Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált anyukák, titeket is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált anyukák, titeket is zavar, hogy pénzsóvár boszorkányokként gondol rátok a társadalom?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy az elvált anyukák az utolsó bőrt is lehúzzák a volt férjükről, közben pedig elidegenítik a gyereket az apjától. A gyerektartást nem a gyerekre, hanem magukra költik. Akik ezt mondják, azt tapasztalatból mondják? Hogyan látnak bele abba, hogy mennyibe kerül egyedülállóként nevelni a gyereket? Honnan tudják, hogy nem a gyerekre megy el a pénz?

Ez a téma csak érdekel, személy szerint, szemtől szembe még nem kaptam ilyen kritikát. Én annyiban vagyok érintett, hogy elváltam. A kisfiam után az apukája 25 ezer forintot fizet. Ezen kívül nem vesz neki semmit, nem viszi el sehová. Még az általa adott szülinapi ajándékot is én fizettem ki, és egy hónap múlva adta ide az árát.

Ketten vagyunk a kisfiammal, nincs párom. A lakásunk rezsije és bérleti díja kb. 70.000 Ft, a gyerekre így 35.000 esik. A gyerek állandó gyógyszere havi 3000. Az ovis ebédje 8000. A gyerekre eső kötelező havi költségek így 46.000 Ft. Ennek a felét éppen fedezi a gyerektartás. És akkor még nem vettem neki ruhát, könyvet, játékot. Nem számoltam, hogy az otthoni kaja is pénzbe kerül. Még nem mentünk el sehová kirándulni, nagymamához, akárhová. Nem volt beteg, hogy gyógyszer kelljen neki pluszban. Nem vettem vitaminokat. Ezeket a "pluszokat" nekem kell fizetnem, miközben a kötelező, fix költségek másik felét is természetesen én állom.

Iszonyúan ki van centizve havi pénzünk. Közben az apukája éli világát, bulizik, nyaral.

Eszemben sincs több pénzt kérni tőle. De ami a gyereknek jár, azt elkérem tőle.


2012. aug. 15. 11:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Mit lát a gyermek az anyjában? Majd én megmondom. A nőt, aki kimenekítette az állandó veszekedésekből, meg a gyűlöletből. Miért kell rögtön válni? Nem kell. A kedves férjnek kell meghallgatni a feleséget, és akkor nem tűnik úgy, hogy "rögtön" válni kell.

Hozzáteszem, ez NEM minden házassággal van így, de nehogymár a válások KILENCVEN százaléka a nők pénzéhségén alapuljon... ha te ezzel megnyugtatod a lelkiismereted, hát lelked rajta, de nincs igazad.


Amúgy én tudom ki vagy, kedves utolsó hozzászóló, rengeteg kérdésedet olvastam már (a két gyerek nem tőled van stbstb), szerintem menj pszichológushoz, mert ez nem normális hozzáállás, és a saját életedet teszed tönkre.

2012. aug. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Akkor miért van akár környezetemben, hogy normális férjektől válnak el, mert élni akar, vagy televágta a kis életüket anno hitellel, majd jöttek a gondok.

nagyon jó, hogy mindig a férfi a hibás. közvetlen környezetemben van egy pár válás, de ott a féjel semmi gond nem volt, anyuci még élni akkar.

szerintem mindenkinek igaza van, mindenki azt mondja amit tapasztalt. amugy az is egyértelmű, hogy ok nélkül senki sem rossz és ahhoz, hogy elromoljon valami, kettő kell.

de , ha válnak akkor sem kell még azt tenniük amiről itt szó volt. igen, a gyermek azt látja, csak nem mondja. mert már nincs apja, csak anyja.

2012. aug. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
49%

Én sajnos tapasztalatból mondom, mégpedig a saját tapasztalatom alapján, az eddig ismert elvált nők alapján. De ők nem szükségből pénzsóvárogtak, hanem, hogy ellehetetlenítsék a volt házastársuk jelenlegi életét és hogy elégtételt vegyenek. Ehhez nagyon jó eszköz a gyerekek "bevetése". Az ilyen nőket nem tartom anyának, de embernek sem. De minden eset egyedi, nem vennék minden elvált nőt egy kalap alá, vannak, akik korrektek tudnak maradni. Őket nagyra becsülöm, mert emberfelettit teljesítenek.

Semmi gond azzal, hogy a gyerekre eső költségek felét elkéred tőle. Sőt. Ez így helyes.

Ne vedd magadra az elváltakról írtakat, én is írtam, nem mindenki egyforma, én csak olyanokat ismerek, de vannak olyanok is, mint te. És ez egy kicsit azért megnyugtató. :)

Szóval hajts be mindent, ami a gyerekednek jár, ne hagyd magad elbizonytalanítani! Ő a legfontosabb az életedben.

2012. aug. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!