Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem kértem eddig tartásdíjat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem kértem eddig tartásdíjat, de a megélhetésünk nagyon nehézkes, férjem közölte, h, fizetni nem fog "nekem", ha pert indítok, akkor ő a gyerekekért és tartásdíjért megy majd, megkeresve a legjobb ügyvédet. Lehet esélye, h. elveheti a gyermekeim?

Figyelt kérdés

Férjemtől lassan másfél éve külön élünk,2. házasságom,2 közös gyermekünk van, és nekem van még 2, az 1. házasságomból.

számláink halmozódnak, bár itthon igyekszem pénzt keresni, sajnos nem elég,

A picit kb 2 hetente látja 1-2 órára, a nagyobbat ekkor viszi,A legkisebb gyermekem 16 hónapos, születése előtt 2 héttel költöztünk el a közösen hitelből vásárolt házból, erről lemondtam egy megállapodásban, és a hitel fizetéséért cserébe a tartásdíjról is, mondván majd a fiainké lesz a ház 17 év múlva, ha kifizetésre kerül, de



2013. jan. 1. 23:28
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

azt még nem említettem,h. az ingatlan jelenleg 1/1 a férjemé,én telekkönyvön kívüli tulajdonosságról mondtam le ügyvéd előtt,illetve a tartásdíjról,cserébe ha 17 év múlva lejár a hitel,a fiaimnak ajándékozza,haszonélvezetével terhelve persze,2 évig közösen fizettük,költözés óta ő fizeti csak. igazából leginkább a fiaim elvesztésének a lehetősége aggaszt,a picit egy pillanatig sem nevelte,a nagyobb 4 éves.attól tartok,ha pert indítok,elveszíthetem őket ,bár a kapcsolattartást is szabályozni kellene,mert vinné a kicsit,én egyenlőre nem engedem,lévén,nagyon kevés időt tölt vele, bár én lehetővé tenném az otthonunkban a láthatást,nem igazán él vele...csak mikor a nagyobbat viszi egy egy fél óra erejéig.viszont ha én perelek,ő ellentámadásba kezd,mert fizetni semmiképp nem akar...

inkább perel a gyerekekért és gyerektartásért

2013. jan. 2. 13:53
 12/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, a jövőre nézve mindenképp jobb tiszta helyzetet teremteni, hosszabb távon mindegyik félnek az a jobb, így talán az első esetleges kiakadás után azzal már a férjednek sem lesz alapvető gondja, mert ahogy téged, vagy a gyerekeket véd, ugyanúgy őt is.

Az elmúlt másfél évet piszkálni, visszamenőleges igényeket teremteni egymással szemben megítélésem szerint egyfelől nem érdemes, másfelől nem is gondolom túl gerinces dolognak egyik oldalról se.

A gyermekekhez meg mindkét szülőnek hajszál pontosan ugyanannyi joga van, ha ott az ember bírósághoz fordul, akkor benne van a pakliban, hogy a másiknak fogják ítélni. Ezért azután nekem az a véleményem, hogy hacsak nem a gyerekek veszélyeztetése volt a válás oka, a legtisztességesebb a közös felügyelet igényének a becélozása... és akkor a gyerek minden különösebb cécó nélkül van ott, ahol akar lenni, vagy ahol éppen a az érdekében áll megélhetési, tanulmányi, vagy akármilyen szempontból.

2013. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
61%

De én azt nem értem, hogyha a ház a fiaidé lesz és ő becsületesen fizeti a hitelt, akkor te mégis milyen jogalapon kérnél gyerektartást? Mégis hányféleképp fizessen neked?


Az, hogy nem tudod eltartani őket nem az ő hibája és nem lehet rajta behajtani.


Az pedig, hogy nem engeded elvinni a gyereket téged minősít.

2013. jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
3 éves kor alatt nem viheti el a gyereket! Főleg nem akkor ha nem is ismeri, és gondoskodni sem tudna róla. Én sem adnám oda... amúgy meg itt nem ez a kérdés, nem kéne senkit leminősíteni!
2013. jan. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
33%

"3 éves kor alatt nem viheti el a gyereket! Főleg nem akkor ha nem is ismeri, és gondoskodni sem tudna róla." - azért kedves előző, azt azért remélhetőleg érzed, hogy ez általában semmi egyéb, mint a világ legképmutatóbb, legótvarabb hozzáállása... mert ugye a dolog úgy szokott működni, hogy amíg működik a házasság v. élettársi viszony, addig természetesen az apa ugyanúgy tud gondoskodni a másfél éves, vagy akár még kisebb gyerekről, ha az anya mondjuk kórházba kerül egy hónapra... sőt, el is várja tőle mindenki, hogy tudjon. De ha elválnak, akkor ugyanaz a férfi nyilván elveszíti az agya kétharmadát a válással, mert onnantól 2 napra sem tud gondoskodni a gyerekről az úgymond "jó anyák" szerint legalábbis...

Tudod, ezért lehet az, hogy az "anyaság" mint fogalom időről időre egyre több emberből vált ki rossz érzéseket, mert valahogy manapság egyre inkább úgy tűnik, hogy ez mára a gerinctelenség egyik fedőnevévé, a "nekem a gyerekem az első" meg mindenféle etikátlan viselkedés felmentő indokává kezd válni bizonyos női szubkultúrában... rájuk mondanám, hogy szégyenei a női nemnek, és csak idő kérdése, hogy a normális nők megunják az ezek viselkedésétől rájuk is fröccsenő sarat...

2013. jan. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

A normális nők már baromira megunták :) Ezt elhiheted nekem.

Őket sajnálom a legjobban, mert ők nem tehetnek erről.

2013. jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
azért annyit hozzáfűznék,hogy a pici kb fél éves koráig legkevésbé sem érdekelt senkit apai részről,az pedig h. nem engedtem elvinni 90 km-nyi távolságra,mondhatni idegenek közé,nem hinném h. rossz döntés,hangsúlyozom,az otthonunkba bármikor beengedem az apát,akár éjszakára is,h. f mondjuk megfürdethesse,stb. h.ismerkedjenek,szokjanak egymáshoz,ezzel élt is egy ideig,amíg világossá nem vált számára h. közöttünk már nem lesz újfent kapcsolat,mióta ez tisztázódott nem igen tülti itt az idejét...
2013. jan. 2. 15:20
 18/22 anonim ***** válasza:
Arra azért kíváncsi vagyok, hogy te szívesen elmennél-e a volt férjed házába, úgy, hogy még mindig szerelmes vagy belé.
2013. jan. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
szerelem...hhmmm nem is tudom,ahhoz nem volt elég,h, amíg egy család voltunk lemondjon az alkoholról és a fűről,és ahhoz sem,h. ne jelentsen fel a gyámhivatalnál.h. veszélyben a gyermekeim,hónapokig jártam be,mire lezáródott az ügy,mindehhez a pici volt 2-3 hónapos,de persze semmi veszélyt nem találtak,és még sorolhatnám hosszasan a szeretetének megnyilvánulásait
2013. jan. 2. 15:35
 20/22 anonim ***** válasza:

De Kérdező, ha már ennyire belementünk a témába, és ha már ez a várható peredet is érintheti (ahogy az #5-ben is írtam) , szerinted mi az oka annak, hogy már a második házasságod kudarcát éled meg, és mindkét esetben egyedül maradtál kicsi gyerekekkel???

Mert nyilván nem azzal a képpel indultatok neki ennek a házasságnak se amikor megismerkedtetek, majd együtt jártatok (meg nyilván a párod se) hogy majd pár év múlva a bíróságon fogtok egymásnak feszülni...

Hogy látod most, mi lehet ennek az oka? Kapkodás? Rossz emberismeret?

A gyerekeket közösen terveztétek?

2013. jan. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!