Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A válás jogerőre emelkedése...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A válás jogerőre emelkedése után mennyi idő szokott lenni, amég a rendszerben is átírják?

Figyelt kérdés
Mert nálunk már több mint egy hónapja megtörtént, de a rendszerben még mindig házas vagyok.

nov. 22. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez miért olyan fontos számodra? Nejem elég volt hogy elváltam, többi nem érdekelt.

Iratok átírása a lényeg? Írtad volna a kérdésbe akkor.

nov. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyrészt az iratok, a nevem, de legfőképp mert terhes vagyok az uj páromtól, szeretnénk mielőbb összeházasodni, és nincs sok időnk...
nov. 22. 13:48
 3/14 anonim ***** válasza:
Kimondott válás után azt hiszem két hét és mehetsz iratokat csináltatni. Férfi vagyok, de az exem mondta hogy két hét múlva ment iratokat csináltatni. Egybe az egészet érdemes, mert ha kihagysz egyet is nem fog érdekelni mindaddig, amíg abban az ügyben kellene intézkednek, mert akkor nem fogják megcsinálni ha régi neved van a kártyán.
nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Már azt is próbáltam, de azt mondták ahhoz is az kell hogy az anyakönyvvezető átirja a rendszerben. Hiába voltam ott helyben a hiteles végzéssel a kezemben, azt mem fogadják el, csak ami egyenesen a bíróságról jön. Az meg még nem talált oda október 20 óta, most is hívtam őket...
nov. 22. 13:57
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a bíróságot kell felhivnod és konkrétan elmondani hogy neked sürgős lenne. Lehet úgy vannak vele hogy ráér, nem postázták, iktatták vagy hasonló. Jobban jársz ha telefonon érdeklődsz a bíróságon.
nov. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tudom nem egy és ugyanaz de nekem volt ilyen a földhivatallal hasonló dolgom. 6 hónapja már tulajdonos voltam mikor elmentem a földhivatalhoz ügyet intézni, és akkor derült ki hogy még a régi tulajdonos szerepel a tulajdoni lapon. De rá két napra ők hivtak hogy minden rendben van, csere megtörtént. Ügyintézési hiba, semmirekellő banda volt akkor.
nov. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A bíróság elvileg 2 hete postázta. Ugyanabba a kerületbe.
nov. 22. 14:20
 8/14 anonim ***** válasza:
Elég érdekes, mert a bírósági végzés élet előre veszik és hamarabb be iktatják. Tudom, mert a nagynéném bírónő volt és ő mondta. Akár milyen ügyről is legyen szó. Akkor kitartást, és remélem hamarosan új régi neved lesz.
nov. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Lehet elkeveredett, egy telefont megérne.
nov. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ferjem amikor elvalt, ket hettel kesobb kaptuk meg a hatarozatot, mentunk az anyakonyvvezetohoz. Az o rendszereben a ferjem hazas volt meg. Lobogtattuk a papirt, azt mondta, menjunk oda, ahol a ferjem az elso hazassagat kototte, ott kell bejegyeztetni a valast(?) mi masik varosban hazasodtunk. Szoval elmentunk es ott is bemutattuk a vegzest, hogy legyenek szivesek frissiteni a rendszert.

Februar 1-jen valt, ket hettel kesobb kaptuk meg a hatarozatot, meg egy hettel kesobb sikerult elintezni az egeszet. Vegul uj idopontot az anyakonyvvezetohoz februar vegere kaptunk.

nov. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!