Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A kisfiam 4,5 hónapos. A...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kisfiam 4,5 hónapos. A férjemmel már rég nem jól jövünk ki, és egyre rosszabb. Válás után hogy boldogul az anyuka teljesen egyedül a babával ás mindennel?

Figyelt kérdés
2009. aug. 7. 06:46
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
A helyedben a házasságom próbálnám megmenteni,akár egy tanácsadó segítségével is.A gyerekednek apa is kell.
2009. aug. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon nehezen, de még mindig jobban, mint egy elcseszett házasságban. Amúgy meg a válás után is lesz a gyereknek apja. Nem bírom az ilyen hozzáállást, hogy mindegy, milyen sz@r, de legalább együtt a család. Az én szüleim is így gondolták, hányszor, de hányszor gondoltam azt, hogy inkább válnának el!

Szóval, ha menthetetlen, akkor lépj!

2009. aug. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Elöször próbáld meg valahogy rendbehozni a kapcsolatot - különösen szülés után nehéz az egsüttélés, mert mindenkinek átállás. Az elsö válaszolónak igaza van, kérj professzionális segitséget, mielött válasra gondolsz.

Egyedül nagyon nehéz, még nagyobb gyerekkel is: eltekintve az anyagiaktól (mivel a lakást egyedül kell fizetned, jövedelmed nem túl sok, ha ilyen pici ababa, a gyerektartás és családi pótlék nem igazán sok), de gondolj arra is, hogy CSAK te kell hogy gondoskodj a piciröl, éjjel-nappal te vagy az ügyeletes, nem tudsz egy fél órát se csak magadra forditani, ha bak van, nincs, akinek elmondhatod.

Én is hallgattam az okos tanácsadókra, hogy inkább egyedül, mint egy nem egészen tökéletes kapcsolatban, elváltam - és azóta is bánom, hogy nem próbáltam mindent megtenni a kapcsolat helyrehozására. Most már késö - és nem az a bajom, hogy szerelmes vagyok a volt páromba, hanem egyszerüen alig birom a rengeteg terhet egyedül viselni (anyagi gondok, kisgyerek, munkahely keresés, lakásproblémák stb.)

Természetesen, ha a kapcsolat rendbehozhatatlan, akkor nincs más út, de hidd el, ennek csak a végsö megoldásnak szabadna lenni.

2009. aug. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát nem írtad konkrétan, mióta rossz a kapcsolatod a pároddal, de ha még a baba jövetele előtt is már rossz volt, akkor nagyon buta dolog volt gyereket vállalni.

Nagy tévedés, hogy egy gyerek jobbá tesz egy necces kapcsolatot, sőt, az igazi problémák csak azután jönnek...

Viszont, ha mostanában alakult ki ez a helyzet, mindenképp adj időt magatoknak!

Te most a szülés miatt, egy teljesen más világba csöppentél, a kicsi az első, érzékenyebb is lehetsz, és még szoknod kell az anyaságot. De a párodra is jut ebből a "meg kell szoknom az apaságoz", amit, ha nem is ismer be, de eleinte megterhelő lehet neki.

Szóval ha az utóbbi az igaz, várj, légy türelemmel.

Ha egyéb más gondok vannak csak a gyerekért ne légy vele.

Sok ember nőtt fel apa nélkül, és túlélte....de vigyázz magadra nagyon, mert nem lesz egyszerű.

2009. aug. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan még nem váltam el, da a férjem gyakorlatilag nem lendít semmit itthon, inkább a barinőjével tölti az idejét. Két gyerekem van, az egyik tíz éves, a másik öt hónapos. Remekül megvagyok velük úgy, hogy SEMMI segítségem nincs. Értsd ezt úgy, hogy a szüleim meghaltak, a férjem szülei is. Kizárólag a barátnőim azok, akik alkalmanként segítenek. Anyagi problémáim egyenlőre még nincsenek, de sajna egy évvel hamarabb kell visszamennem dolgozni, mint ahogy eredetileg terveztem. Nem tudom, hogy hogyan alakul hosszútávon az életünk, de nem is gondolok most ennyire előre. Elég látnom a holnapot, a jövő hetet, a jövő hónapot. Megpróbáltam menteni a házasságunkat, de nem ment. Vergődni meg úgy gondolom, nincs értelme.

Fel a fejjel!

2009. aug. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A férjemmel már évek óta nem túl jó a helyzet. Néha kicsit jobb, de nem sokáig. Nem a gyerektől vártam, h újra rendbejön a házasságunk, egyszerűen szerettem volna gyereket(és elmondása szerint ő is), és azt hittem legalább a gyereket majd szeretni fogja és időt szakít rá. De nem így lett, max hétvégén 1 órát foglalkozik vele, meg ha hazaér addigra, akkor megfogja fürdetésnél. Amúgy 3 éve már átestünk szakmai segítségen, párkapcsolati terápián, elment rá egy rakás pénz és semmi se változott.
2009. aug. 8. 08:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Rohadt nehezen, de én megcsináltam. És 10 év távlatából azt mondom jól döntöttem, most egy tökéletes párkapcsolatban élek és a fiamnak van egy kistestvére, akit szeret.
2010. ápr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!