Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mire számíthatok válásnál,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire számíthatok válásnál, két kicsi gyerekkel, mit vegyek figyelembe, hogy minél gyorsabban el tudjak válni?

Figyelt kérdés

Egy 4.5 és egy 2.5 éves gyerekem van, évek óta elhidegültünk már egymástól ,gyakorlatilag a pípr köt össze minket,az érzések már sehogy..már egy éve egy lakcímre sem vagyunk bejelentve..:(a lakás közös,de papíron én lakok benne csak.. és mielőbb el szeretnék válni, mert ez a kapcsolat senkinek sem jó,pláne a gyerekeknek.

Gyesen vagyok de az eltartásukról tudok gondoskodni.

De papíron gyesen vagyok csak..egyenlőre..

kérdésem, mi határozza meg, kinek ítélik a gyerekeket, én ragaszkodnék mindkettőhöz, jól tudom,hogy 3éves kor alatt az anya kapja minden képen? ...sajnos az apja, nem apának való-még ha ezt ő be sem vallja..

Mire számíthatok ?

Mit vesznek ilyenkor figyelembe, ha én ragaszkodom a két gyerekhez minden képen.Mennyi gyerek tartásra lehet számítani..jól tudom,hogy 15-25%? mitől függ ez az összeg?... van e valami buktató énrám nézve..bármi érdekel, ami fontos, nem voltam még ilyen szituban és nem is erre számítottam anno..ezért kérnék segítséget..viszont szeretném mielőbb, normálisan lezárni ezt a kapcsolatot..és jól kijönni belőle.

Pénzem ügyvédre ilyesmire nincs és szeretném is kihagyni emiatt....:/

És van e valami hátráltató abban, ha én külföldre szeretnék menni a gyerekekkel lakni..tudom, hogy az apa hozzá járulása kell, aki egyenlőre hallani sem akar róla, de bízom benne, hogy meg tudunk egyezni.., de van e a váláskor ennek köze valamihez vagy ez már megegyezés kérdése.?

Érdemes e mindent papírra fektetni vagy nem szükséges? Mik a tapasztalatok?



2013. ápr. 22. 11:36
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

ha nem mesz ujra ferjhez akkor a gyerek siman magyar lessz es a volt ferjed nevet kapja akkor is ha a marson szuletik.

Szemely szerinty szerintem egy gyerek egy uj kapcsolatban kicsit korai de te tudod.

masik az ex gyereket csak a beleegyezesevel viheted kulfoldre ha egy kicsit is be akar tartani nem fogja elengedni jogossan mivel o akkor nem lathatja.

a te esetedben nincs kecske is jollakik kaposzta is megmarad.

sajnos mindennek ara van minden dontesedet egy kovetkezmeny kovet sakk matt szituacio uj gyerek az ex neven kulfodre a nagyobbik nelkul ez van.

2013. ápr. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

De eu-n belül is így van, tehát ha nincsenek határok akkor is számít ez?


Németország egyébként.. de az apuka magyar állampolgár..

2013. ápr. 29. 00:00
 23/25 anonim ***** válasza:

Németországban nem kap a születendő gyermek német állampolgárságot. Csak akkor ha az apuka német állampolgár. Mivel te is és az apuka is magyar állampolgár így a születendő babátok is magyar állampolgár lesz. Csak annyi változás lesz a születésében hogy a születési papírján a születési hely rovatba az adott német város lesz bele írva.

PL:

München / Deutschland

ungarischer Nationalität

2013. ápr. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
JA! és nem jár automatikusan a kettős állampolgárság.
2013. ápr. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Ok,értem köszi ez nem probléma.. végül is nem az a lényeg, ez csak részlet:)de köszönöm.
2013. ápr. 29. 00:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!