Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha válni szeretnék a férjemtől...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha válni szeretnék a férjemtől, de van egy két hónapos babánk, akkor a házban, amiben élünk ő, vagy mi maradunk a babával?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki belekötne, 5 év lombikozàs után sikerült a baba és mire sikerült, már a kapcsolatunk megromlott, de együtt maradtunk. Sajnos ahogy szokás mondani, egy gyerek sem ment meg egy kapcsolatot.

Most én szeretnék válni. Van egy nagy Kertes házunk fele-fele arányban van és nem tudom így ,hogy van a baba kinek van joga a házban maradni. Nyilván a férjem részét nem tudnám kifizetni. Hivatalosan hogy van ez? Ki maradhat, ki megy?


ápr. 1. 20:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy nem mehet el a házból, de ő se tehet ki téged. Ki kell fizetni a másikat. De érdeklődj inkább ügyvédnél.
ápr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Egyes! Igen, megyek ügyvédhez majd, csak kíváncsi voltam, hogy hogyan lehet megoldani,hogy mindenki jól járjon és ne legyünk egymásnak útban.
ápr. 1. 20:24
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem dobhatod ki, a ház része az övé és ő se téged pont amiatt. Valamelcikőtöknek mennie kell magától, vagy azután, hogy kifizeti a részét a másik.
ápr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát nyilván nem én fogok a semmire menni a babával, a férjemnek van két kiadott lakása pluszban, neki van hova mennie.
ápr. 1. 20:26
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Akkor neked kell kifizetned a férjedet. De ebben a helyzetben gondolom ő tudna téged kifizetni, szóval vagy mindketten maradtok, vagy te mész.
ápr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Több megoldás létezik: pl. eladjátok a házat és osztoztok az áron, vagy valamelyikőtök marad és lakáshasználati díjat fizet, vagy megállapodtok, hogy nem fizet tartáadíjat, cserébe a gyerek nevére íratja a fél házat (nem a tiédre, mert a tartásdíj is a gyereknek jár).
ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

4

Édesem, teljesen mind1, hogy milye van a férjednek. Ha fele-fele arányban vagytok tulajdonosok, akkor VAGY te mész el, vagy ő (ha kifizeted) vagy eladjátok, és feleztek. Ez a 3 opcio van. Nem rakhatod ki

ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

El kell adni és a feléből új életet kezdeni.

De egyébként a leírtak alapján, hogy több ingatlana van a pasinak, lehet hogy más a helyzet a jelenleg lakott ház lakáshasználati joga tekintetében, mivel nem nagyon pártolja a jog a gyerek utcára dobását.

Én csak azt nem értem soha hogy ezeket a kérdéseket miért ebbe a darázsfészekbe és miért nem a Törvények/Jog-ba teszik fel.

ápr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

"Hát nyilván nem én fogok a semmire menni a babával"

Márpedig ha a ház a kettőtöké, ugyanúgy mondhatja, hogy ő sem megy el. Ahhoz pedig, hogy neki még hány háza van, semmi közöd, a közös házból nem köteles elmenni.

Több megoldás van.

1.Te akarsz válni, te mész el. Férjed ha tud, kifizeti a részed.

2.Férjed megy el, te fizeted ki.

3. Eladjátok a házat és mindenki megy amerre lát.

ápr. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ennek semmi köze a babához, legfeljebb annyi, hogy ha nem tudsz fedelet biztosítani neki, akkor valószínűleg nem neked fogják megítélni. Ritka ilyen pici babánál, de nem példanélküli.

A többiek is elmondták, de újabb megerősítés: az, hogy neki mije van és mije nincs, a jelen ingatlan szempontjából irreleváns. Se neked, se a bírónak nincs joga azt mondani, hogy “kedves Béla, hát magának úgyis van másik, mondjon már le arról a sokmillió forintról”. Ha ő jófejségből azt mondja, hogy persze, maradjatok, ahhoz neki minden joga megvan. Neked viszont semmilyen jogalapod nincs arra, hogy anélkül, hogy kifizetnéd a részét, elzavard.

ápr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!