Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás szépen vagy pénzügyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás szépen vagy pénzügyi elszámolással?

Figyelt kérdés

Leírom a helyzetemet:

23 év házasság után válok, mert megcsalt a feleségem.

Megvolt mindenünk, jól éltünk de feleségem azt mondta valami hiányzott. Talán így volt talán unatkozott, vagy csak hibázott nem tudom, de most már nem ez számít. Egy évig volt szeretője, akkor kezdődött amikor én covid miatt mesterséges kómában oxigénen voltam. Mikor jobban lettem otthon voltam és ő lebukott mert megláttam egy sms-t. Én nem tudok megbocsátani kapcsolatunk megromlott. Eddig a feleségem nem dolgozott én havi 8-900e ft-ot kerestem, így el tudtam tartani őt és három fiunkat. Nos most a betegségem miatt 400e-re esett vissza a jövedelmem így nem tudom megtenni hogy simán lelépek. Van egy közös házunk, 50M körül van az értéke, de van egy csődbement vállalkozás miatt 25M adósság. Sajnos a covid ezt is lerendezte. Így 12,5-12,5millió maradna ha eladjuk a házat. Itt jön a kérdés:

Harcoljak a ház feléért és adjuk el a házat vagy menjek el albérletbe azért, hogy a gyermekeim ne veszítsék el az otthonukat?

50 éves vagyok feleségem 45 fiúk 12-14-16 évesek.

Nos mi a jó megoldás?



jan. 1. 15:35
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Tehát úgy érted, a ház az asszonyé marad. Nem fizetek gyerektartást. A gyerekek maradnak vele. Ezenfelül fizet havonta valamennyit?

Mi lesz a tartozással?

Meg hát keres 400e-et. Ha 100-at fizet havonta akkor is több évről lenne szó.

Miből élnek meg?

jan. 1. 17:05
 12/20 A kérdező kommentje:

A hitelt igazából én csesztem el.

A covidom előtt vállalkozást indítottam főleg hitelből. Aztán meg akartam menteni. Újabb hitelekből. Adós társakkal mindennel ahogy kell. De így se sikerült mert nem tudok dolgozni sajnos nem jöttem teljesen helyre.

jan. 1. 17:08
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Adjátok el a házat, önerő talán kijön a tartozás kifizetése és a felezés után is.
jan. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Igen talán önerőre elég.
jan. 1. 21:32
 15/20 Senior Séf ***** válasza:
100%
Tudom, hogy ebben az anyagias világban hülyének fogtok nézni, de azért elmesélem; én úgy váltam, hogy vettem a kalapom, és mindent hátrahagyva leléptem. Nekem többet ért a lelki békém, mint végignézni az ügyvédek civakodását, szemétkedését. Mondjuk esetemben kisebb veszteségről volt szó, mint kérdezőnél, de a 0-ról kellett újrakezdenem. Szarügy volt, de ha most válnék, most is így csinálnám. Pénzen vett dolgok pótolhatók. A pereskedéssel elbäszott évek nem.
jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

#15

Nem nézlek hülyének. Pont ez az én gondom is. De sajnos a betegségem miatt nem érzek erőt magamban ahhoz hogy mindent 0-ról kezdjek.

jan. 2. 19:29
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

bárhogy nézem adósság az adósság és azt hogy adnád meg ha nem adnátok el a házat? erre lennék kivancsi..

Van erre vmi terv?

Mert a fizuból mennyit kellene törleszél? / vagy mennyit törlesztesz most?

Ezek fontos részletek, írd meg pontosabb válaszért..

jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Sztem a ház az érték. Lakj te benne vagy a gyerekek nemsoka kierpulnek es megmarad a haz. Fizess az albiba az exednek es gyerektartast ugy is jobban jarsz minthogy eladd a házat. A haz az érték ha van kert is hozzá
jan. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

A ház az érték. Kert, fák, stb. Sajnos nem tudok megegyezni az asszonnyal. Bíróság ha kimondaná, hogy neki kell elmennie talán akkor elmegy. De általában a nőknek kedveznek.

A hitel:

Az első opció hogy eladjuk a házat vagy tud felvenni kölcsönt az asszony (a tartozások és a majd a gyerektartás miatt én nem tudok) ebből lenne a hitel kifizetve. Vagy megy gyerektartásra 50%, a maradék 50% 200e feletti részét viszi a végrehajtó. Ez sajnos azt jelenti, hogy bármennyit is keresnék max 200e ami nekem marad.

Nos ez nem nagyon járható.

Elméletileg lehetne hogy nekem ítélik a gyerekeket, a lakhatási jogot. Így kapnék gyerektartást de a letiltás elvinné a fizetésem 200e feletti részét. Talán így is meg tudnék élni a gyerekekkel de keserves lenne 200+ gyerektartásból megélni és ebben az esetben nekem kellene kifizetni az asszonyt ami nem menne tehát így nekem kellene eladni a házat.

Ezért mondtam az elején:

Vagy megyek csövesnek, vagy eladjuk a házat. Azaz vagy rontok a gyerekeim körülményein vagy szinte éhezni fogok.

Mindezt önhibámon kívül. Mocsok egy helyzet ez.

jan. 3. 22:48
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Maradjatok egy házban, külön szobában, külön kasszán. Az adóságot valahogyan fizessétek ki, mire a gyerekek kirepülnek. A válást így is megindíthatod, közös megegyezéssel. Én is így váltam, nem adtuk el a lakást, igaz, nekünk nem volt tartozásunk.
jan. 4. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!