Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért nem veszi észre senki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem veszi észre senki sem ezt?

Figyelt kérdés

Olvasom itt a válásokat, a mikénteket, stb. Én is benne vagyok de elég csúnyán. Én abban nőttem föl, hogy a család az szent. A válás akkoriban csupán tényleges okkal volt. Most azt látom, hogy szinte ok nélkül válnak el az emberek, tényleg ahogy olvastam ,, primitív ,, módon.

A gyermek az nem a szerelem jelképe. Sok esetben kimondottan a pénz. Nagyon rossz bel is gondolni, hogy csupán ezért válnak el és teszik tönkre a leg védtelenebbek életét illetve gondolkodását a gyermekét.

Azt nem veszi észre senki sem, hogy le vagyunk mind emberileg és mint társadalom amortizálva. Nem vesszük észre , hogy csupán annyit jelentünk az ország vezetőinek, amibe néznek minket. Csupán , egy szavazat.

Mennyiben más lenne az életünk, ha az aki dolgozik bőven meg tudna élni. Szerintem ez amibe néznek minket , már belénk rögzült, mint fölfogás és csupán annyiba nézzük a másik felet, amibe minket néznek. Aki tudja miként megy az élet a ,, fejlettebb országokban,, az tudja, hogy ott miért van esetleg válás. Szerintem, emberközpontúvá kellene tegyük az életvitelünket. Mert egyszer élünk, de sokáig és nem mindegy miként. Arról meg nem tehetünk, ha azok akiket megválasztunk ennyibe néznek minket. Ebbe az országban már rég eurónak kellene lennie, a minimálbérnek min 1000 euró.talán másképp néznénk a jövőt. szóval , szerintem aki válni akar , az gondolja át. Érdemes- etalán leüni és megbeszélni, vagy elválni és kinlódani.

Éedemes-e egy nemesebb cél érdekében változtatni a gondolkodásunkon. Ha , csak abba gondolok bele, hogy mennyi gyermekben van törés ebben a mai világunkban és őket szeretnénk a jövő nemzedékének, akkor érdemes elgondolkodni, miként toovább. A lelkileg sérült gyermek ne fog jó jövőt biztosítani. Tudok olyan emberről, akinek a szülei 4 éves korában elváltak. Annyira megtört, hogy most 42 évesen sem mer családot alapítani. Akkor , talán érdemes lenne az önzés helyett, godolkodni is, nem primitív , ösztönös módon élni és kicsit felelősségtudatosabban . Magyarán mondva. Olyan az eber az országban ahol él, amennyire becsülik. Ezért lehet szétnézni nyugaton az út mentén, illetve itt szégyenkezni.


2012. aug. 26. 20:14
 1/8 A kérdező kommentje:
nem mese, egyáltalán, csupán másképp gondolkodni. ha , pedig mese, akkor nagyon sajnálom.
2012. aug. 26. 20:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon csúnya dolog igen.. De mit lehet tenni ellene. Meg kell vonni a családi pótlékot 2 évre (meg a cigánysegélyt is) és az ország sem lenne gazdaságilag olyan amilyen... De ez persze ez nem fog beköketkezni... Amìg itt nem lesz egy óriási roformáciö addig nem lesz jobb sem...

A vàlásokkal kapcsolatban: nincsenek már határozott nők (tisztelet a kiv.-nek) észnélkül mennek férjhez...

Ez a 2 össze is passzol. Miért van ennyi tiniribanc?! A szülő a hibás az összesért.

Lehet kicsit eltértem a kérdéstől de remélem segítettem..

2012. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%

Jönnek a primitív válszok is akik ezt nem látják mert gyerekek még... Vagy csak egyszerűen nincs eszük.

Az Emese nagy betű és a magyarok szentje!

2012. aug. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
és jönnek azok is, akik azt hiszik, hogy baromi okosak, ha mondanak valami nagyot úgy, hogy semmit nem tudnak tenni a fent említett jelenség ellen. de legalább nekik jó, mert elégedettek :D
2012. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Mennyiben más lenne az életünk, ha az aki dolgozik bőven meg tudna élni."


Szóval szerinted a pénz illetve annak hiánya miatt van annyi válás. Szerintem meg erről szó sincs. Túlmisztifikálod az anyagi helyzetet. Egy igazi házasság nehéz körülmények között is házasság marad. Ha nem akkor annak a két embernek sose kellett volna összejönniük.

Szerintem az emberek elsöprő többsége lelkileg nem nőtt fel a feladathoz hogy a neki való párt megtalálja és együtt is maradjanak.


"Ebbe az országban már rég eurónak kellene lennie, a minimálbérnek min 1000 euró.talán másképp néznénk a jövőt. szóval , szerintem aki válni akar , az gondolja át. Érdemes- etalán leüni és megbeszélni, vagy elválni és kinlódani."


Na ez megint már bocs de hülyeség (és jó példája annak hogy miben is nyilvánul meg ez az éretlenség amiről írtam). Inkább a válás és esély egy boldogabb életre valakivel akit szeretek (vagy akár egyedülállóként) mint együtt maradni és a gyerekek előtt marni egymást egy olyan emberrel akit nem szeretek. Hidd el utóbbi SOKKAL nagyobb lelki törést okoz mivel nem egyszeri sérülés hanem mindennapos. Hogy megint mire kell majd hazaérni az iskolából. Vajon milyen mintát lát így a gyerek? Ezt meg nem lehet a pénzhiányra és a politikusokra fogni (bármennyire utálom őket én is).

Lehet akár kánaán is az csak egy ideig vonja el a figyelmet az érzelmi dolgokról, problémákról. Előbb-utóbb akkor is felszínre kerülnek az elfojtott frusztrációk melynek az alapja legtöbbször az hogy a két embernek már semmi keresnivalója nincs egymás mellett.


Összefoglalva: a házasság nem csak anyagi hanem főleg érzelmeken alapuló intézmény ahol a lelki konfliktusokat nem lehet pénzzel orvosolni. Elég érdekes és elszomorító hogy ezt nem csak a gazdagok legtöbbje nem fogja fel de a szegényebbek többsége sem (miközben bizonygatják hogy pénzen nem lehet boldogságot venni - hát tessék alkalmazni is ezt a mondást!).

2012. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mit tegyek? Elolvastam, és a "Köszönjük Emese" válasz nagy telitalálat volt, azt hiszem! Igaz, én is jobban szerettem volna nagy kezdőbetűvel, de a kisbetűk ellenére rövid, tömör és intelligens humort takaró dolog volt, még ha ez talán nem is lesz népszerű, hogy leírtam.
2012. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A gond inkább az, hogy rosszul választanak párt az emberek, körültekintés nélkül, nincs ön- és emberismeretük. Így nem csoda, ha válásokkal tele van a padlás. Másik, hogy sokan a válást sem tudják éretten, higgadt módon véghezvinni.

A politikai, gazdasági részbe nem mennék bele, ha nem baj.

2012. aug. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor gondoljunk bele a mesébe.

Az öcsém mesélt a belga életvitelről és belga kollégályáról.

Alanyi jogon az államtól kap pénzt az a ki dolgozik, a számok amiket leírok nem tudom stimmelnek-e , de vannak. Aki dolgozik 1100 eu-t kap, aki nem 1400-at, aki beteg 1800. a szakmunkás, 3000-4000eu, férfi, a nők egy ezressel kevesebb, de nem mindig. Az öcsém kollégálya vett egy családi házat, 200 000eu, hitelre amit 800eu-val törleszt. a ház rezsilye 300 eu. ez azt jelenti, hogy alanyi jogon jár annak aki dolgozik a lakhatás és föntartása. majd , egy 4 tagú család megélhetési költsége, de ebben a vacsora java részt étterem, 3500 -4000eu. akkor aki el kezd számolni. az rá jön , mennyivel más . nem beszéltem az ipari fejlődésről, addig amig itt erőműveket zártak be, ott építettek. persze az árak sem itteniek, de akár mehetünk Ausztriába. itt mi is a helyzet. anno sokan fölvették a hitelt, mert ,, dübörög a gazdaság,, , majd ugy emég sem volt ez igaz, majd jött a válság, majd munkanélküliség,stb. a hitelek meg drágultak. persze azt akkor is fizetni kell, olvasni olykor, hogy a hitel így -úgy. akkor ki ne mondaná azt, hogy egy családban az anyagi helyzet nem okoz konfliktust. amugy az is tény, hogy a rossz párválasztás is a gond, de kinek a homlokára van írva, hogy x év után ki lessz belőlem. senkinek sem. a változás pedig egyértelműen a gondolkodásban rejlik.

2012. aug. 27. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!