Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Találok valahol a neten...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Találok valahol a neten valami mintát, hogy néz ki és mit tartalmazzon egy gyerekelhelyezés, és gyrektertási kérelem beadása a bíróságra? Minta vagy link kellene.

Figyelt kérdés
hétfőn be is adnám, ha addig elkészülne. 3 hós gyerekem van, és apuka 3,5 éve csal. 2 napja kiderült. Gondoltam mihamarabb lépek, így nem engedem a gyerek közelébe. és perkáljon is ha van ennyi bőr a képén!!! És én határozom meg, vagy a bíróság, h milyen gyakran lássa a kicsit? És ha ő ezt nem tartja be a láthatást? Hanem ő mindig itt koslatna, h ő lássa a gyereket azellen mi a teendő. Mondtam, h ezentúl 2 hetente láthatja a gyereket, és mondta, h ezt neki senki nem mondhatja meg, mert ő akkor látja ha ő gondolja, és neki egy papír nem akadály.
2010. jan. 1. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyereket nem tílthatod el az apjától.2 hetente 3 éves koráig a Te felügyeleted alatt találkozhat a gyerekkel.3 éves kora után ha nincs veszélyeztető tényező,akkor már elviheti nélküled is.Ezt tuti,hogy a bíróság így itéli meg.A jövedelmének 20%-a jár a gyerek után.Ha nem fizet,akkor feljelentheted,az állam megelőlegezi a gyerektartást,rajta pedig behajtják.Ha van munkahelye,akkor letíltják a fizetéséből.Sajnos én nyomtatványról nem tudok ,hogy lenne,de ha a bíróságot felhívod telefonon,ott pontos felvilágosítást adnak.
2010. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp fordulj ügyvédhez! De ahhoz neked kell készíteni a pénztárcát.
2010. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Írj privit a pontos kérdéseiddel, megpróbálok segíteni:)
2010. jan. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Megértelek, hogy kiborultál és mérges vagy, tényleg felháborító a férjed viselkedése...


Arra bíztatlak, hogy jó alaposan rúgd t*kön, tedd ki a lakásból, menjen a Macájához!


DE azt azért alaposan gondold végig, hogy a kettőtök nézeteltéréséhez a gyerekednek semmi köze, ne őt büntesd!!!

Mert azzal, hogy az apját eltiltod tőle, elsősorban a gyerekedet bünteted meg, aki semmiről nem tehet és jó lenne, ha neki is lenne apukája... :-[


Ha szereted a gyereked (márpedig biztos vagyok benne, hogy szereted!), akkor ne tedd ezt vele!


Az én férjem 3 éve költözött el, nekünk 2 közös gyerekünk van... Első pillanattól kezdve nem akadályoztam a találkozásukat, bármikor jöhet a gyerekekhez (minden nap itt van), ők is bármikor mehetnek az apjukhoz (mennek kirándulni, nyaralni, sétálni, vásárolni, stb.)...

Elmondhatom, hogy jó a kapcsolatunk, pontosan és nagyvonalúan fizeti a gyerektartást (havi 200ezer Ft-ot!), részt vesz a gyerekek napi problémáiban, együtt tanulnak, beszélgetnek (még talán többet is, mint mikor itthon lakott)...


Nekem is megnyugtató, ha bármi történne velem, a gyerekek nem maradnának egyedül, hanem támaszkodhatnak az apukájukra!


Legyél OKOS, próbálj felülkerekedni a kicsinyes bosszúdon és gondolkozz hosszú távon.


Te most egy olyan bosszú-hadjáratba akarsz belevágni, aminek a következménye :

- végeláthatatlan bírósági tárgyalások

- egymás mocskolása, szennyesek kiteregetése

- te kényszeríted ki a férjedből, hogy csakazértse fizessen gyerektartást, újabb perek, nevetséges összegek...

- felőrlöd az idegeidet, a gyereked is boldogtalan lesz...


Ne ess bele ebbe a csapdába!!!

2010. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindig felháborít,ha egy nő a férje elleni dühében a gyerekén áll bosszút! A gyereknek szüksége van az apjára is folyamatosan,nem csak kéthetenként.Ha a pénzét elvárod tőle (jogosan).akkor ő is elvárhatja,hogy akkor lássa a gyereket,amikor akarja!A gyereknek teszed azzal a legrosszabbat,ha tiltod az apjától és ellene neveled.Lehet kulturáltan is válni,a gyerek érdekét szem előtt tartva.
2010. jan. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ügyvédet nem akarok, elég lesz 2gyerekre kifizetni mindent, annyim nincs. Tudom h joga van apjához, de én is úgy gondoltam, h 2 hetente láthatja, de ha ő többet akar, és állndóan ide mászkál ahogy ezt tegnap reggel óta teszi???

Nekem nem nyomtatvány kellene, hanem egy minta. N9incs ilyen? És én át írnám a mi adatainkra, és úgy adnám be hétfőn, h pörögjenek az események.

2010. jan. 1. 19:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tudtok elöre mindenben (gyerekelhelyezés, láthatás, vagyonmegosztás) megegyezni, akkor teljesen mindegy, hogy TE hogy akarod, a biróság fog dönteni, és ez évekig tart. Ügyvéd nélkül el se kezdheted, és igencsak fizethetsz érte.

Tehát két lehetöséged van:

1. megegyeztek egymással - akkor két tárgyalás és el vagytok választva.

2. nincs megegyezés - hosszú pereskedés, sok költség és tartós háború köztetek

2010. jan. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nEM VAGYUNK HÁZASOK, CSAK EGYÜTT ÉLÜNK, ÉN AZT AKAORM, HOGY CSAK ÉN LEGYEK A GYEREK GYÁMJA, ÉS HOGY MEG LEGYEN HATÁROZVA HIVATALOS SZERV ÁLTAL, HOGY MIKOR LÁTHATJA A GYEREKÉT.

hA NEKI FONTOSABB VOLT A NŐ, MINT A GYEREK ÉS A CSALÁD... AKKOR NEM HISZEM HOGY ŐT KELLENE VÉDENI. Ő DÖNTÖTT, AKKOR FOGLALKOZZON A RIBIVEL

2010. jan. 5. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!