Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek jó lenne, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jó lenne, ha valahogy büntetnék a házastársi hűtlenséget? Mondjuk számítana a válásnál.

Figyelt kérdés
2014. júl. 1. 15:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
9%
Mondjuk ilyenekben egyet értenék nőknél hogy egy hapsi, egy ujjperc minusz.
2014. júl. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%
ne kezd megint...
2014. júl. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
35%
Igen, jó lenne. Aki csal az nem becsültes az élet más területén sem, úgyhogy az ilyen embertől sok jóra a válásnál sem lehet számítani. Az lenne a jó, ha ezt a tényt jobban figyelembe vennék ha a felek nem tudnak megegyezni.
2014. júl. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell több évszázadot visszamenni ahhoz, hogy tudd, régen igenis volt ilyen szankció.


Biztos vagy abba, hogy az államnak, törvényekkel kell beleavatkoznia az olyan lelkileg meglehetősen egysezrű, igénytelen emberek életébe, akiket a saját erkölcsük, felelősségérzetük, családjuk, gyermekeik iránt érzett elköteleződésük sem korlátol abban, hogy megcsalják a házastársukat ahelyett, hogy a mindenki előtt nyitva álló törvényes utat (válás, mediáció stb.) válasszák?


Mi köze a közösségnek ahhoz, hogy ki mennyire igényesen és őszintén éli a magánéletét?

Szánalmas persze és aki benne van megcsaltként vagy gyerekként, annak szomorú és kétségbeejtő- de ezen a jogszabályok sem segítenének.


Vagy te lennél, aki meghatározod a vagyoni értékét egy kapcsolatnak (csak mert ha büntetni kellene valakit a megcsalásért, akkor kapjon x%-kal kevesebb vagyont? vagy X nap börtönt?)- mindenki számoljon el a lelkiismeretével, magával, a házastársával.


...egyszercsak nehogy azt vegyük észre, hogy Orwell 1984 :)

2014. júl. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
25%
A megcsalasnak mindig van oka, gyakran a szegeny artatlan megcsalt fel. Nem olyan egyszeru ez.
2014. júl. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a megcsalásnak van oka (bár nem mindig ugye...), de akkor is be lehet adni a válási papírokat és UTÁNA félred..ni.
2014. júl. 1. 16:01
 7/23 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem válásnál figyelembe kéne venni. Ha amiatt megy tönkre a házasság mert az egyik fél megcsalta a másikat akkor a csaló fél kapjon kevesebbet, a bíróság a megcsalt félnek kedvezzen.

Pl.: ha egy nő anyagi érdekből elvesz egy férfit majd megcsalja akkor ne az legyen, hogy a válás miatt a férfi elveszti vagyonának egy jó részét miközben ő az ártatlan fél hanem maradjon meg minden vagyona és a nőnek ne járjon semmi sem azon kívül amit ő hozott a közös vagyonba. És ez legyen fordítva is igaz.

2014. júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

" de akkor is be lehet adni a válási papírokat és UTÁNA félred..ni."


Ez sem ilyen egyszeru. En voltam ilyen szituacioban, raadasul en voltam a "szenvedo" fel, lattam belulrol es tudom hogy nem lehet tomondatokkal iteletet mondani, es latom a sajat hibaimat is ami oda vezetett ahova.


Ha ket ember kozott szoros a kapcsolat oda NEM FER BE harmadik fel. Soha. Amikor befer, annak mindig oka van. Csak a magcsaltak szeretnek az aldozat szerepeben tetszelegni.

2014. júl. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
2014. júl. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez egy három szereplős történet, amihez senki másnak nincs köze. Különben is, mi van akkor, ha a megcsalt fél nem is akar válni?
2014. júl. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!