Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a nyitott házasság sokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a nyitott házasság sokkal elfogadottabb dolog volna, sokkal kevesebb házasság érne véget válással?

Figyelt kérdés
Ha van itt esetleg valaki, aki ilyen kapcsolatban él vagy élt, légyszíves írja le a tapasztalatait, véleményét pro és kontra.
2023. márc. 31. 20:03
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
80%
Beszélni lehet, de faaszságokat állítani... tudod garantálni, hogy a kapcsolat, amiben 2-nél több ember van, az unikornisfing rózsaszín?
2023. márc. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
4%

21

Miféle ostoba kérdés ez?

Veletek ellentétben én nem tettem kategorikus kinyilatkoztatásokat a párkapcsolatokról, pusztán annyit mondtam, hogy a széteső házasságok számából kiindulva talán itt az ideje egy paradigmaváltásnak.


És azt sem mondtam, hogy a nyitott párkapcsolatok aztán tutibiztosan megoldanak minden problémát, csak annyit, hogy szerintem nem elvetendő az ötlet.


De úgy látom, nem lehet errőo beszélgetni normálisan.

2023. márc. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, a "veletek" többesszámmal kiket szólítasz meg, én egyetlen ember vagyok, és az volt a válaszom, hogy szerintem az egyéni érzésekhez nincs köze annak, hogy ez mennyire elfogadott.
2023. márc. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
89%
Én meg azt nem értem, miért nem ismerik az emberek önmagukat annyira, hogy a házasság nekik való vagy sem. Vagy az élettársi kapcsolat. Vagy bármi, ami hosszú távra szól.
2023. márc. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
21%

23

Meglepő módon a többes szám neked és az előző kommentelőknek szólt. Különös, nem?


A különböző párkapcsolati formák elfogadottsága és az abban élő vagy arra vágyó egyének érzései közt pedig csak a vak nem lát összefüggést. De gondolom korábban ugyanennyire harciasan védelmezték a szülők által elrendezett házasság intézményét, mint ahogy most te a monogámiát.

2023. márc. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Az összefüggés pont annyi, mintha holnaptól legalizálnák a füvet, akkor az emberek állandóan be lennének szívva. Aki akar, most is szív, aki nem, az akkor sem fog, ha a szájába teszed és meggyújtod.
2023. ápr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
83%

"Azért mert attól hogy mással is lefekszenek, lelkileg még egy közösség, illetve vannak közös magasabb céljaik, gyereket nevelni, közösen jól élni programok.."


Ja, csak a gyakorlatban ilyenkor 90%-ban lelépnek a másik félhez.

Vagy csak addig nyitott kapcsolat híve valaki, amíg neki nyitott. Ha a partnere is ismerkedik másokkal, akkor van nagy meglepetés.

2023. ápr. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
90%

És a gyakorlatban hogyan bonyolódik az ilyen?

Anyuka válaszol vacsi közben a gyerekek kérdésére, és elmondja, hogy apuka ma egy másik néninél alszik, de minket szeret, holnap már ő fog főzni és veletek vacsizni, mert én meg megyek egy másik bácsihoz 2 napra?

2023. ápr. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 Rising Phoenix ***** válasza:
100%
A házasságok azért mennek tönkre, mert akármilyen okból nem működik 2 ember között a kapcsolat. Ha ebbe bevonsz még 1-2 embert, attól nem fog jobban működni, maximum jobban érzik magukat külön külön a házas felek. Ami még jobban elősegíti az elhidegülést. Nyitott kapcsolat azoknak működik, akik egyetértésben és előre megbeszélve, így teljes és boldog emberek, de nem tönkrement házasságot próbálnak megmenteni.
2023. ápr. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
26%

10 minek kéne megindokolni a nagyinak, hogy külön program lesz? Hát egy időben mennek nem?

A másik hogy szervezés kérdése...

5 Én pl marhára nem vagyok prűd, de mégse mennék ilyenbe bele...a kettőnek semmi köze egymáshoz.



Sztm meg mégtöbb kapcsolat menne tönkre. Nagyobb eséllyel szeretnének a szeretőkbe az emberek.

De most hogy nem annyira elfogadott, attól még aki akar lehet ilyen kapcsolatban...mégcsak nem is kell senki orrára kötni.

2023. ápr. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!