Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a teendő ha válás után az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő ha válás után az a szülő akinél marad a gyerek külföldre akar vele költözni?

Figyelt kérdés
A párom előző házasságából született egy gyerek, elváltak és most az ex kitalálta hogy külföldre (Ausztria) költözne és ott letelepedne egy rokonánál ott dolgozna és a gyerek is ott járna oviba. A párom nem szeretné ha ez bekövetkezne, mit tehetnénk hogy ne legyen költözés? Alá kell írni ilyenkor vmi papírt hogy az apa is beleegyezik a dologba vagy nem? Gondolom csak úgy nem foghatja magát és egyik napról a másikra kicuccol?!
2009. ápr. 28. 20:18
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy van beleszólása, de igazából nem valószínű, hogy megtilthatja a volt feleségének, hogy külföldre költözzön, és magával vigye a gyereket. Ha a nő jobb megélhetési lehetőséget biztosít a gyereknek, és legális munkát talál, nincs az az isten, aki azt mondhatná neki, hogy nem mehet. Főleg most az EU-ban. Maximum kikötné a bíróság, hogy a láthatási idő ebben az esetben hogyan alakul.

Legalábbis én "józan paraszti ésszel" így gondolom. Biztos, hogy rendelkezik erről valamilyen jogszabály.

2009. ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg a gyerek egyik szülőnek sem "tulajdona", olyan intézkedést kell hozni, ami az ő javát maximálisan szolgálja.
2009. ápr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
77%
Azért az fontos szempont, hogy miért akarnak kimenni. Magyarország nem éppen a lehetőségek hazája jelenleg. Keresztanyám is egyedül neveli a most 7 éves kisfiát (igaz, ő össze se házasodott a gyerek apjával, de jobb is), 3-4 éve mentek ki külföldre, ő Svédországban kapott egy nagyon jó munkalehetőséget orvosként (azóta főorvos), és így minden gond nélkül megélnek, igaz, vágynak haza, de míg kint vannak, legalább össze tudja szedni magát annyira, hogy mire hazajönnek, ne legyenek anyagi gondjaik (itt nyomorogtak). A gyerek folyékonyan beszél svédül, és magyarul is természetesen, és nagyon talpraesett. Nagyon jól fog ez neki jönni a későbbiekben is. Szerintem ha tudod, hogy jobb lehetőségek biztosítottak nekik külföldön, ne hátráltassátok őket. Aki teheti, kimegy, és a gyereknek se tesz rosszat, hogy lát egy másik világot is.
2009. ápr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Hát mosogatni nem egy karrier....

Nem tudom mit lépjünk. Egyszer erre billen a mérleg egyszer arra. Ki tudja mi lenne a helyes döntés. Annyi érv van mellette és ellene. De most komolyan, akinek gyereke van el tudná képzelni hogy egy hónapban csak egyszer lássa? Mert azért tőlünk 600 km-re lennének és minden hétvégén vagy minden második hétvégén nem lehetne bírni anyagilag a sok autókázást. Szóval egy hónapban egyszer lenne találka de akkor több napra esetleg egy hétre. Mondjuk ez a gyakoriság nem törvényszerű csak mint lehetőség merült fel.

Miért baj az ha az apa ennyire ragaszkodik a gyerekéhez? Van olyan aki le se sza...ja a saját gyerekét azzal meg az a baj.

Hát nagyon nehéz döntés lesz, akárhogy alakul.

2009. ápr. 28. 22:26
 15/40 anonim ***** válasza:
81%

Az nem baj, ha szereti a gyerekét, de itt most tényleg a gyerekre is gondoljatok, ja, és mosogatni kint is többért lehet :-) Főleg, ha itthon annyira nehéz tisztességes melót találni, hogy már én is gondolkodtam a külföldön. Gondold el, keresztanyám itt közalkalmazotti fizetésből a béka feneke alatt keresett, kint pedig kb. háromszorosát (vagy még többet), mert értékelik. Még egy példát írok. Egyik szomszédunk kisebbik lánya babysitternek ment ki Angliába, az se olyan nagy karrier, viszont ebből a kezdetből karriert csinált idővel, és férjhez is ment kint. Jó, neki nem volt gyereke akkor még, de attól, hogy valaki alulról indul, még a gyerekkori szomszéd barátnőm példája is mutatja, hogy csinálhat karriert.

A gyerek érdeke is az, ha élnek a lehetőséggel, és tényleg a nyelvtanulás is fontos. Sőt, ebben a korban szivacs agyuk van a gyerekeknek, mint írtam, keresztanyám kisfia most 7 éves, nem volt még 5 éves, amikor kiköltöztek, és folyékonyan beszél 2 nyelvet 7 évesen! És ők Svédországban vannak, évente 2-3 alkalommal jönnek haza. Ausztria azért közelebb van. Egyébként pedig, míg kicsi, esetleg a tavaszi szünetet, és nyáron több hetet is tölthet nálatok, amikor nincs ovi, meg később iskola.

Ne aggódjatok miatta, a gyereknek is egy jó lehetőség ez, nem nyomortanyára mennek.

2009. ápr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
55%
A gyereknek az apja kell, nem 10 euróval több zsebpénz, ezt kéne már felfogni.
2009. ápr. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
75%
Nem viheti tartósan külföldre az apa beleegyezése nélkül.Tilos!!!Ha megteszi, az APA tehet feljelentést.
2009. ápr. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
65%
23:16 - A gyereknek nem mindegy, milyen körülmények között nő fel. Ha az anyánál van elhelyezve, és csak kint tudja biztosítani neki a normálisat, és itthon csak nyomorognak, akkor miért ne vihetné ki? Nem örökre vinné és nem a világ végére, és nem a zsebpénzen van a hangsúly, mert keresztanyukám 7 éves kisfia se kap, hanem a lehetőségeken. Ha neki megadatott a lehetőség, miért ne menjenek? Maradjon itthon nyomorogni? Ha neked nem jött össze, másnak se lehessen? Ha neked lenne lehetőség nem mennél egy jobb helyre szerencsét próbálni? Ha nem tennéd meg, akkor te nem vagy normális... Szerintem anyukában is benne van, hogy a gyerek érdekében is teszi, amit tesz, nyelvet tanul, lát egy JOBB világot, lát más embereket, olyan embereket, akik nem csak egymást marják, és nem utolsó sorban jobban el tudja látni, mert amíg pénzből él az ember, addig szükséges a normális megélhetéshez egy normális mennyiség. Ezek is fontos szempontok. Én is mennék és vinném a gyereket is, ha lenne, és megadatna a lehetőségem. Itt sajnos elég kimenni az utcára, és csak azt látja, hogyan dobálják egymásra a sárt, kint meg mást is (tudom, mert jártam kint).
2009. ápr. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
86%

Ismeriek ezt a régi bibliai történetet?


"…Salamon király udvarába két nő érkezik egy gyermekkel. Igazságtételt kérnek a királytól, mert mindkettőjük a magáénak vallja a gyereket. A király ekkor kardot hozat, és úgy határoz, vágják ketté a gyereket. Az egyik asszony könyörögni kezd annak életéért, és azt mondja, inkább legyen a másik asszonyé, csak hagyják életben. A másik pedig azt mondja: vágjátok ketté, hogy se enyém, se övé ne legyen! A király ezután annak az asszonynak ítéli a gyermeket, amelyik annak életben hagyásáért esdekelt..."


Hasonló sztori a tiétek is, csak nem két nővel, hanem egy apával meg egy anyával.

Mosogatni tényleg nem egy "karrier", de valamennyien tudjuk, hogy tőlünk kicsit nyugatabbra még ebből is emberi módon meg lehet élni, míg nálunk a diplomás bérből sem.

Kulturált emberek úgy döntenének, hogy a gyereknek a legjobb legyen, jobb körülmények között éljen, több nyelvet tanuljon. Az anyukája biztos nem azért hozta meg ezt a döntést, hogy az apától messze vigye a gyereket.

Én azt mondom, fogadjátok el ezt a helyzetet, és próbáljatok minél több alkalmat találni a találkozásra.

Ausztria azért nem a világvége.

Minden jót!

2009. ápr. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
51%
Ha itthon nyomorog az anya, és csak külföldön tudná biztosítani a megélhetést, akkor adja át az apának a gyereket.
2009. ápr. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!