Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált anyukák, titeket is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált anyukák, titeket is zavar, hogy pénzsóvár boszorkányokként gondol rátok a társadalom?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy az elvált anyukák az utolsó bőrt is lehúzzák a volt férjükről, közben pedig elidegenítik a gyereket az apjától. A gyerektartást nem a gyerekre, hanem magukra költik. Akik ezt mondják, azt tapasztalatból mondják? Hogyan látnak bele abba, hogy mennyibe kerül egyedülállóként nevelni a gyereket? Honnan tudják, hogy nem a gyerekre megy el a pénz?

Ez a téma csak érdekel, személy szerint, szemtől szembe még nem kaptam ilyen kritikát. Én annyiban vagyok érintett, hogy elváltam. A kisfiam után az apukája 25 ezer forintot fizet. Ezen kívül nem vesz neki semmit, nem viszi el sehová. Még az általa adott szülinapi ajándékot is én fizettem ki, és egy hónap múlva adta ide az árát.

Ketten vagyunk a kisfiammal, nincs párom. A lakásunk rezsije és bérleti díja kb. 70.000 Ft, a gyerekre így 35.000 esik. A gyerek állandó gyógyszere havi 3000. Az ovis ebédje 8000. A gyerekre eső kötelező havi költségek így 46.000 Ft. Ennek a felét éppen fedezi a gyerektartás. És akkor még nem vettem neki ruhát, könyvet, játékot. Nem számoltam, hogy az otthoni kaja is pénzbe kerül. Még nem mentünk el sehová kirándulni, nagymamához, akárhová. Nem volt beteg, hogy gyógyszer kelljen neki pluszban. Nem vettem vitaminokat. Ezeket a "pluszokat" nekem kell fizetnem, miközben a kötelező, fix költségek másik felét is természetesen én állom.

Iszonyúan ki van centizve havi pénzünk. Közben az apukája éli világát, bulizik, nyaral.

Eszemben sincs több pénzt kérni tőle. De ami a gyereknek jár, azt elkérem tőle.


2012. aug. 15. 11:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
79%
Igen engem is zavar. Engem annak ellenére pénzsóvár boszorkának tekint az volt párom családja pl. hogy egy fillér gyerektartást nem fizet és nem is fizetett soha a volt párom, pedig az egyik gyermekem ételallergiás és súlyosan megkésett idegrendszeri fejlődése van. Jelenleg két állásom van, egy főállás meg plussz munka otthon. Most be kell iskolázzam már a fiamat is, tehát két gyereket indítok, sajnos nagyon megviseli az anyagi lehetőségeimet, de talpon maradok.... Ennek ellenére én vagyok a pénzéhes boszorka... És sajnos 10ből 9,5 pasi azt hiszi, azért akarok vele kezdeni mert kell egy eltartó nekem meg a gyerekeimnek... Hát nem kellett soha.... Míg együtt voltunk, a volt férjemet is én tartottam el... És lettem pénzsóvár boszorka... Na ennyi a véleményem erről.
2012. aug. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

A lakás bérleti díja akkor is ennyi lenne, ha te egyedül laknál benne.

Szerintem erre is igaz, hogy akinek nem inge ne vegye magára.

2012. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos az elvált nők nagy része valóban pénzsóvár boszorkány, tisztelet a kivételnek. De a kivételnek eszébe sem jut ez, mert nem nem foglalkozik a kérdéssel.


Tehát akit ez sért, vagy egyáltalán érint, az valóban az is, aki meg nem abban fel sem merül ilyen gondolat.

2012. aug. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Az én anyukámat cseppet sem érdekli. Amíg együtt voltak az (egyébként alkoholista) apámmal folyamatosan azt hallgatta, hogy ő mennyire szar anya, butaság, hogy leül velünk délután tanulni, mert apám is saját erejéből ért el mindent... Sajnos szegényben még mindig benne van ez a dolog, pedig ő nagyon jó Anya:)

Szóval elváltak, előtte persze volt agresszivitás, ivás, kiabálás, meg ami kell. Apukám egy forint gyerektartást nem fizetett 4 éve, de eddig havonta/kéthavonta elvitt engem, meg a húgomat vásárolni (ruhák, telefonok, számítógépek, meg miegymás). Jelenleg ott tartunk, hogy már nekem sem ad pénzt, mert anno odaadtam x ezer forintot anyukámnak (hogy ne kapcsolják ki az áramot, meg legyen kajánk), ruhákat sem vesz, mert egyszer mondtam neki, hogy tök jó, hogy anyuval egymás ruháit hordjuk, "most is éppen az én kabátomban ment el". Szóval ő úgy gondolja, hogy inkább nekem is legyen rossz, de anyának semmiképpen ne legyen jó, én idióta barom úgyis mindent elnézek neki (nem)... Közben persze indokoltnak tartja az egészet, szegény ember, hogy kib.szott vele az élet jaj-jaj. Azt mondogatja, hogy "majd ha felnősz, megérted, majd kinyílik a szemed", de nem veszi észre, hogy ő a barom:) Neki már nem is magyarázom, de egyetlen egyszer halljam meg, hogy más hasonlót mond az édesanyámra, többet onnantól hozzám szólni sem mer majd, azt garantálom.

17L

2012. aug. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tekint minden elvált anyára a társadalom pénzsóvár boszorkaként. Én bőven a gyerektartás nélkül is el tudom tartani a gyerekeimet. Évekkel ezelőtt volt, hogy a volt férjemnek is adtam pénzt, mert elfogyott a pénze hónap végére..
2012. aug. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi vagyok mit szólnának ezek a nők ha a bíróság nem nekik ítélné a gyereket.
2012. aug. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

16-os itt egy példa akkor.


Párom a válóper kezdetén fizetett az édesanyának 110 ezer ft-ot, plusz otthagyta a lakást nekik. Édesanyukának nem volt elég ez a pénz 180 ezer ft-ot szeretett volna. Párom nemet mondott, és elment a bíróságra, hogy igenis állapítsa meg a bíróság a jogos összeget. Bíróság lecsökkentette havi 60 ezer ft-ra. Na a pokol ezután kezdődött csak. Folyamatos elidegenítések stb. Gyerek lelki roncs lett ez időben, így beadtuk a kérelmet, hogy rendeljenek ki egy igazságügyi pszichológust, és kérvényeztük, hogy a gyermeket helyezzék el nálunk. Hosszas per után a bíróság nekünk ítélte a gyermeket. Pszichológus kimutatta, hogy sajnos az édesanya elméje nem tudta befogadni az életszinvonal változást, nem tudta elfogadni azt amit elveszített. (pénzt, luxust) Gyereknél kimutatta a szakember, hogy az édesanya durván eldegeníti a gyermeket tőlünk. Igen ám de a gyerek kötődése nemhogy csökkent volna hanem erősödött felénk, így ezt is kimutatta a szakember.


Szóval jelenleg itt tartunk, párom egy jelképes összeget "kért" az anyukától tartásdíjként 5ezer ft-ot. Ezt eltesszük gyermeknek egy neki nyitott számlára.

Bár hónapok óta nem fizeti az anyuka, sajnos a környezettől úgy értesüétünk, hogy kezd hajléktalan lenni az édesanyukából. Gyermek miatt ezt sajnáljuk, de csakis magának köszönheti. Családja, barátai elfodultak tőle. Hisz mindenki kérlelte őt, hogy hagyja abba amit művel, hagyja békén a volt férjét, engedje a láthatásokat, ne zavarja meg azokat, fogadja el a pénzt amit párom adni tudott stb. Szépen lassan a családját, barátait is elveszítette, így került ebbe az állapotba.

2012. aug. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Katalin85 válasza:
Én kb 6 éve váltam el! Akkor 13.000ft gyerektartást állapítottak meg amit eddig 2x kaptam meg rendesen! Volt hogy hónapokig nem fizetett, vagy ha igen max 10.000ftot! A fiunkat persze vinné és viszi is! Emellett semmi segitségre nem számíthatok! Pedig amit megkapok gyerektartást (ha el kéne számolnom) azt tanitás alatt oda is adom a fiunknak zsebpénznek!
2012. aug. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

ez jó téma, olykor a kedves anyukának nevezettek agyermek érdekében amit csak lehet lehúznak a voltról, ezt nevezik pénzért válok dolognak, az nem is számít, hogy a gyermek mit lát, az anyjában tényleg egy boszorkát, mert az is.a férj, aki nevelte csemetéjét, egyszer csak ellenfél lett. szuper ügyvéd anyuci oldalán, aki mindent meg tesz a válás és harag érdekében.

Van sajnos tapasztalatom. de azzal nem foglalkozik egyetlen anyucika sem, hogy ha kicsinálja voltját, ha hagyja magát, annak akkor is lessz élete, ugyan is unióban élünk, sőtt , azon túl. de majd ugye a jövendő pasi az fogja-e a gyermeket nevelni, sajátjaként nézni rá. amig az apától elmarták kicsiny gyermekét , az már sajnos le is kényszerült mondani róla.

szóval , igen a válások 90 %-a a pénzért megy, de ennyi gyermeket is vágnak tönkre. mit is lát ez agyermek az anyjában, tényleg csak egy boszorkát. csalódást egy életre a nőkben, főleg az anyjában. csupán azért , mert anyuci élni akar a gyermeknek kell alapon, más pasival, mert nem élte ki magát. szóval tömören , röviden, a nők jelentős része, nem , hogy anyának nem valók, de még feleségnek sem. de sok férfi is van így,hogy férjnek nem való, de az arányok már eltolódtak rendesen.

2012. aug. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

amugy meg , minek kell rögtön elválni???????????

mit gondolnak a nők, majd a másik tolerálni fogja a hülyeséget????????????

2012. aug. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!