Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a teendő ha válás után az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő ha válás után az a szülő akinél marad a gyerek külföldre akar vele költözni?

Figyelt kérdés
A párom előző házasságából született egy gyerek, elváltak és most az ex kitalálta hogy külföldre (Ausztria) költözne és ott letelepedne egy rokonánál ott dolgozna és a gyerek is ott járna oviba. A párom nem szeretné ha ez bekövetkezne, mit tehetnénk hogy ne legyen költözés? Alá kell írni ilyenkor vmi papírt hogy az apa is beleegyezik a dologba vagy nem? Gondolom csak úgy nem foghatja magát és egyik napról a másikra kicuccol?!
2009. ápr. 28. 20:18
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
89%

Azt hiszem, ideje lenne egy kis felvilágosítással szolgálni a kérdezőnek is, és az itt hozzászólók egy részének is: ha a másik szülő megtagadja a hozzájárulást a gyerek külföldre viteléhez, a gyermeket gondozó szülő a gyámhatósághoz fordulhat a hozzájárulás pótlása végett, ha a gyámhatóság is megtagadja ezt, akkor pedig a bírósághoz.

Végső soron tehát a bíróság dönthet, és az jogosult mérlegelni, hogy a gyerek érdekében áll-e a külföldi tartózkodás vagy sem.

Ezt itt valószínűleg mi nem tudjuk eldönteni.


Mind a gyámhatóság, mind a bíróság kizárólag a gyermek érdekeit veszi figyelembe, és ha úgy gondolják, döntéssel pótolják a másik szülő nyilatkozatát. A hozzájárulás megtagadása tehát e szülő oldaláról nem lehet végleges.

2009. ápr. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, én nem pontoztam senkit se fel se le. Érdekelt a véleményetek és ezt most meg is kaptam tőletek.

Köszi mégegyszer mindegyikőtöknek!

2009. ápr. 30. 09:13
 33/40 anonim ***** válasza:
79%

Ha egy évnél nem hosszabb időre viszi a gyereket külföldre a nevelő szülő, akkor ehhez nem kell a másik szülő engedélye. Ez biztos, egyszer utána érdeklődtem.

Sajnos a mai helyzetben megértem, hogy az anyuka külföldön próbálna szerencsét, rokonoknál. Aki ezt nem érti meg, az még biztosan nem volt egyedülálló anya, akinek egyedül kell eltartania a gyerekét, egyedül kell fizetnie a rezsijét, és a többi...

2009. máj. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
67%
Az apa beleegyezése kell,de az ex a gyámhatósághoz fordulhat és ők engedélyezhetik.
2009. máj. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló: ott a pont, ez volt a jó válasz.


Magyarország is aláírta a Gyermekek Jogellenes Külföldre Vitelének Polgári Jogi Vonatkozásairól szóló hágai egyezményt, törvényben ki is hirdettük, tehát kell az apa hozzájárulása is a gyerek külföldi tartózkodásához.

Ezt a jogot azonban nem lehet visszaélés-szerűen gyakorolni, ezért úgy rendelkezik a törvény, hogy az apa hozzájárulását pótolhatja a gyámhatóság, vagy ha az elutasítja az igényt, bírósághoz lehet fordulni, és ez esetben a bíróság - ha helyt ad a kérelemnek az összes körülmény vizsgálata alapján - pótolja a hiányzó hozzájáruló nyilatkozatot.

2009. máj. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
21%
Akkor az anyuci mondjon le a gyerektartásról. Mert ha fizet az apa, akkor bizony jogai is vannak.
2009. máj. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
A "körülmények összes vizsgálata" mit takar? Az "új" családot is vizsgálják? Mármint most magunkra gondolok, hogy az apa új kapcsolatot létesített és született egy gyermekünk (nem vagyunk házasok). Mire lehet számítani a gyámhatóságtól?
2009. máj. 4. 11:52
 38/40 anonim válasza:
59%

Az,hogy apa fizet-e semmilyen összefüggésben nincs a láthatással!

Egyébként itt néhány olyan baromságokat írnak!Könyörgöm attól, hogy elváltak az apának a jogai megmaradtak csak max. felfüggesztik, de minden a gyermek jövőjével,életpályájával kapcsolatos döntést KÖTELES a gondozó szülő megbeszélni a másikkal (családjogi tv)Hivatalosan csak akkor viheti ki a gyereket az országból,ha a másik fél hozzájárult.Amennyiben a párod engedélye nélkül teszi,és a párod feljelenti a rendőrség hazahozza a gyereket.Célszerű lenne megegyezni,de felhívni anyuka figyelmét,hogy MINDEN a gyermek láthatásával kapcsolatos költség őt fogja terhelni,ha elmegy.Tehát két hetente ő fizeti a hazautat stb.

2009. máj. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolótól kérdezném hogy mit jelent az hogy az apának hozzá kell járulnia a kimenetelhez? Alá kell írnia vmilyen papírt? Csak így lehetne bizonyítani hogy hozzájárult, mert ugye a szó elszáll....

Nagyon hasznos volt hogy írtad hogy az anyának kell fizetnie az utazás költségét, ezt eddig nem tudtam, szerintem ő sincs tisztában vele. Más kérdés hogy valószínű nem lenne megfizettetve de hát papírforma szerint így kellene cselekednie. És ha tényleg kimennek és az apa feljelentést tesz a rendőrök vagy a gyámhatóság (nem tudom ki) hazahozzák a gyereket akkor már ő az apánál is marad? Jaj! Nagyon nem akarjuk ennek kitenni szegénykét!!!

2009. máj. 5. 10:13
 40/40 anonim válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, csak nekem van már új párom (férjem) aki kint dolgozik, magyar, 5-6 hetente jár haza, tehát őt is ritkán látja a gyerek, apát meg kéthetente ugye.... Nekem azt mondták, ha beleegyezik az apa, mindkettőnknek el kell menni a gyámhatóságra, és ott kell neki nyilatkozni hogy engedi a gyereket. Ha nem egyezik bele, nekem kell mennem a bíróságra, és ők adhatják meg az engedélyt a költözésre. Jól tudom?
2012. máj. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!