Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mire számíthatok válásnál,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire számíthatok válásnál, két kicsi gyerekkel, mit vegyek figyelembe, hogy minél gyorsabban el tudjak válni?

Figyelt kérdés

Egy 4.5 és egy 2.5 éves gyerekem van, évek óta elhidegültünk már egymástól ,gyakorlatilag a pípr köt össze minket,az érzések már sehogy..már egy éve egy lakcímre sem vagyunk bejelentve..:(a lakás közös,de papíron én lakok benne csak.. és mielőbb el szeretnék válni, mert ez a kapcsolat senkinek sem jó,pláne a gyerekeknek.

Gyesen vagyok de az eltartásukról tudok gondoskodni.

De papíron gyesen vagyok csak..egyenlőre..

kérdésem, mi határozza meg, kinek ítélik a gyerekeket, én ragaszkodnék mindkettőhöz, jól tudom,hogy 3éves kor alatt az anya kapja minden képen? ...sajnos az apja, nem apának való-még ha ezt ő be sem vallja..

Mire számíthatok ?

Mit vesznek ilyenkor figyelembe, ha én ragaszkodom a két gyerekhez minden képen.Mennyi gyerek tartásra lehet számítani..jól tudom,hogy 15-25%? mitől függ ez az összeg?... van e valami buktató énrám nézve..bármi érdekel, ami fontos, nem voltam még ilyen szituban és nem is erre számítottam anno..ezért kérnék segítséget..viszont szeretném mielőbb, normálisan lezárni ezt a kapcsolatot..és jól kijönni belőle.

Pénzem ügyvédre ilyesmire nincs és szeretném is kihagyni emiatt....:/

És van e valami hátráltató abban, ha én külföldre szeretnék menni a gyerekekkel lakni..tudom, hogy az apa hozzá járulása kell, aki egyenlőre hallani sem akar róla, de bízom benne, hogy meg tudunk egyezni.., de van e a váláskor ennek köze valamihez vagy ez már megegyezés kérdése.?

Érdemes e mindent papírra fektetni vagy nem szükséges? Mik a tapasztalatok?



2013. ápr. 22. 11:36
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

13.50 es válaszolónak.Én nem azért csaltam meg,mert ő megcsalt..akkor nem vártam volna ennyit rá,mert akadna jelentkező pasiilag ha csak erről lenne szó bármikor.

Itt érzelmek vannak a háttérben amik a férjemmel már egyáltalán nincsenek és bár tudom ezt hiába írom le,de itt nem is egy futó kalandról van szó ,mert mi 15 évvel ezelőtt is baráti kapcsolatban voltuk csak az élet elválasztott..

a férjemmel így utólag már rég máshogy kellett volna döntenünk,de tény az,hogy eddig húztuk.. ő kibölte egy dolog miatt nem akar elválni,mert gyerek tartást kell fizetnie.. most úgy őszintén kedves válaszoló, ez szted szép hozzá állás egy férjtől vagy apától..?

Az ő életét a pénz határozza meg és eszerint mér mindent és képes lenne az egyébként nem működő életünket beáldozni csak azért,mert pénz a gyerek tartás..ne már..

a másik én nem azért vagyok egy másik férfi mellet,mert meg akartam csalni, igen bevallom örülök,hogy nem vagyok egyedül és örülök annak,hogy szeretek egy olyan férfit aki szintén szeret a gyerekekkel együtt és elfogadja őket gyereknek,nem pedig kiabál velük,mint a biológiai apja,ha valamit nem úgy csinál ahogy ő akarja,mert ezek gyerekek...

És ha baj az,hogy boldog vagyok és "Újra"szeretném kezdeni mással aki szeret és máshogy szeret mint a mostani még meglévő férjem,hát uram bocsá...én akkor is örülök és nem kívánom neked,hogy olyan szituba kerülj mint én még akkor sem ha nem zársz a szívedbe,saját szimpátia.. valószínűleg ha ebbe élnél te sem szeretnéd ezt elviselni és menekülnél csak hát két kicsivel a felelősség is ott van. És ha ez is egy lehetőség ,hogy van aki szeret minket,miért ne válasszam a másik férfit,hogy boldogok legyünk?..nem érzem azt,hogy ez bűn lenne...

2013. ápr. 22. 14:02
 12/25 anonim ***** válasza:
Így már kerekebb. Tudod mi csak azok alapján tudunk válaszolni, hogy mennyit írsz. Jó persze ez csak az egyik oldal, ráadásul nem ismerünk. De ez a hátránya az internetes világnak.
2013. ápr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

A kicsi ha már megfogant teljesen mindegy mikor válsz, mert mindenképp a férjed nevére kerül Válás után 300 nappal kerülne a vér szerinti apa nevére, 10. hónapra pedig elég ritkán születik gyerek.

Azért kell fizetned az úti költséget mert a költözéssel nem korlátozhatod a láthatását. Így ha te elköltözöl és neki nincs pénze útiköltségre az a te hibád.

2013. ápr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Ha gyorsan lerendezitek a válást és utána összeházasodtok a pároddal,akkor az ő nevére kerül a baba. Megjártam már ezt az utat,szóval tudom miről beszélek. Ha gyors válást akarsz, jobban jársz,ha hagyod a sárdobálást és felnőttként kezelitek a dolgot mindketten. A bírót baromira nem érdekli,hogy ki kit csalt meg és hányszor. Mivel a gyerekek kicsik, úgy is hozzád kerülnek,ha ezt kéred. Feltételezem nem vedelsz,nem narkózol és nem az ősi szakmával keresed a kenyered, ebben az esetben pedig alkalmasnak ítélnek a gyerekek nevelésére. A külföldre való kiköltözésről a helyedben lemondanék több okból is. Az egyik,hogy ha a férjed nem egyezik bele,csinálhatsz bármit,akkor sem viheted ki őket, ha mégis megteszed, hazatoloncolnak. A másik pedig,hogy köztetek akármi történik, akkor is ő a gyerekek apja, ezen semmi nem változtat és szükségük van az apjukra. Ha mindenben megegyeztek, akkor 2 tárgyalásból elválasztanak. Jelezd a bírónak,hogy gyermeket vársz és meggyorsítja az eljárást.
2013. ápr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Igen tudom,hogy nem tudok mindent leírni ...és ilyen szempontból nehezen is körül határolható másoknak a szitu..én megpróbálok normálisan , korrekten elválni , az én részemről szerintem nem lesz gond, de azt sem fogom hagyni,hogy mindent ő vigyen el és semmi nélkül kerüljek az utcára.. a külföldöt is megpróbálom elintézni,hogy engedje ő évek óta tudja-még a gyerekek előtt, hogy én szerettem volna kimenni,sosem volt ebben partner..ez igazából tök véletlen,hogy a másik baba apukája magyarként ott él..szóval félre értés ne essék nem egy keresett szitu volt és egy menekülő pont..még ha most úgy is tűnik..:( De azt a férjemnek is meg kellene értenie,ha már lesz egy másik baba, akkor szemétség lenne az ő részéről ha nem engedné a gyerekeket velem és ezzel a 3dik baba sorsát is korlátozná az apjával szemben..,mert sajnos Mo-on nem tud megélni ,ellenben külföldön igen és jól is keres..és annyira meg nem lakik messze,hogy ne lehetne össze hozni, igaz nem lehet anyagilag 2hetente de gondolom az is megoldható ha pl heti látogatásban egyezzünk meg.pl másfél havonta és így anyagilag is kibírhatóbb..de ezek részletek.

Ami még érdekel,hogy mi az az időpont ami a leggyorsabb egy tárgyalásnál?Tehát mi az a legrövidebb idő ami alatt elválasztanak minket és,hogy zajlik? Ki kell e várni azt a ha jól tudom egy hónapos békítő tárgyalásos időt,vagy kérvényezhetjük,hogy lépjünk ezen túl...szóval van e valami gyorsabb lehetőség..?

És a másik,hogy miért kell 300napot várni vlás után,ezt nem értem,ha elválok miért nem kaphatja a baba az igazi apa nevét?

Vagy ha elválok és össze házasodunk szinte rögtön a baba születése előtt, akkor már az igazi apa nevét kapja vagy ,hogy lehet ezt normálisan megoldani?

nem mintha bele akarnék egy hivatalos házasságba rögtön a válás után ugrani, de szeretnék minden variációval tisztába lenni... :)

köszönöm mindenkinek aki segít :)

2013. ápr. 24. 10:59
 16/25 anonim ***** válasza:

"De azt a férjemnek is meg kellene értenie,ha már lesz egy másik baba, akkor szemétség lenne az ő részéről ha nem engedné a gyerekeket velem és ezzel a 3dik baba sorsát is korlátozná az apjával szemben.."


Tudod ez visszafelé is müködik. Őnneki a saját véreszerinti gyereke a fontos nem másé. Miért nézné más gyerekét amikor azzal nem törödtők, hogy ő ezzel két gyereket veszit el.

Ez a törvény,hogy kell válás után 300. napnal eltelnie. Ezért kapta Majka és Dunika gyereke is a Dundina volt férjén a nevét vagy a Várkonyi Andi ÉS Bochkor Gábor párnál is.

Ha összeházasodtók a kicsi születése előtt csak akkor kaphatja a vérszerinti apa nevét. Illetve mmajd utolag modosíthatjátok a nevét

2013. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Ez így van ,csak tudod részben az is mérgezte a kapcsolatunkat, hogy bár anyagilag mindent biztosít agyereknek, de lelkileg nem,sőt ha nem azt csinálja amit a férjem akar a legegyszerűbb módja,hogy kikap, meg leordítja,innentől kezdve nem tudom miért vegyem az ő érzéseit figyelembe, mikor nekem kicsit az is a célom,hogy mentsem a gyereket egy boldog családi létbe..

a másik értem a törvényt de ha pl elválunk és nem telik el a 300nap de összeházasodok a baba apukájával akkor már a rendes apa nevét kapja ugye?..tehát akkor a 300nap érvénytelen, jól értelmezem?

vagy mi van olyan esetben ha a baba külföldön születik meg.? tudom,hogy ez bonyolít mindenen ,de mi van ilyenkor?

Ha pl elváltunk, de nem telt el a 300nap és én kint szülök meg..gondolom a baba automatiusan megkapja a kettős állampolgárságát ..de mi van az apasággal,akkor is vonatkoznak rá a 300napos dolgok és az ex férj nevét kapja?

2013. ápr. 25. 12:27
 18/25 anonim ***** válasza:
Igen ha összeházasodtok születés előtt akkor nem kell eltelnie a 300. napnak.
2013. ápr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Köszi :) nekem is így tűnt logikusnak,bár ki tudja jogilag mik vannak..
2013. ápr. 26. 10:48
 20/25 anonim ***** válasza:

melyik orszag? mert az eu ebn csak akkor kap dupla allampolgarsagot egy gyerek ha az egyik szulo magyar a masik az adott orszag allamplogara.

Automatikussan semmi nem megy mindent el kell intezni nagykovetseg papirok utlevel honapokig kinn ragadsz nem johetsz haza.

2013. ápr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!