Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerekelhelyezés előtt állok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekelhelyezés előtt állok, addig amíg nem kerül bíróságra az ügy, a gyereket nem vagyok köteles láthatásra adni az apának?

Figyelt kérdés
Egy kicsit bonyolult fiunk 4 éves, nem vagyunk házasok, féltem tőle a gyereket, soha nem vigyázott még rá, sokat iszik. Fenyegetőzik, hogy elveszi ha elmegyek tőle. most eljöttem, anyukámnál vagyunk. Nekem el kell mennem munkaügyben néhány napra. Elviheti ha én nem vagyok itt? Én meg szerettem volna egyezni vele, hogy 1 héten nálam, másik héten nála legyen, de neki ez sem jó. Nem akarom, hogy a gyerek ezt lássa.
2011. aug. 7. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Ugyan nem vagyok jártas a dologban, de szerintem nem viheti el. De az lesz a legjobb, ha megkéred anyukád figyeljen a kisfiúra, amit gondolom alapból meg is fog tenni, és a férfit ne engedje be.

2011. aug. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
amíg nincs legalább ideiglenes határozat, addig elviheti
2011. aug. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Amíg nincs határozat, addig pont ugyanannyi joga van a gyerekhez, mint neked.
2011. aug. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
2. al értek egyet miért ne vihetné hiszen az apja. Határozat kell :(
2011. aug. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amíg nincs határozat, simán elviheti. Az apja, ugyanolyan jogokkal, mint te.


Ja, és az 1 hét itt, 1 ott pokol, ne menj bele. Bnőm is így volt apjával, hát mi ne mondjak, minden lett kamaszkorára, csak kiegyensúlyozott nem.

2011. aug. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

Ha valóban alkesz és külön lakcíme van az apának, akkor megoldható, hogy ne vigye el, főleg hogy házasok sem vagytok. Anyukád ráhívja a rendőrt, kiskorú veszélyeztetése, aztán így járt.

Gyámhatóságra bemész és kéred a gyerek ideiglenes elhelyezését sürgősséggel, míg meg nem lesz a végleges határozat.

2011. aug. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hallottam olyasmit, hogy addig amíg nincs meg az elhelyezési per, alanyi jogon az anya a hivatalos, mivel nem házasodtunk össze. Addig nincs joga ha az anya úgy ítéli meg, hogy láthassa. De akkor rosszul tudhatom. Igen, az apa lakcíme más mint ahol laktunk, de oda ahol most ő lakik mi vagyunk bejelentve, ő meg másik lakásba. Viszont abban ,hogy 1 hétig nála lenne, utána nálam, tudom, hogy nem tudná teljesíteni, az ovoda és távolság miatt is, és van előző kapcsolatából 2 gyereke, azokkal sem tud mit kezdeni.
2011. aug. 7. 13:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs semmi alanyi jogon az anyánál marad törvény.

Amivel élhetsz, az az, hogy a gyerek a te lakcímedre van bejelentve, tehát onnan elvinni csak engedéllyel lehet.

2011. aug. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!