Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehet-e a, , második család"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet-e a, , második család" is legalább annyira fontos, mint az első?

Figyelt kérdés

Párom és felesége 4 éve váltak el, van egy 6 éves kislányuk. A mi kapcsolatunk két évvel válásuk után kezdődött. Ennek ellenére az exfeleség úgy tesz, mintha mindennek én lennék az oka. Az egész családot ,,terrorizálja" azzal, hogy láthatásokat hiúsít meg, a gyereket neveli ellenünk. A család tehát emiatt azzal van elfoglalva, hogy mindenben az exfeleség kedvére tegyen, ő pedig kifejezetten élvezi azt hogy hatalommal bír mindenki felett.

A baj csak az, hogy én mint második fleség, a második gyermeket várva egyáltalán nem érzem magam fontosnak. Az én gyerekem vajon mit fog,,érni" ebben a családban?


2010. jan. 21. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom, a család a nagyszülőket jelenti..

Számomra az, hogy a terrorizálást is próbálják kezelni, azt jelenti, hogy megnyugodhatok. Ha nem vagyok olyan "balhés" mint ő, akkor engem is el fognak fogadni, és a születendő gyermek kedvére is akarnak tenni.

Mert, gondolom, az egészet a kislány miatt tűrik?..

2010. jan. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én hasonló helyzetben vagyok, mint Te. 2 éves a kislányunk, férjem családja nem keresi egyáltalán, 1 kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor látták 2 év alatt. Férjem előző házasságának az exe vetett véget(belépett életébe a nagy Ő), közös gyermeküket a nagyszülők heti rendszerességgel hozzák el. Indoknak azt mondják, hogy szegényt megviselte a válás, ápolni kell a lelkét, 4 éve ápolják.

Én így jártam. Hogy mit tennék másként? Semmit. Elfogadtam. Lányomnak, férjem édesanyja "néni"-ezt mondta rá legutóbb az utcán. Ha őt nem zavarja, én nem töröm magam.

Nálad lehet másként alakul majd, hogy kin múlik nem tudom, Te ismered őket, szokásaikat, de ha nem megy ne erőltesd.

Gratulálok a babához, sok boldogságot:)

2010. jan. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ezt élem át. :0(

Én vagyok a kérdező.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__59..


Kitartást!

2010. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat a gratulációt külön!


A nagyszülői szeretet hiányát majd pótolja babámnak az, hogy -féltestvérével ellentétben- igazi szerelemgyerekként fog megszületni és nem fogja megtudni milyen az amikor a feje fölött háborúzik a család.

2010. jan. 21. 19:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 6 éves, és ha 5x találkozott az apai nagyszüleivel,sokat mondok.ott is az előző házasságból született unoka az unoka.Darabig rosszul esett,de szerencsére az én szüleim nagyon szeretik,így nem hiányzik a gyereknek a szeretet.Mikor megkérdi,hogy ki az apa apukája és anyukája, azt mondom neki,hogy 1 bácsi és 1 néni,én sem ismerem őket.Szerencsére a férjem is csak max telefonon értekezik velük,nem találkoznak,azt mondta ,hogy minden perce a családé,és a családtól nem vesz el még 1 másodpercet se azért,hogy a szüleit láthassa.Kitartás,előbb utóbb megszokja az ember,a gyereknek meg nem fog hiányozni a nagyszülő,ha nem is ismeri őket.

A mi gyerekünk is szerelem gyerek és engem is ez kárpótol,nagyon boldogan élünk....

2010. jan. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!