Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a teendő ha válás után az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő ha válás után az a szülő akinél marad a gyerek külföldre akar vele költözni?

Figyelt kérdés
A párom előző házasságából született egy gyerek, elváltak és most az ex kitalálta hogy külföldre (Ausztria) költözne és ott letelepedne egy rokonánál ott dolgozna és a gyerek is ott járna oviba. A párom nem szeretné ha ez bekövetkezne, mit tehetnénk hogy ne legyen költözés? Alá kell írni ilyenkor vmi papírt hogy az apa is beleegyezik a dologba vagy nem? Gondolom csak úgy nem foghatja magát és egyik napról a másikra kicuccol?!
2009. ápr. 28. 20:18
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
MIÉRT????
2009. ápr. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm szépen a hozzászólásokat, látom két tábort sikerült összehoznom ami nem csoda hiszen mi is egyszer erre hajlunk egyszer arra. Egyébként itthon nem nyomorog az anya és a gyerek mert egy új lakásban laknak aminek a párom fizeti a törlesztőjét és a rezsit, plusz még gyerektartást meg ha kell neki cipő, ruha azt is megvesszük neki. Az anya meg tudna itthon is dolgozni ha akarna mert olyan végzettsége van, de szerintem nem akar itthon elhelyezkedni. Már a fejébe vette a költözést és nem enged belőle. Az hogy a gyereknek jó lenne majd csak utólag derül ki szerintem. Jó hogy írtad hogy 7 évesen két nyelvet beszél ez elég kecsegtető de mi lesz ha ott kinnt az anyja ellenünk neveli (most is voltak próbálkozásai de időben le lett állítva) és nem akar majd hazajönni? Belegondolni is szörnyű ha a saját gyereked emiatt eltávolodna tőled és csak magadat okolhatod mert annak idején kiengedted. Én eddig próbáltam kimaradni az állásfoglalásból de ha most elkezdeném mondani a páromnak hogy engedd csak ki a fiadat jobb lesz ott neki mit gondolna rólam? Azt hogy ellene vagyok, pedig nem igaz.

Végső soron úgyis az lesz hogy ügyvéddel fogunk beszélni. Szerintem ki fognak menni, megprópálják, de ha a gyerek érzelmileg nem fogja bírni akkor nem tudom hogy van-e rá mód hogy valahogyan hazajöjjön. Ha más nem, az anyja marad kinnt mi meg itthon nevelnénk.

Kedves válaszoló! Még annyit kérdeznék hogy nálatok a gyerek mennyi idő alatt szokott meg Svédországban? Könnyen beilleszkedett? Köszönöm a válaszodat előre is!

2009. ápr. 29. 10:47
 23/40 anonim ***** válasza:
83%

Te "átadnád" a gyerekedet az apának, csak mert máshol jobban boldogulsz??? Ugyan már, tényleg azt érzem, hogy más felett könnyű pálcát törni, de ha ti lennétek ilyen helyzetben, hol adnátok oda a gyereketeket? Leszarnátok, hogy az apa mit gondol, pláne, ha elváltatok. Azt akarnátok ti is, hogy a gyereketeknek minél jobb legyen!

Bocs, de aki az ellenkezőjét állítja, az vagy hülye, vagy hazudik!

2009. ápr. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó: max. szeretném leszarni, de a törvény az törvény, még anyai szeretetből sem szeghető meg.
2009. ápr. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Ehhez csak annyit fűznék hozzá hogy hangzott már el az anya szájából olyan hogy akkor neveljük mi a gyereket. De a következő mondatával már visszakozott, gondolom rájött milyen súlya van annak amit kimondott. Egyébként is nagyon jól tudja zsarolni az apát a gyerekkel, miért mondana le erről a kényelméről?
2009. ápr. 29. 11:09
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam keresztanyum sztoriját, aki Svédországba ment. Könnyen beilleszkedett a kisfiú, akkor ovis volt, és még barátnőt is szerzett :-) Most iskola előkészítős (ott másképp van, mint nálunk). Másak azért az emberek, mint itt Magyarországon, de Ausztriában is, ott pedig én jártam kint egy rövid időt, nem az a mentalitás, ami itt. Keresztanyám is megjegyezte, hogy mennyire más minden. A kisfiú most 7 éves, nagyanyám kint volt náluk egy hónapot, most húsvétra hazajöttek, keresztanyám nem tudott velük jönni, a kisfiú navigálta a nagymamát a repülőtéren, leszervezte az airbuszt meg mindent. Nagyon könnyen megszokják a gyerekek ezt a világot és nagyon jót tesz nekik. Nem kell megijedni, és kint tényleg több a lehetőség. Azt mondod, piacképes szakmája van anyukának, tudna itthon is dolgozni, ebben ne legyél olyan biztos. Én nő vagyok, informatikus (elvileg ez egy jó szakma), és nem tudok a szakmámban elhelyezkedni, folyton visszautasítgatnak hülyébbnél hülyébb indokokkal, pedig értek hozzá, de nem hiszik el, esélyt se adnak. Szóval én is külföldben gondolkodom legalább tapasztalatot szerezni.

Ha amúgy huzavonát csináltok ebből, az a gyereknek lesz nagyon rossz. Én békében belemennék ebbe, a gyerek érdekében, hiszen úgyis lehet velük találkozni, akár úgy, hogy ti látogattok el hozzájuk, akár úgy, hogy ők jönnek. A gyereknek pedig tényleg jót tesz. Itthon hagyni a gyereket, az is vétek, ahogy bánnak egymással, mire iskolába kerülnek, az szörnyű, tudom, mert anyukám tanítónő, és rajta keresztül látom, mennyire kegyetlenek tudnak lenni egymással. Ebből én kimenekíteném a gyereket, ha van lehetőség külföldre kijutnia, menjen, ne ebben nőjön fel, nagyobb korban pedig már nem fogja érdekelni, de kicsi korban nagy törést okozhat benne.

2009. ápr. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Ismerőseink közül Angliába mentek ki ketten családosok. Egyik családban két éves gyerekkel, másikban a fiú már iskolás volt. Az iskolás is tökéletesen beilleszkedett, pedig azért suliban kell nyelvet használni rendesen, nem úgy, mint az ötévesnek az oviban. A gyerek nem úgy fogja fel, hogy jézus én nem beszélek németül mi lesz most? Így a felnőttek gondolkoznak, a gyerek tök könnyen be fog illeszkedni.

Azt mondtad 600 km-re lesznek tőletek. És ha ti Nyíregyházán laknátok akkor azt is megtiltanátok, hogy Sopronba költözzenek? Ez egy vicc, teljesen akkora drámát csináltok belőle, mintha Marokkóig meg sem állna a gyerekkel, már ne haragudj...

2009. ápr. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
30%
Nem, én nem vinném messzire az apjától, ennyi gerinc lenne bennem.
2009. ápr. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
30%

Én se vinném el messze az apjától, csak ha beleegyezne. De ha tiltakozna, hogy ne vigyem, akkor nem mennék én se. Nem hiszem, hogy a gyerekem boldogabb lenne attól, hogy havi 1 játékkal többet kap, de nincs apa, mert kijönni meglátogatni nincs pénze, én meg csak nem viszem neki haza a gyereket...(szerintem itt az anya nem hozná)

Az lesz a legjobb, ha kerestek egy ügyvédet.

2009. ápr. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
79%
Ennyi önző embert, szegény gyereket sajnálom, ha beleviszitek egy ilyen huzavonába. Nem az exet fogjátok ezzel megkárosítani, hanem a gyerek nyugalmába gázoltok bele. Én erre nem lennék képes. Nem a játék, nem a pénz, a lehetőség, és az többet számít. Ebben az országban szépen megtanulná az önzést, az irigységet, és még sok rosszat, amit nem kéne a következő generációnak továbbvinnie, mert így is sok. Kint megtanulhatná az emberséget is, ami kellene. Ez a sok önző ember sajnálta az év hangja díjat a határon túli versenyzőktől is azon a bizonyos zenei versenyen, mert nem határainkon belül nőttek fel. Keresztanyámék is vágynak haza, mert itt érzik magukat itthon, de kint volt lehetősége, ami itt sose volt igazán. Igen, itt is dolgozott, de éhbérért. Nem akart másoktól függni anyagilag (írod, kérdező, hogy férjed fizeti a lakását az asszonynak, jó, de ez függőségben élés, ha nem fizetné a párod, mi lenne velük? ő önálló akar lenni, és erre kint több lehetőség van, akkor is, ha csak pár évig vannak kint, és akkor is, ha kiköltöznek, a gyerek úgyis haza fog látogatni, mert a gyerekek nem hülyék, őket nem lehet becsapni, és biztos meg fog keresni titeket, akármit mond neki az anyja)
2009. ápr. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!