbe van esve, utál haza menni, nem szereti a feleségét. Én is ebben a helyzetben voltam, van két gyerekem, elváltam, új életet kezdtem. Nem foglalkoztam azzal hogy mit szól a szomszéd, a barátaim stb.... Én életem és egyedül én döntök benne nem pedig a környezetem. Fossba nem maradtam, ezért váltam. A gyerekekről gondoskodik ugyan úgy mintha velem élnének. Ha csak ez az egy kiút van akkor válj, de ne legyél öngyilkos, nem ér annyit az egész. Ott van a gyereked, segítségre lesz szüksége az életben, és nem az anyjától hanem tőled. Tedd túl magad rajta és kezdj új életet.

2023. márc. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!