Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Évekig tartó válás túléléséhet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Évekig tartó válás túléléséhet tippek? To hogy tartottatok ki?

Figyelt kérdés

Kicsi gyerekeim vannak, a volt párom mindenhol keresztül tesz ahol csak tud, húzza az időt ahogy csak tudja, halasztatja a tárgyalásokat, gyűjti a bíróságra a bizonyítékokat, a tárgyalásokat végighazudja, soha nem ért egyet semmiben, mindennel kapcsolatban irreális kérései vannak, módszeresen próbal hónap óta mindenhol lejáratni, és még tudnám folytatni miket művel.

A legrosszabb hogy jó ügyvédem van, de ígyis évek lesz mire megszabudulunk egymástól. Az anyagiak lkal kapcsolatban kb már elvárásaim is alig vannak... Hogy lehet kitartani miközben 2 csodálatos gyermekünk van és csak arra vágynék hogy velük tudjak foglalkozni nyugalomban és békében? Tudom hogy hosszú lesz és ki kell tartani, de ez egy borzasztó türelemjáték. Hallottam már nehéz és hosszú válásokról, de ez minden kívülálló szerint is kemény lesz... alapvetően egy kedves, talpraesett, mosolygós, életvidám ember voltam, de kezdi belőlem kivenni az erőt ez az egész. Annyira remélem hogy még visszatérek magamhoz és egy igazán boldog anyukája leszek a gyerekeimnek.

Sorstársak 1-2 jó szó nagyon jól esne!


2023. szept. 15. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Nincs olyan illető, aki kicsit ráijesztene az exre? Férfi rokon, vagy barát például?
2023. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Ha bárki akar tőle valamit, annak az ellenkezőjét csinálja.
2023. szept. 15. 22:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok híve a fizikai erőszakkal történő problémamegoldásnak, de én a helyedben valami drasztikusabb dologgal hozakodnék elő.
2023. szept. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem beszélek vele, csak e-mailben, és csak a gyerekkel kapcsolatban. Ha személyeskedést, vagy bármi mást is ír, arra nem reagálok. Ezzel máris sok stresszt megspóroltam, mert eleinte engedtem a telefont, de csak felidegesitett.


A tárgyalások, vádak valóban elég megterhelőek, de nyugtasson meg, hogy mindenhez bizonyíték kell. Ez mondjuk nálad is igaz, de pont ezért jó az írásban kommunikáció, mert annak nyoma van, és elfogadják. Az hogy te szerinte miket csináltál a házasságban, az egy dolog, azt bizonyítani is kell. Sajnos akadnak hamis tanúk, de ha jó az ügyveded, akkor megbuktathatja őket. Az enyém tanúján mondjuk még a bíró is elnevette magát, annyira abszurd volt, de nem is túl intelligens az illető (a tanú).


Próbálj köztes időkben ne foglalkozni az egésszel, csak élj, foglalkozz a gyerekekkel, magaddal. Ha van gyerek, akkor 2 havonta van tárgyalás, de ha közben próbálsz nem ezen agyalni, akkor kibirható. Az idő ami kegyetlen, de igazából ha nem akarsz új életet kezdeni, magyarul újraházasodni, akkor ki lehet bírni, bár anyagilag is megterhelő.

Nekem a "gyerekvédelemmel" foglalkozó szervekkel, meg a hatóságokkal még jobban meggyűlt a bajom, mint a bantalmazo exférjemmel, döbbenet mennyire apapártiak. De nem akarlak ijesztgegni, meg neked talan nem lesz dolgod velük, illetve én is találkoztam rendessel is.


Jobb ha mindenre IS felkészülsz, de nagy levegő; minden tárgyalással ha csak picit is, de előrébb vagy, akkor is ha évek lesznek.


Üdv egy 2 éve válófélben lévő anyuka

2023. szept. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Nem váltam még, de azt leírnátok hogyan tudja a férfi évekig húzni? Úgy tudom, nem kell a másik fél beleegyezése. Akkor mit csinálnak ezek az "uriemberek", mit bizonygatnak, amivel halasztani tudják a válást évekig? Az nem elég indok, hogy az egyik fél válni akar és kész, vagy hogy van ez?
2023. szept. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg a gyermekfelügyeleti jog tisztázàsàn mehet a per.
2023. szept. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5

Ő akarja a gyerek kizárólagos felügyeletét, és mindenbe beleköt.

Illetve végső megoldásként kirendelhetnek pszichológiai orvosszakertőt, ami már a végét jelenti, de pl nálunk hiába a 30 napos határidő, 2 halasztás után május óta nem ért be az eredmény a bíróságra...

Na ez még a tárgyalasoknál is bosszantóbb!


4

2023. szept. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

4# hasonló hozzáállással próbálom csinálni ahogy leírtad. Az egészben a legmegterhelőbb talán az igazságtalanság, a vádak, a megtörtént dolgok teljes elferdítése.

5# teljesen irreális elképzelései vannak mindennel kapcsolatban: a gyerekek, a láthatást, gyerektartást, vagyonelosztást illetően is. Holott szerintem én egyik téren sem vagyok elrugaszkodva. A szakértőkig még nem jutottunk el, de nyilván ott is ezt fogja csinálni....

2023. szept. 16. 02:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!