Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyedülálló anyukák! Mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedülálló anyukák! Mi a sztoritok válással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mi miatt döntöttél úgy, hogy inkább egyedülálló anyukaként folytatod?

Nehéz volt? Tudtál segítséget kérni?

Mi volt az utolsó csepp a pohárban?

Apa mit szólt a dologhoz? Jelenleg, hogy viszonyultok egymáshoz?

A gyermeke(i)d hogy viseli(k)? Mennyi idős(ek) volt(ak), mikor elváltatok?

Rádtalált újra a szerelem?

Érdekel minden egyes kis részlet, hogy ki hogy élte meg/át a válását és hogy a gyereken mit láttatok.



2023. aug. 4. 08:27
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon eltávolodtunk egymástól, és amikor jeleztem az exemnek a problémákat, csak ígérgetett, de nem volt érdemi változás. Sőt, elkezdett kifelé kacsintgatni pont akkor, amikor a kapcsolaton kellett volna dolgozni. Még akkor is adtam esélyt, többet is, mint kellett volna, de tényleg semmi változás nem volt, a végén már ultimátumot adtam, hogy van egy hónapja, hogy tegyen már végre ő is a kapcsolatba, mert én már változtattam azokon a dolgokon, amiket ő kért, most már neki is kéne... Aztán mikor kijelentettem, hogy vége, akkor közölte, hogy pedig ő pont most akarta elkezdeni... kb. 2 éve volt rá, de pont akkor akarta elkezdeni... A gyerekem akkor 6 éves volt. Nyilván felborította az életét, de ő is érezte, hogy ez a kapcsolat rossz, sokat veszekszünk és azt mondta, ő ezt már nem bírja, jobb lenne, ha elköltözne az apja. Azért hosszú évek alatt sikerült egy normális viszonyt kialakítani. A gyerekünk kb. annyit van az apjánál mint nálam. Ez sok kommunikációt és rugalmasságot igényel. Gyerek ma már azt mondja, hogy teljesen jó ez így, hiszen két helyen kap meg mindent. :) És igen, pár évvel azután, hogy szétmentünk az apjával, jött az új szerelem, jelenleg is együtt vagyunk. :)
2023. aug. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem én döntöttem így, hanem az exférjem, aki elhagyott egy másik nőért. Persze, hogy nehéz volt... abból a szempontból szerencsém van, hogy anyagilag támogat, többet fizet, mint a megítélt gyerektartás, így nagyjából ki tudok jönni a pénzből, de teljesen átalakult az életem, életünk. Egy gyerekünk van (16), ő egész jól viselte a válást. 3 éve váltunk el egyébként, ők azóta is együtt vannak, nekem nincs senkim. Nem is gondolok ilyesmire, nem is tudnm elképzelni, hogy ismerkedjek, meg hogy valami "idegen" jöjjön a gyerekem életébe. Magányos vagyok, de még nem annyira, hogy változtassak rajta, és az a helyzet, hogy még mindig nem vagyok túl a válásunkon. Fáj látni, hogy ő milyen gyorsan túllépett ezen, hiszen már ott volt neki az új, és azt talán még jobban fáj látni, hogy milyen boldogok. Szerintem velem sosem volt ilyen boldog,pedig mi is szerelmesek voltunk egykor... a gyerekkel is jól kijön az új feleség, viszik magukkal programokra, ha az elején volt is fenntartása a gyereknek, mára elmúlt, jól megvannak. Én vagyok az egyetlen, aki még nem tette túl magát ezen az egészen. De majd talpra állok.
2023. aug. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk eleve viharosan kezdődött a kapcsolat, és a gyermekvállalást követőén csúcsosodtak ki a problémák.


Még a családsegítősök is megjegyezték, hogy ez közöttünk soha nem volt egészséges és egyenrangú dolog.


A tavaly nyár egy pokol volt, egy fedél alatt éltünk több,mint egy évig, majd ősszel inkább hitelt igényeltem és elköltöztem a kisfiunkkal. Mérni lehetett a különbséget, sokkal nyugodtabban teltek ezután a napjaink is. Akkoriban egy szuper állásom volt, jó fizetéssel, így nem is volt kérdés, hogy lépjek e.


Decemberben váltunk el, azóta anyagilag úgymond küszködés (mivel év elején fel kellett mondanom), és jelenleg elég szar a fizum...


Segítségem nem nagyon van, tulajdonképpen hónapok óta csak a leges legszükségesebb dolgokat tudom megvenni.


Az utolsó csepp amúgy az volt, mikor leköpött, bár már előtte sem voltunk együtt, de ez tette végleg visszafordíthatatlanná az egészet. Azóta sem bánom amúgy, egy percig sem.


A kisfiam 4. szülinapja előtt, épp Mikulás napján mondták ki a válást...


A volt férjemmel hullámzó a kapcsolat, van, mikor hetekig normális, aztán egyszer csak lekurváz a gyerek előtt.


Ő egyébként megszokta, hogy hol anyával, hol apával van, vitát nem nagyon hall, mert nem is hagyom. Igyekszem vele minél többet beszélgetni a helyzetről.


Szerelem?

Van valaki, aki iránt érzek valamit (és igyekszem mihamarabb kiverni a fejemből őt), mert a jelenleg fennálló problémák a jövőmet nagyban befolyásolják, így most nagy luxus a szerelmi bánat :')

2023. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!