Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A rosszabb gimit baráttal...

A rosszabb gimit baráttal vagy a sokkal jobbat egyedül válasszam?

Figyelt kérdés
Helyben van egy iskola ahova felvettek szóbeli nélkül. Mindenki attól fél h "elkallódok". A bizim kitűnő és First Class nyelvvizsgám van. Beadtam még a Hunfalvy Jánosba és a II. Rákócziba. A Hunfalvyban már voltunk felvételizni nagyon jól ment sok reményt fűzök hozzá. Anyukám is azt akarja hogy oda járjak, de úgy érzem hogy akkor cserben hagyom azt a barátomat aki csak miattam jött angol tagozatra és így szóbeliznie is kell egyébként nem kellet volna. Ti mit csináltátok a helyemben? Elmennétek Budára és ott hagynátok a barátotokat a slamasztikában vagy maradnátok vele? Ő a legjobb barátom és nem akarom h ezért menjen tönkre a kapcsolatunk. Egyenlőre azt tervezem hogy megvárom az eredményt és utána beszélek vele. 14/L
2009. febr. 26. 23:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, először várd ki az eredményt.

Szerintem ne rendeld alá a jövődet a barátságotoknak, egy nagyon fontos okból: az igaz barát mindig barát. Nem kell ahhoz egy iskolába járni, sőt még csak egy városban sem kell lakni. Biizz a barátságotokban és merj nagyot álmodni, én ezt tanácsolom.

2009. febr. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 33 éves vagyok, és már nem az a legjobb barátom, aki általánosban volt. Sőt, a gimi alatt is lettek mások,m aztán az egyetem alatt is. Ezzel azt akarom mondani, h' nem szabad ilyen szinten elkötelezned magad egy gyerekkori barátság miatt, ami most borzasztóan fontos, de pár év múlva már nem lesz az. Ha igazi barátod, akkor meg nem fogod elveszíteni emiatt.
2009. febr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) én is bízok benne hogy meg fog érteni :)
2009. febr. 26. 23:38
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Picit hasonló helyzetben voltam az egyetemen. Hívtak egy elit szakmai kollégiumba, ahová a legjobb barátomat nem. Én úgy döntöttem, hogy vele fogok inkább lakni egy másik (távoli és eléggé lerobbant) koliban. Nagyon megbántam és nem a körülmények miatt, hanem azért, mert a barátságunk tönkrement pár hónap alatt, mert 3-an lettünk együtt egy szobában és a harmadikkal voltak közös órái, velem nem, így teljesen elhidegültünk és sajnos azóta sem tartjuk a kapcsolatot. Én mindenképp a sulit választanám a helyedben, mert attól még barátkozhattok és talán jobbat is tesz a barátságotoknak, hogy nem vagytok annyit együtt (az is tönkretehet egy barátságot, lásd én példám).
2009. febr. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, csakis a jo gimit valaszd!!! Ha ennyire jo tanulo vagy, csak es kizarolag a tanulas erdekeljen, es oda menjel, ahova anyukad is szeretne!!!

Gondold csak el, a baratsagbol nem fogsz tudni soha megelni, abbol se erettsegid, se nyelvvizsgad, semmid nem lesz, olyanra gondolok, amibol elni fogsz tudni. Tudod, a baratsagbol nem lehet megelni!!!

Minden hetvegen akar mar pentek du. is talalkozhattok majd, es egymasnal is aludhattok hetvegenkent neha, ha egy kicsit messzebb laktok egymashoz.

Csakis a jo gimnaziumot valaszd, es orulj, hogy ilyen jo tanulo vagy, maradj is az. Az uj suliban lesznek majd barataid, es lehet hogy ott lesz egy megjobb baratod is majd.

Lehet netezni, telefonalni, es talalkozni is kesobb a baratoddal! A jo gimit valaszd!!!

2009. febr. 27. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

A jobb sulit válaszd!


Ez egy életre szóló döntés, ami a barátodra is lehet igaz persze, de a barátságnak nem feltétele, az egy iskolába járás.


Nekem egyik barátom sem volt osztálytársam.

2009. febr. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
én hatsoztályos gimibe mentem anno egy nem annyira színvonalas ált sulibó.sajnos azok akiket addoig a barátaimnak hittem zsarolástól kezdve(soha többet nem leszel a barátom..mindent bevetettek...azért ez egy 12-13 éves emberkének szörnyű érzés.szóval lelkiismeret-furdalás közepette majdnem úgy döntöttem h.nem megyek de anyukámm "rámerőltette" a színvonalas 6 osztályos gimit.
2009. febr. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Véletlen küldtem el az előbb,még van folytatás...


szóval anyum rávett h.igenis menjek a gimibe.akkor haragudtam rá,de azóta se bántam meg, most ennek hála 2 nyelvvizsgám van és egy jónevű egyetemre járok.


nem mondom hogy ez teljsen egyezik a te eseteddel,de a tanulság ugyanaz...ha a barátaid megértik ha helyettük a jó sulit választod.attól még nem kell örökre elszakadnotok.én is tartom a kapcsolatot a volt "zsarolós"barátnőimmel de be kell h.valljam ők sokkal "alcsonyabb szinten" tartanak.nem ledegradálás csak nem lehet nem észrevenni a különbséget...


szóval szerintem a jobb sulit válaszd!!megéri,hasznodra lesz a továbbiakban!!!!


bocs h.ilyen bő lére eresztettem de gondoltam így teljes a sztori.:-)

2009. febr. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

a 2-vel ezelőtti hozzászólásos hibáimat javítanám,sajna nem tudtam kijavítani,mert elküldtem véletlenül...


hatosztályos,suliból,addig,anyukám...:-)

2009. febr. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
a jelentkezési lapokat már rég le kellett adni, azon megadtál 1 sorrendet és ha felvesznek abba az iskolába amelyiket elsőnek jelölted akkor oda kell menned, már nem tudsz választani.
2009. febr. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!