Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyorsított válás létezik-e,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyorsított válás létezik-e, ha júliusban szülöm a közös gyermeket, hogy előtte elválhassunk?

Figyelt kérdés
Ilyen esetben az apa milyen követeléssel élhet a gyermekkel kapcsoltaban?
2008. jan. 19. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Nem létezik. kb. 6 hónap csak az első tárgyalás, közös gyermek esetén, ha semmi vita nincs még egy tárgyalás biztos lesz. Összesen kb 1-1,5 év a válókereset beadásától számítva. Az apa kapcsolattartást vagy akár a gyermek nála történő elhlyezését is kérheti, az más kérdés, hogy milyen sikerrel.
2008. jan. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Van gyorsított válás.Én 2000 januárjában tudtam meg,hogy állapotos vagyok az uj páromtól,volt férjemmel már külön éltünk 8 hónapja de még el nem váltunk.Bradtam januárba a válópert,márciusba első tárgyalás mert volt közös gyermek,szólta a bírónak hoy sürgesse meg amsodikat mert aug.elején szülök.Május 30-án váltunk,még juniusba férjhez is mentem,hogy ne a volt férj nevét kapja a kicsi,aug 2-án szültem.

De a bíróságon megmondják,max a polgármesteri hivatalba kell gyorsítottra engedéjt kérni.

2008. jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs gyorsított válás. Egyedül az adott bíró valamint a bíróság leterheltségétől függ az időtartam. A válás során a születendő gyermek elhelyezéséről a kapcsolattartásról és a tartásdíjról is meg kell egyezni, ha nem tudtok megegyezni akkor a bíróság dönt. Ha még a válás előtt megszületik akkor is ugyanez a helyzet.
2008. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
21%
nem haragszol ha megkérdezem miért váltok el a baba megszületése előtt? ennyire megutáltátok egymást a boldog gyerekvárás ideje alatt? sajnálom ,de nem adtok még egy esélyt egymásnak ? mi annyira szerettünk volna gyereket ,de sajna meghalt
2008. jan. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Megromlott a kapcsoltunk, az utolsó próbálkozások, "mentőakciók" is kudarcba fulladtak. Én mindent megpróbáltam, a férjemmel sajnos nem éltünk együtt az esküvő előtt, ez nagy hiba volt.

Egy gyerek nem összetartó erő sajnos, legalábbis nálunk. Nem vagyok hajlandó eltűrni, hogy a férjem részegen jön haza mindenféle nőcskéktől, és ordibál velem (immár 13hetes kismamaként). A gyerekem egészsége a legfontosabb...

2008. jan. 30. 01:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszadónak irnám, hogy a válókereset beadásától számitva nem 6 hónap az első tárgyalás kitűzése, hanem 1, max 2.
2008. febr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!