Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha válni szeretnék a férjemtől...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha válni szeretnék a férjemtől, de van egy két hónapos babánk, akkor a házban, amiben élünk ő, vagy mi maradunk a babával?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki belekötne, 5 év lombikozàs után sikerült a baba és mire sikerült, már a kapcsolatunk megromlott, de együtt maradtunk. Sajnos ahogy szokás mondani, egy gyerek sem ment meg egy kapcsolatot.

Most én szeretnék válni. Van egy nagy Kertes házunk fele-fele arányban van és nem tudom így ,hogy van a baba kinek van joga a házban maradni. Nyilván a férjem részét nem tudnám kifizetni. Hivatalosan hogy van ez? Ki maradhat, ki megy?


ápr. 1. 20:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
12%
A sajat gyerekevel csak nem rak az utcara.
ápr. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%
12: én is ilyen naiv voltam, hogy a gyerekeire csak tekintettel lesz, és józan ésszel nem kezd csatározásba ellenem. Hát tévedtem. Akivel 17 évig voltunk házasok, most simán végignézné ha nyomorognánk, azt is (nem rajta múlik).
ápr. 2. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%

Ha van két kiadott lakása a férjednek, akkor meg az is szóbajöhet,hogy a ház 50%-ának fejében az egyiket megkapod, persze értékegyeztetéssel.

Viszont ha bármilyen hitel, vagy CSOK van a házon, az megcsavarja a dolog anyagi részét, mert a hitel is közös, CSOK esetében meg nagyot lehet bukni a válás esetén.

ápr. 2. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
94%
Legtöbb esetben, meg kell egyezni vagy így vagy úgy, egyik bíró sem fosztja meg a másikat attól, ami az övé. A ti esetetekben a legkönnyebben járható út, ha eladjátok a házat. Aztán a pénzzel mindenki kezd, amit akar. Vágyálmaid semmiképp ne legyenek, hogy őt onnan kirakod az akarata nélkül. A legszarabb ügyvéd is simán bevédi és a perköltségek téged terhelnek majd.
ápr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek ebből a szempontból nem oszt, nem szoroz.

Ha azt akarod, hogy elköltözzön, ki kell fizetned. Ha nem tudod, akkor el kell adni az ingatlant.

ápr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy csak nem te mész a gyerekével azt csak hiszed, az megy aki jobban akar szabadulni … én nekem gyerekkel kellett mennem és még várhatok évekig mig le megy a válás és eladjuk az ingatlant…ő meg ott maradt, és mar csak annak örülök hogy én elköltözhettem gyerekkel. Mert aztán lesz ám neked is ne mulass ha beint, hogy neki kell a gyerek még ha csak azért is hogy téged szívasson.
ápr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez azert nem ugy mukodik, hogy nem fizeted ki, de maradsz a hazban, de meg gyerektartast is kapsz. Nagyon egyszeru, el kell adni a hazat, megfelezni, es a felebol tudsz valamit kezdeni. Abban az esetben, ha van hitel, elsosorban azt fizetitek vissza, utana felezitek meg a maradekot, mar ha marad.
ápr. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, az én anyámnak már 20 éve is ki kellett fizetnie a hàz felét, mikor váltak apámmal. Egy kicsit pofátlan elvárás, hogy adja neked ajándékba a fél házat..


Ha nem tudod biztosítani a gyerkednek a feje fölé a tetőt, akkor nevelje a férjed, aki tudja.

ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van azoknak akik azt írják,hogy ebben a helyzetben ne ugrálj. Neked van egy fél házad,míg apukának kettő egész is. Tegyük fel,a gyerek nem is kellene neki,de ha te sem tudsz felmutatni legalább egy albérletet,vagy azt,hogy valahol lesz tető a fejetek felett,még a gyereket is veszélyezteted. És arra semmi garancia nincs,hogy az apuka hagyni fogja,hogy ott éljetek továbbra is. Mindenképp úgy gondolkozz,hogy válás után akár utcára is kerülhetsz. Maximum pozitívan csalódsz.
ápr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!