Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elveszíthetem a gyerekeimet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jupsz kérdése:

Elveszíthetem a gyerekeimet?

Figyelt kérdés

Férjemmel 3 közös gyerekünk született. Ő 2011-ben, félrelépett, és mikor ez kiderült, én elküldtem.Szó nélkül ment is, azóta külön élünk. A válásunk már jó fél éve tart, mert nem egyezik bele, hogy én neveljem a gyerekeket. Már meghallgatták az én tanúimat, volt nálam a gyámügy, óvodai-iskolai szakvéleményt kértek. Mindenhol azt írták, a gyerekek jó helyen vannak nálam. Apuka különösebben nem keresi a gyerekeket, kéthetente hétvégén. Mindenkinek azzal "dicsekszik", ha megítéleik a gyerektartást, ő felmond, mert nem fog fizetni. Nekem is mondta, ha beleegyezek egy nevetséges összegbe, akkor nem pereskedik a gyerekekért. Nekem stabil (máramennyire a mai világban lehet) állásom van, lakásom, autóm, egyedül nevelem őket másfél éve. Férjem, össze-vissza költözik, barátnőtől haverokhoz, bulizik, három műszakban dolgozik, segítség nélkül el sem tudja így látni őket. Nem akarom őt pocskondiázni, mert a gyerekeim apja. De egyszerűen nem értem, hogy miért nem dönt már a bíróság. Eddig ellenem semmit nem tudtak felhozni, persze az ő tanúi még hátravannak. Most pszichológushoz is kell menni. Vannak esetek, amiket olyan gyorsan rövidre zár a bíróság, annak ellenére, hogy a szülők nem egyeznek meg. Nálunk miért kell minden egyes lépcsőfokot végigjárni? Vagy minden esetben kell pl a pszichológus? Milyen esetben veszik el az anyától a gyerekeket? Még mielőtt kapok hideget-meleget: Nem a gyerekek apjával akarok keménykedni, nem az a cél, hogy őt "legyőzzem", örülnék, ha jó kapcsolata lenne a gyerekekkel. Én 1,5 éve egyedül nevelem őket, és úgy érzem a gyerekek jól vannak nálam. Engem már a gyerektartás sem érdekel, ne fizessen, szíve joga, ha ő ezt érzi korrektnek. Nem akarom elveszíteni a gyerekeimet, nekem most ez a legfontosabb. Annak pedig nem látom jelét, hogy a gyerekek az apjukkal akarnának élni.

Kérlek benneteket, hogy mondátok el a tapasztalataitokat a témában!


köszi



2013. febr. 16. 21:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
82%

A pszichológus NEM ellened dolgozik, hanem a gyerek érdekében. Éppen az olyasmiket tudja kiszürni, hogy a gyerek azért érzi csak jól magát az apánák, mert minden rá lesz hagyva - ami a gyereknek nem tesz jót, meg hogy a gyerek NÁLAD érzi magát biztonságban.

Inkább örülj, mert ezzel csak a te poziciód erösödik.


Az meg, hogy ott nem végeztek környezettanulmányt, leginkáb arra utal, hogy nem is foglalkoznak azzal, hogy a gyerekeket ott helyezzék el.

2013. febr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Ha érdekel valakit a történet befejezése, elmondom. Szóval az érvek :

anya: saját lakás, minden szükséges dologgal berendezve, autó, 10 éves munkaviszony ugyanannál a cégnél, viszonylag jó kereset, gyerekbarát munkaidő , rendezett életvitel, abszolút pozitív vélemény a gyámügyes környezettanulmány alkalmával, óvodával, iskolában pozitív vélemény a gyerekek fejlődésével, állapotával, érzelmi világával kapcsolatban.

apa: 3 műszakos munkarend, hol barátoknál, hol az aktuális nőnél húzza meg magát, haverok, buli.

Bennem a különválásunk miatt már nincs tüske, így elfogultság nélkül állítom nem merném rábízni a gyerekeket.

Mivel apuka (ahogy egyszer nekem be is vallotta) máshogy nem tudja megúszni a rendes gyerektartást, ragaszkodik a gyerekelhelyezési perhez. Szóval mint fent olvasható kierendelték a pszichológust. Nem nagyon érti az ügyvédem sem, miért , de legyen. Ideiglenes végzést kértünk elhelyezés és gyerektartás ügyében. Eltelt egy hónap, miután az ügyvédem rákérdezett, mikor lesz már a szakértő. A bíró elfelejtette kirendelni.... No komment, a bíróság magyarázata: ő is ember. A márciusi tárgyalás májusra halasztva. Semmi baj, legyen ideiglenes végzés. Ja, a szakértőnél vannak a papírok, nem lehet. Nyilván másolat nincs....! Egy héttel a tárgyalás előtt sor került a szakértői vizsgálatra, ahol is felvilágosítják a gyerekeket, hogy azért vannak itt, mert gyermekelhelyezési per folyik az ügyükben. Ennek tudatában vizsgálják őket, mindhárman egyértelműen nyilatkoztak, hogy nálam szeretnének maradni. Nekünk szülőknek még következett egy 550 kérdésből álló teszt, amit nem tudnék röviden minősíteni, de méltatlan egy embernek ilyen szinten vájkálni az életében. Megkértem szépen a szakértőt, ha lehetséges a 21-i tárgyalásra csinálja meg a szakvéleményt. Neki 23-ig adott határidőt a bíró, egy nappal sem csinálja meg előbb. Ismét nem kommentálnám. A tárgyalás kezdetén közölte a bíró, nincs meg a szakvélemény, és a szakértő szeptember 23-ig kért haladékot. Ezt ő köteles megadni, így elnapolja október elejére a tárgyalást. Apukának persze láthatóan fülig ér a szája. Ekkor még a bíró felajánlotta, hogy másik szakértőt rendel ki, hátha gyorsabb. Szót kértem. Megkérdeztem apukát mennyit ér meg neki, hogy befejezze ezt az egészet. Tudom, hogy nem gyereket akar, hanem minimális gyerektartást. Közölte 30 ezer a három gyereke, és már bele is egyezett, hogy nálam helyezzék el őket. A bíró azt mondta egyezzen meg velem, nem az ő döntése ez. Végül az ügyvédek 48 ezerben egyeztek meg, (140-170 apuka fizetése). Azt mondtam nincs tovább, a nagyobbik fiam a szakértő óta teljesen lelki beteg, fél hogy az apjához kerül. Mit kellett volna tennem. Köszönöm a magyar jogrendnek, hogy lehetővé teszi magukat apának nevező lényeknek, akik elhagyják a családjukat egy másik nőért, hogy mindezt megtehetik. Hogy lelki terrorban tartják a családjukat, hogy kitehetik őket mindenféle megalzáó vizsgálatoknak, hogy nem törődnek azzal, hogy a gyerekeknek mi a jó. Mindezt megtehetik, mert a magyar jogrend teljes mellszélességgel támogatja őket. De akkor ne beszéljenek anyapárti meg gyerek érdekeit képviselő bíróságról. Ha a fent vázolt körülmények alapján nem volt egyértelmű a bírónak, hol vannak jó helyen a gyerekek, és szakértőt kért, akkor annak véleménye nélkül aztán nyugodt szívvel helyezi el nálam gyerekeket? Nem tudom, hogy csak én fogtam ki egy ilyen szerencsétlen bírót, vagy más is járt így, de gratulálok!

bocs, hogy hosszú lett

2013. máj. 25. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!